برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. Persian Tom Cat ?????? ??
  Persian Tom Cat

  هوانورد فعال-سرهنگ دوم
  January 2011
  مسکو - تهران
  892
  تعداد تشکر : 3,578
  Thanked 4,113 Times in 852 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 1

  new_3 جزئیات همکاری فضایی ایران و روسیه

  مسئولان ایران خواستار همکاری روسیه در ساخت ماهواره "ایران ست"، ساخت ماهواره های نسل جدید و اعزام فضانورد ایرانی به مدار زمین شدند و روسیه نیز آمادگی خود را برای همکاری با ایران در زمینه ساخت تلویزیون های ماهواره ای و اینترنتی اعلام کرد.

  به گزارش خبرنگار مهر، در راستای همکاریهای فضایی بین دو کشور ایران و روسیه دو سال پیش پروتکل همکاری بین مسئولان دو کشور به امضا رسید که مهمترین موضوع آن ساخت ماهواره " ایران ست" بود و طبق آن یک کارگروه مشترک نیز هر 6 ماه یکبار با برگزاری نشست هایی روند انجام این پروتکل را بررسی می کند.

  براین اساس مسئولان سازمان فضایی ایران در دیدار با "ایگور شگولف" وزیر مخابرات و ارتباطات جمعی فدراسیون روسیه که اواخر هفته گذشته به ایران سفر کرده بود مهمترین خواسته خود را همکاری روسیه در پروتکل ساخت ماهواره "ایران ست" اعلام کردند و خواستار همکاری روسیه در زمینه ساخت ماهواره های نسل جدید و اعزام فضانورد ایرانی به مدار زمین شدند.

  در قالب تداوم این همکاریها ایران علاقمندی خود را بر افزایش سرعت اجرای مفاد این پروتکل اعلام کرده تا این پروتکل شکل عملیاتی و اجرای واقعی به خود بگیرد.

  رئیس سازمان فضایی ایران در دیدار با وزیر مخابرات و ارتباطات جمعی فدراسیون روسیه با تاکید بر اینکه ایران سه موقعیت ماهواره ثبت شده در اتحادیه جهانی مخابرات دارد که به دلیل تحریم های ظالمانه تاکنون موفق نشده ماهواره را در این موقعیت ها مستقر کند تاکید کرد: اگر چه در یکی از این موقعیت ها ماهواره داریم که با موفقیت کار می کند اما در مورد دو موقعیت ماهواره ای دیگر به دلیل عدم استفاده با مشکل از دست دادن موقعیت های ماهواره ای خود روبرو هستیم که امیدوارم با کمک کشور دوست و همسایه روسیه بتوانیم ماهواره "ایران ست" را در یکی از این موقعیت ها قرار دهیم.

  حمید فاضلی با اشاره به ارتقاء جایگاه سازمان فضایی ایران و توجه خاص رئیس جمهوری به فعالیتهای فضایی گفت: در جایگاه جدید از ما انتظار می رود با تسریع فعالیتهای علمی، عقب ماندگی های دوران جنگ و دفاع مقدس را پرکنیم.

  در همین راستا وزیر مخابرات و ارتباطات جمعی فدراسیون روسیه نیز از کمک به ایران در زمینه ساخت ماهواره های کوچک خبر داد و گفت: پژوهشگاه علمی تحقیقاتی روسیه در زمینه توسعه صنایع فضایی بسیار فعال است که در صورت تمایل ایران می توانیم در این بخش طرحی را برای همکاری آماده کنیم. روسیه همچنین در زمینه ساخت تلویزیون های ماهواره ای و اینترنتی آمادگی همکاری با ایران را دارد.

  ایگور شگولف با بیان اینکه ارتباطات ماهواره ای بخش مهمی از اقتصاد روسیه را به خود اختصاص داده و این ارتباطات از وزارت مخابرات کشور جدا و زیر نظر آژانس فضایی روسیه اداره می شود تاکید کرد: وزارت مخابرات مشتری اصلی و سفارش دهنده همه ماهواره ها و ارتباطات ماهواره ای است.

  وی ادامه داد: اخیرا اقدامات زیادی در زمینه منظومه های مخابراتی در روسیه در حال انجام است و چهار ماهواره مخابراتی در حال ساخت داریم که اولین آنها در تابستان امسال به فضاپرتاب خواهد شد و بعد از آن تا سال 2015 با فاصله های زمانی کوتاه سه ماهواره دیگر نیز به فضا خواهیم فرستاد.
  #1 ارسال شده در تاريخ June 12th, 2011 در ساعت 11:05:01

 2. The Following 3 Users Say Thank You to Persian Tom Cat For This Useful Post:

  IR Blue SKY (June 12th, 2011), mona (July 20th, 2011), SKY MAN (June 13th, 2011)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0