برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. Ali Pilot ?????? ??
  Ali Pilot

  عضو شورا هوانوردی
  July 2009
  TEHRAN
  5,035
  تعداد تشکر : 11,640
  Thanked 31,849 Times in 5,065 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 2

  new_2 فرودگاه امام، اصفهان و شيراز مدنظر سرمايه‌گذار خارجي ‌است

  خارجي‌ها درفرودگاهاي كشور سرمايه‌گذاري مي‌كنند؟
  يك مقام مسوول:
  فرودگاه امام، اصفهان و شيراز مدنظر سرمايه‌گذار خارجي ‌است
  معاون برنامه‌ريزي و نظارت شركت مادر تخصصي فرودگاه‌هاي كشور با اعلام اين‌كه 1.2 ميليارد دلار فرصت سرمايه‌گذاري فاز دو فرودگاه امام خميني است، گفت: حضور بخش‌هاي غير دولتي داخلي و خارجي چه به صورت كنسرسيوم و چه به صورت مستقل در چارچوب مقررات حمايت از سرمايه‌گذاري خارجي كشور امكان‌پذير است.
  عبدالرحيمي در گفت‌وگو با خبرنگار راه خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره سرمايه گذاري خارجي در فرودگاه‌هاي كشور گفت: تاكنون مشاركت مستقيم سرمايه‌گذاري خارجي در حوزه فرودگاه‌ها اتفاق نيافتاده است.

  وي ادامه داد: در سياست‌ها و برنامه‌هاي جذب سرمايه‌گذار بخش غيردولتي خارجي هيچ مانعي در برابر حضور بخش غير دولتي خارجي وجود ندارد و قطعا حضور بخش‌هاي غير دولتي داخلي و خارجي چه به صورت كنسرسيوم و چه به صورت مستقل در چارچوب مقررات حمايت از سرمايه‌گذاري خارجي كشور امكان‌پذير است.

  معاون برنامه‌ريزي و نظارت شركت مادر تخصصي فرودگاه‌هاي كشور افزود: مذاكرات متعددي از سال گذشته براي حضور سرمايه‌گذار خارجي آغاز شده است.

  وي با بيان اين‌كه در فرودگاه حضرت امام 1.2 ميليارد دلار فرصت سرمايه‌گذاري فاز دو است، گفت: برخي فرودگاه‌ها مانند اصفهان و شيراز نيز مدنظر سرمايه‌گذاران خارجي بوده است.

  عبدالرحيمي در پاسخ به اين سوال كه آيا به‌رغم اقتصادي نبودن فرودگاه‌ها بازهم سرمايه‌گذار خارجي درخواست سرمايه‌گذاري دارد؟ ‌تصريح كرد: موضوع اقتصادي بودن فرودگاه و اين‌كه اجراي يك پروژه در فرودگاه اقتصادي يا نباشد متفاوت است.

  معاون برنامه‌ريزي و نظارت شركت مادر تخصصي فرودگاه‌هاي كشور ادامه داد: زماني كه اعلام مي‌شود يك فرودگاه غير اقتصادي است نگاه درآمد هزينه‌اي و نظام صورت مالي حسابداري به آن نگاه مي‌كنند اين در حالي است كه فرودگاه براي سطح كلان توسعه مناطق محل استقرارشان،‌ آثار القايي و تكاثري در اقتصاد توسعه مي‌كنند.

  وي با بيان اين‌كه فرودگاه‌ها زيرساخت و محرك اساسي براي توسعه ساير حوزه‌ها است، اظهاركرد: اگر تجارت، بازرگاني، صنعت، ‌آموزش عالي و حتي نظام بهداشتي بخواهد در يك منطقه به درستي تامين شود نيازمند يك نظام حمل ونقل هوايي سريع، ايمن و كارآمد است بنابراين فرودگاه‌ها در يك نگاه به عنوان بنگاه درآمد هزينه‌اي غير اقتصادي خواهد بود اما در سطح اقتصاد كلان و در نگاه توسعه‌اي نمي‌توان از فرودگاه‌ها و آثار آن‌ها در رشد توليد ناخالص داخلي گذشت.

  عبدالرحيمي ادامه داد: بنا به برنامه‌اي كه براي رشد توليد ناخالص داخلي در نظر گرفته شده اگر بنا به برنامه تحول اقتصادي هشت درصد رشد را داشته باشيم به تناسب آن در هر منطقه‌اي كه اين رشد اتفاق بيفتد تقاضاي حمل ونقل هوايي چندين برابر افزايش مي‌يابد.

  به گفته معاون برنامه‌ريزي و نظارت شركت مادر تخصصي فرودگاه‌هاي كشور استفاده از ظرفيت‌هاي حمل و نقل هوايي به تقاضاي موثر حمل و نقل هوايي وابسته است به طوري‌كه هر چه ميزان تقاضا افزايش يابد به تبع آن استفاه از فرودگاه‌ها افزايش و اقتصاد فرودگاه‌ها تقويت مي‌شود.

  وي در پايان در پاسخ به اين سوال كه با توجه به اين‌كه براي فرودگاه‌هاي اراك و رامسر هيچ سرمايه‌گذاري اعلام آمادگي نكرده است پس طرح توسعه اين فرودگاه‌ها با چه بودجه‌اي انجام مي‌شود؟ اظهار كرد: طرح توسعه فرودگاه اراك در حوزه زيرساخت‌هاي مربوط به ايمني و تجهيزات ناوبري است در رامسر هم با اعتبارات اختصاصي از سوي منابع عمومي اين كار در حال انجام است.

  عبدالرحيمي در پايان درباره احداث فرودگاه‌هاي جديد تصريح كرد: مرجع ايجاد فرودگاه جديد شركت فرودگاه‌ها نيست.
  #1 ارسال شده در تاريخ June 14th, 2011 در ساعت 13:00:15

 2. The Following 5 Users Say Thank You to Ali Pilot For This Useful Post:

  Amiralikarimi (June 14th, 2011), IR Blue SKY (June 14th, 2011), Mohammad Tomcat (June 14th, 2011), Mohammadme (June 14th, 2011), Persian Tom Cat (June 14th, 2011)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0