برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. Ali Pilot ?????? ??
  Ali Pilot

  عضو شورا هوانوردی
  July 2009
  TEHRAN
  5,035
  تعداد تشکر : 11,640
  Thanked 31,849 Times in 5,065 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 2

  new_2 سيستم مديريت ايمني در 31شركت فعال هوانوردي كشور مستقر شد

  مديركل دفتر ايمني و بررسي سوانح سازمان هواپيمايي كشوري:
  سيستم مديريت ايمني در 31شركت فعال هوانوردي مستقر شد

  مديركل دفتر ايمني و بررسي سوانح سازمان هواپيمايي كشوري گفت: 31 ارگان، شركت و مؤسسه ارائه دهنده خدمات هوانوردي (Service Provider) در راستاي بهبود و ترويج ايمني هوانوردي از طريق تدوين مقررات ايمني و تشويق صنعت نسبت به رعايت استانداردهاي سطح بالا، به استقرار سيستم مديريت ايمني SMS (Safety Management system) و تعيين فردي به عنوان مدير ايمني اقدام كرده اند.  مهدي علي عسگري در گفت و گو با خبرنگار ما، استقرار كامل سيستم مديريت ايمني در حوزه هاي مختلف و شركت هاي ارائه دهنده خدمات هوانوردي (Service Provider) را از جمله برنامه هاي مهم دفتر ايمني و بررسي سوانح سازمان در سال جاري عنوان كرد و اظهارداشت: كليه ارائه كنندگان خدمات هوانوردي(Service Providers) شامل شركت هاي هواپيمائي؛ فرودگاهها؛ مراكز تعمير و نگهداري وسائل پرنده؛ مراكز ارائه خدمات ناوبري؛ مراكز طراحي و ساخت وسائل پرنده؛ مراكز آموزش هوانوردي و شركتهاي خدمات فرودگاهي و هندلينگ از سال 88 ملزم به استقرار و اجراي سيستم مديريت ايمني SMS (Safety Management system) شده اند.
  وي با بيان اين مطلب كه تعهد مديريت ارشد و عالي تشكيلات مربوطه؛ سيستم اطلاع رساني و گزارش دهي بهينه و موثر؛ نظارت مستمر داده هاي ايمني شامل جمع آوري و تحليل داده ها؛ بررسي رويدادها؛ تبادل اطلاعات ايمني؛ آموزش هاي ايمني؛ اجراي اثر بخش رويه ها و سيستم هاي تعريف شده و بهبود مستمر سطح ايمني از جمله پيش نيازهاي استقرار سيستم مزبور به شمار مي رود افزود: استقرار و پياده سازي موارد فوق پايه و اساس مديريت ايمني همچنين ايجاد فرهنگ و گسترش ايمني در كليه سطوح سازماني و تشكيلات را مي توان از جمله نتايج حاصل از اين سيستم عنوان كرد.
  علي عسگري با تاكيد بر درك، دانش و خواست واقعي جهت پياده سازي اصول ايمني در مجموعه هوانوردي افزود: بهبود ايمني، كاهش هزينه ها و ايجاد فرهنگ ايمني در كليه سطوح سازماني از دستاوردهاي استقرار كامل سيستم مديريت ايمني به شمار مي رود.
  مديركل دفتر ايمني و بررسي سوانح سازمان هواپيمايي كشوري تعيين مسئولين ايمني را نخستين گام در اجراي سيستم مزبور عنوان كرد و گفت: در اين راستا بايد مديريت ايمني و مسئولين ارشد و كميته هاي ايمني مشخص شده و حدود مسئوليت ها، شرح وظايف و اختيارات هر كدام در اين زمينه تعريف شود.
  وي ابزار مهم و اساسي در اين سيستم را تعريف و اجرائي نمودن سيستم گزارش دهي شامل تركيبي از روشهاي گزارشات اجباري، داوطلبانه و محرمانه دانست و گفت: سيستم گزارش دهي در شناسايي به موقع مخاطرات و اقدام قبل از بروز آسيب؛ مورد بهره برداري قرار مي گيرد.
  وي، آموزش و مستند سازي را از ساز و كار استقرار هر سيستمي برشمرد و گفت: بدون عامل آموزش و مستند سازي، پياده سازي مؤثر و بهينه اين سيستم امكان پذير نيست.
  علي عسگري وجه تمايز بارز SMS (Safety Management system) از ديگر سيستم ها را در فراگير بودن آن دانست و افزود: سيستم مزبور اغلب موضوعات فني و عملياتي يك شركت را در بر مي گيرد و در مجموع مي توان گفت حيطه كاري اين سيستم تمامي مواردي است كه مي تواند ايمني پرواز را با مخاطراتي مواجه كند.
  مديركل دفتر ايمني و بررسي سوانح سازمان هواپيمايي كشوري، مداومت و استمرار نظارت و پايش از نقاط قوت اين سيستم عنوان كرد و يادآورشد: به محض ايجاد شرايط نا امن و خارج شدن وضعيت از حالت استاندارد، پيش از بروز سانحه و حادثه مي بايست پتانسيل خطر، شناسائي شده و از بروز وضعيت نامطلوب جلوگيري به عمل آيد.
  وي در ادامه تصريح كرد: دفتر ايمني و بررسي سوانح سازمان كليه شركت ها و مؤسسات ارائه دهنده خدمات هوانوردي را به استقرار سيستم مديريت ايمني SMS (Safety Management system) در تشكيلات سازماني خود زير نظر بالاترين مرجع تصميم گيري ملزم كرده است.
  علي عسگري افزود: استقرار تشكيلات فوق نيازمند تعيين مدير ايمني، تهيه و تدوين دستور العمل هاي مربوطه است تا پس از تأئيد سازمان هواپيمائي كشوري به مرحله اجراء گذاشته شود كه در اين رابطه در صنعت هوانوردي كشور حدود 31 ارگان، شركت و مؤسسه ارائه دهنده خدمات هوانوردي سيستم فوق را اجرا نموده اند و نسبت به معرفي مدير ايمني اقدام و دستور العمل هاي مربوطه را تدوين و به سازمان هواپيمايي كشوري ارسال كرده اند كه بسياري از آنها مورد پذيرش قرار گرفته و يا در حال بررسي است.
  وي همچنين اظهارداشت: شركت فرودگاههاي كشور نيز به عنوان يكي از ارائه دهندگان خدمات هوانوردي در حوزه فرودگاهي به معرفي مدير ايمني به سازمان هواپيمائي كشوري اقدام كرده و پس از ارزيابي توسط سازمان مورد پذيرش قرار گرفته است.
  به گفته مديركل دفتر ايمني و بررسي سوانح سازمان هواپيمايي كشوري، برگزاري جلسات مستمر با مديران ايمني صنعت حمل و نقل هوائي و تبادل نظر در خصوص مسائل و موارد مربوط به ايمني و تبادل اطلاعات از ديگر برنامه هاي دفتر ايمني و بررسي سوانح مي باشد كه در اين رابطه كليه يافته هاي حاصل از بازرسي ها و مميزي هاي دوره اي برنامه اي و غير برنامه اي و غير مترقبه جهت ارتقاء ايمني مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

  منبع: روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري
  #1 ارسال شده در تاريخ June 15th, 2011 در ساعت 20:34:07

 2. The Following 2 Users Say Thank You to Ali Pilot For This Useful Post:

  IR Blue SKY (June 15th, 2011), thunderbolt (June 15th, 2011)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0