برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. thunderbolt ?????? ??
  thunderbolt

  هوانورد فعال-سرهنگ
  April 2011
  OISS
  1,134
  تعداد تشکر : 1,278
  Thanked 3,973 Times in 1,032 Posts

  Post فن آوری نانو، انقلابی در سیستم های هواپیمایی

  فن آوری نانو منجر به ایجاد انقلابی در فن آوری “دستگاههای خودكار و هوشمند هواپیما” شده است كه به كاهش مصرف سوخت و افزایش ایمنی هواپیما كمك شایانی می نماید.
  پش بینی می شود این فن آوری به سنسور های بی سیمی تبدیل شوند که روز به روز کوچکتر می شوند به طوریکه كه در سال 2020 با استفاده از این فن آوری مهندسین فضا قادر به جای دادن آن ها در اجزا و یا ساختارلایه های جو خواهند بود.
  این فن آوری که به "ذرات هوشمند" معروف است، حاکی از انقلابی در سیستم های هواپیمایی هستند كه از هر نقطه هواپیما، بین سیستم بخش های بین سیستم های مختلف هواپیما ارتباط برقرار می کند. دكتر "دیوید یاکوبسن" مدیر تكنولوژی های در حال ظهور شرکتPwC در این باره می گوید:پیشتیبان های لایه ای احتمال خرابی نرم افزارها یا سنسورها كه سبب خاموش شدن هواپیما در شرایط بحرانی پرواز می شود را پایین می آورد بدون اینكه وزن اضافه ای به هواپیما تحمیل کند.
  گفته وی بدین معنی است كه هواپیما می تواند با ایمنی بیشتر و مصرف سوخت كمتر پرواز كند.
  او افزود: ایده اصلی این فن آوری، توسعه گرایش فعلی در طراحی سیستم های هوایی به سوی كنترل دارای قابلیت انطباق پذیری در هواپیماست كه این امر با افزایش چشمگیر سنسورهای فشرده که به منظور بهبود عملکرد در سیستم های كنترل سیمی هواپیما توزیع شده است، محقق می شود . این فن آوری به صورت هوشمند كنترل هواپیما را آنگونه که مطلوب خلبان است تنطیم می كند.
  دكتر"یاکوبسن " در این باره می گوید: دستیابی به فن آوری ذرات هوشمند به پیشرفت مولفه های الكترونیك بستگی دارد كه تابعی از "قانون مور"هستند، اصلی كه می گوید تعداد ترانزیستورهایی كه جایگزین مدارهای پیوسته دوتایی در هر دو سال می شوند، به شکل یک تابع نمایی است که بیش از 40 سال است که حفظ شده است.
  وی افزود: بسیاری از كارشناسان بر این باورند كه "قانون مور" در سال 2020 با ایجاد الکترونیک مبتنی بر سیلیکون دچار محدودیت خواهد شد.اما وی بر این باور است كه این پیشرفت هاكه مرهون فن آوری نانو هستند با ورود مواد جدید مانند پلیمرهای نیمه رسانا که به "پلاستیك هوشمند" معروف هستند، ادامه خواهد اشت.
  در مجموع فن آوری نانو با دستكاری مواد در مقیاس های مولكولی –اتمی و یا حتی اندازه های بسیار كوچكتر از آن، نوید بخش پیشرفت تاز ه ای در مواد جدید با تركیبات خاصی است.
  دكتر "یاکوبسن" همچنین انتظار دارد انقلابی در مانورهای مخفی هواپیما های نظامی رخ دهد كه این موضوع مدیون تركیبات حاصل از فن آوری نانو و تكنیك های لیزر می باشد.
  فن آوری نانو و سطوح آن متغیرند و الگوهای خود را برحسب سیگنال های ارسالی از زمین و رادارهای جستجو گر تغییر می دهند.
  دكتر "یاکوبسن" پیش بینی كرده است که مواد و تكنیك های مورد استفاده در هواپیماهای نظامی، در هواپیماهای غیر نظامی نیز درخواست خواهد شد.
  منبع:flightglobal و تین نیوز
  به علی شناختم من به خدا قسم خدا را
  #1 ارسال شده در تاريخ June 16th, 2011 در ساعت 14:55:58

 2. The Following User Says Thank You to thunderbolt For This Useful Post:

  عبدالاحد (May 7th, 2012)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0