برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 2 ?? 2
dqw
 1. thunderbolt ?????? ??
  thunderbolt

  هوانورد فعال-سرهنگ
  April 2011
  OISS
  1,134
  تعداد تشکر : 1,278
  Thanked 3,974 Times in 1,032 Posts

  Post هواپيماي حمل و نقل نظامي kc-390

  شرکت امبرائر هم زمان با آغاز چهلمين سال فعاليت خود و در جريان برپايي هفتمين نمايشگاه صنايع هوايي و دفاعي آمريکايي لاتين که در تاريخ 14 تا 17 آوريل در شهر ريودوژانيرو برگزار شد، پيمان مشترکي با نيروي هوايي برزيل به امضاء رساند که براساس آن به توليد يک هواپيماي حمل و نقل نظامي جديد موسوم به KC-390 خواهد پرداخت.

  اين پيمان با حضور وزير دفاع، فرماندهان نيروي دريايي و هوايي برزيل و رئيس و مديرعامل امبرائر به امضاء رسيد. به گفته فردريکو فلوري کورادو، رئيس و مديرعامل امبرائر، پروژه توليد هواپيماي KC-390 نقطه عطف جديد در همکاري استراتژيک تاريخي ميان امبرائر و نيروي هوايي برزيل محسوب مي شود. به عقيده وي، باتوسعه و ساخت هواپيماي جديد KC-390 محصولي کارآمد در دونقش باري و سوخت رسان به خدمت نيروي هوايي برزيل خواهد آمد و به احتمال فراوان در آينده به يک محصول صادراتي موفق هم براي امبرائر و هم براي برزيل تبديل خواهد شد.
  نيروي هوايي برزيل چندي پيش نيازهاي موردنظر خود از اين هواپيما را در يک اطلاعيه رسمي منتشر کرد. اين در حالي است که از مدت ها قبل محصولات موفق ديگر امبرائر مانند هواپيماهاي بنديرانت، توکائو، گونه هاي مراقبت هوايي و سنجش از دور ERJ145 و سوپر توکائو نيز در اين نيرو به کار گرفته شده اند.
  با توجه به مشخصات اعلام شده از سوي امبرائر، هواپيماي حمل و نقل نظامي KC-390 با پيروي کامل از استراتژي دفاع ملي جديد برزيل، نيازهاي نيروي هوايي اين کشور را برآورده خواهد کرد. حتي مشارکت کشورهاي ديگر در برنامه توليد اين هواپيما تحت نظارت نيروي هوايي برزيل مدنظر قرار گرفته و پيش بيني مي شود هواپيماي مذکور در سال 2015 وارد خدمت شود.
  از نظر مسئولين امبرائر، با اجراي پروژه KC-390 به دو هدف مهم مي توان نائل شد. نخست آنکه در کوتاه مدت مي توان به ايجاد اشتغال پرداخت در بلند مدت نيز مي توان از پتانسيل توليد انواع مدل هاي صادراتي اين هواپيما و ارزش مالي آنها بهره مند شد.
  مطالعات اوليه در ارتباط با هواپيماي حمل و نقل نظامي «امبرائر KC-390» حدود دو سال پيش و در زمان برگزاري نمايشگاه صنايع هوايي و دفاعي آمريکاي لاتين در سال 2007 به اتمام رسيد. بر اين اساس مقرر شد تا اين هواپيماي جت به يک محفظه بار مجهز به سطح شيب دار در قسمت عقب براي حمل و نقل طيف وسيعي از انواع محموله هاي بار شامل خودروهاي زرهي چرخ دار مجهز شود و همچنين از مدرن ترين و پيشرفته ترين سيستم هاي جا به جايي و پرتاب محموله هاي بار در آن استفاده شود. البته طراحي محفظه بار اين هواپيما به گونه اي صورت گرفته تا امکان انجام ماموريت هاي مختلف پزشکي نيز توسط آن وجود داشته باشد.
  به گفته رئيس امبرائر، هواپيماي KC-390 داراي سامانه هدايت الکتريکي بوده که با کاهش حجم کار خلبان به افزايش ايمني پرواز کمک کرده و امکان بهره برداري از آن را در باندهاي کوتاه و نامناسب ميسر مي سازد. اين هواپيما همچنين به سيستم سوختگيري هوايي مجهز خواهد شد که با بکاري گيري آن هم مي تواند سوخت مورد نياز خود را در حين پرواز دريافت کند و هم مي تواند به عنوان يک هواپيماي سوخت رسان مورد استفاده قرار گيرد.
  « KC-390» با توان حمل بيش از 19 تن بار مفيد سنگين ترين هواپيمايي خواهد بود که تا بحال توسط امبرائر ساخته شده است. بدين ترتيب، محصول جديد امبرائر در جايگاهي مابين دو هواپيماي آلنيا C-27J مجهز به دو موتور توربو پراپ با توان حمل 5/11 تن بار مفيد و هواپيماي مشهور لاکهيد مارتين c-130J هرکولس با توان حمل 7/21 تن بار مفيد قرار خواهد گرفت.
  طبق برآورد مسئولين امبرائر، بازار بالقوه اي براي اين نوع هواپيما در سرتاسر جهان وجود دارد. بويژه براي جانشيني مدل هاي قديمي تر که طي ده سال آينده به پايان عمر مفيدشان خواهند رسيد. شايان ذکر است نيروي هوايي برزيل از مدت ها قبل برخي از ديگر هواپيماهاي ترابري ساخت امبرائر مانند EMB120 برازيليا، ERJ145 و لگاسي 600 را مورد بهره برداري قرار مي دهد. علاوه بر اينها، مي توان به ناوگان هواپيماهاي نظامي طراحي و توليد شده در برزيل مانند توکانو، هواپيماهاي مراقبت هوايي که در سيستم نظارت آمازون مورد استفاده قرار مي گيرند، سوپر توکانو هواپيماي AMX که با مشارکت ايتاليا ساخته شده، اشاره کرد. همچنين قرارداد فروش دو فروند جت امبرائر 190 به نيروي هوايي برزيل در ژوئن 2008 به امضاء رسيد که از آنها راي حمل مقامات نظامي به طور اختصاصي استفاده خواهد شد.

  منبع:http://www.tebyan.net/science_techno.../27/97804.html
  به علی شناختم من به خدا قسم خدا را
  #1 ارسال شده در تاريخ June 24th, 2011 در ساعت 09:44:35

 2. The Following 2 Users Say Thank You to thunderbolt For This Useful Post:

  Dream Bird (July 6th, 2011), IRIS 74 SAHAND (June 25th, 2011)

 3. Persian Bird ?????? ??
  Persian Bird
  هوانورد عادی - گروهبان دوم
  November 2010
  Karaj
  45
  تعداد تشکر : 408
  Thanked 179 Times in 45 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 1

  ??? ??? پاسخ: هواپيماي حمل و نقل نظامي kc-390

  چه خوب میشد با توجه به روابط خوب بین دو کشور واعلام آمادگی امبرائر برای همکاری ایران هم میتونست تو این پروژه سهیم شه...
  #2 ارسال شده در تاريخ June 24th, 2011 در ساعت 12:42:38

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0