برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. Persian Tom Cat ?????? ??
  Persian Tom Cat

  هوانورد فعال-سرهنگ دوم
  January 2011
  مسکو - تهران
  892
  تعداد تشکر : 3,578
  Thanked 4,113 Times in 852 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 1

  new_news تافته جدا بافته سيارات صخره‌اي با خورشيد

  بر اساس پژوهشهاي جديد، زمين و ديگر سيارات صخره‌اي از مواد اصلي اوليه منظومه شمسي ساخته نشده‌اند.

  به گزارش سرويس علمي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دانشمندان به بررسي ذرات خورشيدي كه در فضا با كاوشگر جنيسايز ناسا مورد اصابت قرار گرفته بودند پرداخته و دريافتند كه اجزاي اوليه و اصلي خورشيد تفاوت قابل توجهي با اجزاي زمين، ماه و ساير ساكنان محيط داخلي منظومه شمسي دارد.

  بر اساس يافته‌هاي محققان، حدود 4.6 ميليارد سال پيش زماني كه خورشيد شكل گرفته بود، برخي فرآيندها بسياري از قطعات ريز را كه سرانجام با سيارات صخره‌اي يكي شده بودند، تغيير دادند.

  فضاپيماي جنيسايز در سال 2001 براي جمع‌آوري نمونه‌هاي فضايي تا ارتفاع 1.5 ميليون كيلومتري زمين پرتاب شد. اين كاوشگر با گذراندن بيش از دو سال در فضا به جمع‌آوري ذراتي از توفان خورشيدي پرداخت. قرار بود اين نمونه‌ها دانشمندان را در بررسي تركيبات خورسيد و در نتيجه به فهم بهتر از شكل‌گيري و تكامل منظومه شمسي كمك كند. اما محموله نمونه‌هاي جنيسايز در زمان فرود در سال 2004 بر اثر بروز نقص در طراحي چتر نجات با زمين برخورد كرده و بسياري از نمونه‌ها از بين رفت.

  اما محققان توانستند برخي از اين نمونه‌ها را نجات داده و تحقيقات خود را بر روي آنها ادامه دهند. آنها اميدوارند بتوانند با بررسي بيشتر به درك بهتري از روزهاي اوليه منظومه شمسي دست يابند.
  #1 ارسال شده در تاريخ June 25th, 2011 در ساعت 10:42:22

 2. The Following User Says Thank You to Persian Tom Cat For This Useful Post:

  mona (July 20th, 2011)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0