برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. thunderbolt ?????? ??
  thunderbolt

  هوانورد فعال-سرهنگ
  April 2011
  OISS
  1,134
  تعداد تشکر : 1,278
  Thanked 3,974 Times in 1,032 Posts

  Post رییس پژوهشکده علوم و فناوری هوایی:امنیت کشور در گرو خودکفایی در صنعت هوافضاست

  رییس پژوهشکده علوم و فناوری هوایی گفت: به لحاظ مسائل امنیتی، خودکفایی در صنعت هوا فضا ضروری است.

  به گزارش سرویس علمی ایسنا، دکتر محمد ابراهیمی، رییس پژوهشکده علوم و فناوری هوایی با اشاره به این‌که امروز زندگی همه انسان‌ها به نوعی با دانش هوافضا ارتباط دارد، گفت: کمتر کسی پیدا می‌شود که دست کم با موبایل و یا رادیو و تلویزیون ارتباط نداشته باشد.

  وی خاطرنشان کرد: دانش هوافضا به لحاظ مسائل امنیتی و حیاتی که دارد، امروزه به یکی از علوم استراتژیک تبدیل شده است.

  ابراهیمی افزود: با توجه به اهمیتی که فناوری هوافضا به لحاظ مؤلفه‌های مختلف امنیتی، تجاری و اجتماعی دارد، نمی‌تواند وابسته به بیگانگان باشد و ضروری است که هرچه زودتر به خودکفایی برسیم.

  رییس پژوهشکده علوم و فناوری هوایی تصریح کرد: برای فناوری هوافضا نمی‌توان خط تولید به معنای معمول در نظر گرفت اما ارزش افزوده آن در خور توجه است.

  این کارشناس صنعت هوا فضا با اشاره به این‌که همه نهادها و سازمان‌های درگیر با هوا فضا وظایف مشخصی دارند، گفت: ممکن است به لحاظ زمانی تعارضاتی بین این وظایف وجود داشته باشد؛ اما در حال حاضر با تشکیل ستاد و کارگروه‌ها وظایف هر بخش دقیقا مشخص و هماهنگ شده است.

  وی که در برنامه «گفت وگوی روز» رادیو گفت‌وگو سخن می‌گفت، تاکید کرد: همکاری با کشورهای صاحب فناوری هم به لحاظ هزینه و هم به لحاظ امساک آن کشورها به طور مطلوب میسر نیست، هرچند که ایران در سطح قابل توجهی موفقیت به دست آورده است و علاقه‌مند است که همکاری‌های مشترکی در حوزه فناوری داشته باشد، اما فشارهای بین‌المللی وجود دارد که مانع می‌شود.

  دکتر فتح‌الله امی، مدیرگروه هوافضا دانشگاه تربیت مدرس هم با اشاره به این‌که صنایع هوافضا جز صنایع اولویت دار است، گفت: ثابت شده که تکنولوژی هوافضا در جهان حرف اول را می‌زند، چرا که همه صنایع با آن در ارتباط قرار می‌گیرند.

  وی خاطرنشان کرد: هر کشوری بخواهد در صنعت پیشرفت داشته باشد، باید توسعه فناوری هوافضا را در اولویت قرار دهد.

  عضو ستاد فناوری هوافضا با اشاره به هزینه بالای این صنعت گفت: ماهواره امید گام مؤثری در این زمینه بود و امیدواریم بتوانیم ماهواره‌های بیشتری به مدارهای بالاتر بفرستیم.

  وی خاطرنشان کرد: قبل از انقلاب، دانشجویان ایرانی از هرگونه آموزه‌های علمی در خصوص فضا منع می‌شدند، بعد از انقلاب و تجربه جنگ با مطالعه موشک‌های عمل نکرده‌ای که به سمت شهرهای ایران می‌آمد، به درجه‌ای از این فناوری دست پیدا کردیم و اکنون با گذشت چندین سال از جنگ فناوری هوافضا رشد قابل توجهی داشته است.

  امی تصریح کرد: رشد فناوری فضایی ما به حدی رسیده است که به سرعت به بخش خصوصی واگذار می‌شود و تاکنون حدود 8 درصد این مهم انجام شده و درحال حاضر دانشگاه‌های ما در سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد فارغ التحصیلانی در رشته هوافضا دارد که با گسترش بخش خصوصی می‌توان به رونق این صنعت کمک کرد.

  وی اذعان کرد: سازمان‌های درگیر با صنعت هوافضا باید متمرکز شوند و در این زمینه الگوهای موفقی در دنیا وجود دارد که می‌توان از آن‌ها بهره برد.
  به علی شناختم من به خدا قسم خدا را
  #1 ارسال شده در تاريخ July 11th, 2011 در ساعت 12:54:09

 2. The Following 4 Users Say Thank You to thunderbolt For This Useful Post:

  IR Blue SKY (July 11th, 2011), nasir (July 11th, 2011), Persian Tom Cat (July 11th, 2011), ماوریک (July 12th, 2011)

??????? ?????

 1. ????: 1
  ????? ?????: June 5th, 2011, 20:16:45
 2. ????: 6
  ????? ?????: January 25th, 2011, 11:45:03
 3. ????: 0
  ????? ?????: March 11th, 2010, 20:00:48
 4. تغییر مدیر عامل هواپیمایی کیش
  ???? SKY MAN ?? ????? اخبار غیر نظامی
  ????: 2
  ????? ?????: May 5th, 2009, 17:33:13
 5. تغییر آرم شرکت هواپیمایی عمان(عکس)
  ???? Mahan ?? ????? تصاویر غير نظامي از منابع معتبر
  ????: 2
  ????? ?????: March 5th, 2008, 00:40:05

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0