برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. Persian Tom Cat ?????? ??
  Persian Tom Cat

  هوانورد فعال-سرهنگ دوم
  January 2011
  مسکو - تهران
  892
  تعداد تشکر : 3,578
  Thanked 4,113 Times in 852 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 1

  ??? ??? چرا در فرودگاه ها بیستر برف و باران می آید؟

  محققان آمریكایی به دنبال یك پدیده‌ی اقلیمی رفتند و كشف كرده‌اند كه عبور و مرور هواپیماها در ابرها حفره‌های بزرگ ایجاد می‌كند. این باعث می‌شود كه در نواحی فرودگاهها بارش باران و برف بیشتر باشد.

  به گزارش تابناك، ممكن است كه مسافران یك هواپیما تا به حال این سوال را از خود كرده باشند كه آیا هواپیماها در حین عبور از ابرها در آنها ایجاد حفره می‌كنند یا نه. اخیرا دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند كه این پدیده گاهگاهی پیش می‌آید.  تحلیل این پدیده در هفت فرودگاه جهان

  در آخرین شماره نشریه‌ علمی ساینس (Science) محققان آمریكایی می‌نویسند كه در نواحی فرودگاهها بارش برف و باران بیشتر است. در یك مورد مشخص، اندازه‌گیری‌های راداری نشان داده‌اند كه پس از بلند شدن چند هواپیما و عبور از ابری مشخص، ۲ سانتی متر برف آمده است.

  محققان چنین پدیده‌ای را در هفت فرودگاه جهان، از جمله در فرودگاه‌های فرانكفورت، هیترو لندن و شارل دوگل پاریس توسط فیلم‌های ماهواره‌ای مورد بررسی قرار داده و تایید كرده‌اند.

  عبور هواپیما از ابرها باعث یخ زدن قطرات آب و تولید دانه‌های برف می‌‌شود عبور هواپیما از ابرها باعث یخ زدن قطرات آب و تولید دانه‌های برف می‌‌شود چرا بارش برف افزایش می‌یابد؟

  زمانی كه هواپیماهای ملخی یا هواپیماهای جت از میان ابرهای بسیار سرد عبور می‌كنند، در آنها حفره ‌یا كانال‌های بزرگی ایجاد می‌كنند. این ابرها معمولا تراكمی از آب‌های بسیار سرد، یعنی زیر صفر درجه سانتی‌گراد هستند. با وجودی كه دمای این آبها به صفر درجه رسیده است، این قطرات كوچك به صورت مایع باقی می‌مانند، زیرا در آنجا دانه‌های بلور شكل نگرفته‌اند. اما زمانی كه این آبها توسط بال‌های بزرگ هواپیما جابجا و پخش می‌شوند، برای مدت كوتاهی فشار هوا در میان این ابرها پایین آمده و باعث یخ زدن قطرات آب و تولید دانه‌های برف می‌‌شود. وقتی كه مقداری كافی دانه‌ی برف تشكیل شده باشد، آنها با سرعت زیاد رشد می‌كنند. پس از آن، بارش برف و باران آغاز می‌شود.

  در جریان تشكیل دانه‌های برف گرما آزاد می‌شود و این امر باعث می‌شود كه حفره‌هایی كه در ابرها ایجاد شده‌اند به سرعت رشد كنند. رشد حاشیه‌های ابرها و حفره‌ها را پژوهشگران در سیمولیشن‌های كامپیوتری مشاهده كردند.

  تغییر آمار آب و هوا

  این پدیده در فردودگاههایی كه در عرض‌های جغرافیایی شمال و بسیار بالا واقع شده‌اند، همانند فرودگاه Yellowknife، بیشتر مشاهده می‌شود. پژوهشگران معتقدند كه این پدیده برای شرایط اقلیمی جهان پیامدی نخواهد داشت، اما می‌تواند احتمالا آمار آب و هوای مناطق دورافتاده در شمال و جنوب كره‌ی زمین را دگرگون كند.
  ?????? ???? Persian Tom Cat : July 14th, 2011 ?? ???? 16:12:53
  #1 ارسال شده در تاريخ July 14th, 2011 در ساعت 15:52:29

 2. The Following 3 Users Say Thank You to Persian Tom Cat For This Useful Post:

  arra (July 14th, 2011), hooman33 (July 16th, 2011), W mahan 5 (July 14th, 2011)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0