برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. mona ?????? ??
  mona

  هوانورد ارشد- مدير سابق
  September 2009
  Iran
  985
  تعداد تشکر : 13,048
  Thanked 4,746 Times in 981 Posts

  ??? ??? اتصال اولین فضاپیمای خصوصی به ایستگاه فضای  شرکت خصوصی اکتشافات فضایی SpaceX تایید غیر رسمی ناسا برای ارسال اولین فضاپیمای باری خود، "دراگون" به ایستگاه فضای بین المللی را دریافت کرد.  قرار است این شرکت دراگون را در تاریخ 30 نوامبر به عنوان اولین ماموریت فضایی خصوصی به ایستگاه فضایی راهی فضا کند.  به این صورت "دراگون" اولین فضاپیمای باری خصوصی خواهد بود که در ایستگاه فضایی کناره خواهد گرفت. کناره گرفتن موفقیت آمیز دراگون در ایستگاه فضایی در تاریخ 9 دسامبر می تواند تصدیق بزرگی بر برنامه های جایگزینی شاتلهای بازنشسته ناسا با استفاده از فضاپیماهای ارزان قیمت و خصوصی باشد، در حالیکه سئوال بزرگ درباره رویکرد ناسا برای ارسال فضانورد به فضا همچنان بی پاسخ باقی مانده است.  کپسول دراگون (اژدها) که یکی از چند فضاپیمایی است که برای حمل بارهای ناسا در فضا با یکدیگر رقابت می کنند، دو ماموریت آزمایشی را در طول سال در پیش رو دارد.  در یکی از این آزمایشها توانایی کپسول برای عبور از برابر ایستگاه آزموده خواهد شد، در این آزمایش دراگون به اندازه ای به ایستگاه نزدیک خواهد شد که بتوان موقعیت یابی و ابزارهای ارتباطی آن را مورد آزمایش قرار داد. در آزمایش دوم نیز توانایی اتصال دراگون به ایستگاه آزموده خواهد شد.  اما به نظر می آید شرکت SpaceX در نظر دارد این دو آزمایش را یکپارچه کرده و در مدت زمانی کوتاهتر به این موفقیت دست پیدا کند. ناسا نیز موافقت خود را با تلفیق این دو آزمایش اعلام کرده اما تایید رسمی ناسا هنوز به دست SpaceX نرسیده است.  در صورت دریافت تایید رسمی، دراگون در اوایل ماه دسامبر محموله ای را به ایستگاه فضایی حمل خواهد کرد و در صورت موفقیت برنامه جایگزینی شاتلهای ناسا با فضاپیماهایی سبک تر و کم هزینه تر را تایید خواهد کرد. SpaceX برای حمل دست کم 12 محموله برای ناسا 1.6 میلیارد دلار دریافت خواهد کرد به بیان دیگر در ازای هر پرواز 133 میلیون دلار دریافت خواهد کرد.  بر اساس گزارش فاکس نیوز، دراگون از دو بخش تشکیل شده است: راکت فالکن 9، راکتی چند مرحله ای با قابلیت حمل حجم بزرگ محموله و دراگون، کپسول فضایی که محموله را در خود جا داده، به ایستگاه فضایی متصل شده و سپس با کمک چتر نجات بر روی زمین و یا اقیانوس فرود خواهد آمد.
  خدایا! زندگی از این زیباتر و بهتر دیگه نمی شه.
  شکر شکر شکر


  #1 ارسال شده در تاريخ July 29th, 2011 در ساعت 21:28:19

 2. The Following 4 Users Say Thank You to mona For This Useful Post:

  black-pilot (July 29th, 2011), IR Blue SKY (July 30th, 2011), neda pilot (March 28th, 2012), Persian Tom Cat (July 30th, 2011)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0