برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 6 ?? 6
dqw
  1. SOLID SNAKE ?????? ??
    SOLID SNAKE
    هوانورد عادی - گروهبان سوم
    October 2010
    TEHRAN
    27
    تعداد تشکر : 2

new_1 جایگاه مدارک سازمان هواپیمایی کشوری

بسم الله الرحمن الرحیم
    میدونم این سوالات معذل تمام کساییه که علاقه دارن توی رشته های هوانوردی ادامه تحصیل بدن و در آینده مشغول به کار بشند ولی جواباشو نمیدونن.
    چون معمولا کلاسهای آموزش هوانوردی از مهمانداری گرفته تا خلبانی IR به نسبت سایر دوره های آموزشی مثل دوره های سازمان فنی و حرفه ای و یا دوره های دانشگاه علمی کاربردی بسیار بسیار پرهزینه تر و زمان بر و از لحاظ سطح علمی بسیار سنگین ترو البته پربارتر و آزمون و ارائه مدرک و گواهینامه هم بسیار دشوارتر میباشد.
    می خواستم از کسانی که اطلاع دارند سوال کنم مدارک و گواهینامه هایی که سازمان هواپیمایی کشوری صادر میکند قابل مقایسه با مدارک آکادمیک و دانشگاهی هست یاخیر؟
    برای مثال کسی که 16 ماه دروس دوره دیسپچر رو به زبان لاتین (میدونیم که در دانشگاه فقط در سطح دکتری دروس انگلیسی میشوند. اونم نه تا این سطح (البته به نظر من)) یکسره (تابستون و زمستون نداره)میگذرونه گواهینامه ای که میگیره اندازه یه مدرک کاردانی دانشگاه علمی کاربردی ارزش داره یا اصولا مقایسه میشه و یا میشود معادل سازی کرد؟!
    آیا کسی که این دوره ها رو میگذرونه گواهینامه ای که میگیره برای استخدام توی یه ایرلان کفایت میکنه یا خیر؟
    فقط خواهشا کامل و جامع برای کسانی که تازه میخوان وارد این مسیر بشن جواب بدهید.
    خودمونی بگم رک و پوسکنده همه چیز رو بازکنید تا خدایی ناکرده مدیون نمونید.
    با تشکر.

با دوستت آرام بیا، بسا که روزى دشمنت شود، و با دشمنت آرام بیا، بسا که روزى دوستت شود.
    #1 ارسال شده در تاريخ August 3rd, 2011 در ساعت 03:00:55

2. The Following 6 Users Say Thank You to SOLID SNAKE For This Useful Post:

Dream Bird (August 3rd, 2011), Farhan (May 12th, 2013), mona (March 2nd, 2012), pakradm (May 13th, 2013), ryhane985 (August 6th, 2012), touraj78 (July 9th, 2013)

3. sssiiinnnaaa ?????? ??
    sssiiinnnaaa
    هوانورد عادی - سرباز صفر
    August 2011
    mashhad
    1
    تعداد تشکر : 0
    تعداد تشکر :Thanked 4 Times in 1 Post

??? ??? پاسخ: جایگاه مدارک سازمان هواپیمایی کشوری

با سلام
    به اطلاع برسونم فعلا جایگاه دیسپچری در ایران خوبه...اگه آشنا داشته باشی میتونی یک کاری بکنی....هرچند که درساش واقعا سخته ..
    برای دوره های خلبانی هم دوره ppl معادل فوق دیپلم و cpl معادل لیسانس و Ir هم همچنین، میتوان معادل حساب نمود.
    #2 ارسال شده در تاريخ August 3rd, 2011 در ساعت 11:30:42

4. The Following 4 Users Say Thank You to sssiiinnnaaa For This Useful Post:

Farhan (May 12th, 2013), mona (March 2nd, 2012), pakradm (May 13th, 2013), ryhane985 (August 6th, 2012)

5. SOLID SNAKE ?????? ??
    SOLID SNAKE
    هوانورد عادی - گروهبان سوم
    October 2010
    TEHRAN
    27
    تعداد تشکر : 2

??? ??? ????? ???? ???? sssiiinnnaaa ????? ??? ??
    به اطلاع برسونم فعلا جایگاه دیسپچری در ایران خوبه...اگه آشنا داشته باشی میتونی یک کاری بکنی....هرچند که درساش واقعا سخته ..
    برای دوره های خلبانی هم دوره ppl معادل فوق دیپلم و cpl معادل لیسانس و ir هم همچنین، میتوان معادل حساب نمود.
    ببین دوست عزیز
    عرض کردم اگر مطلعید کامل توضیح دهید
    طبق کدام منبع این معادل ها رو در نظر گرفته اید؟
    یعنی اگر کسی مثلا گواهینامه دوره cpl رو ببره(مثلا دانشگاه علوم فنون هوایی یا هر جای دیگه) دروس عمومی مقطع کارشناسی رو بگذرونه بهش لیسانس مثلا خلبانی فلان رو میدن. یا مثلا گواهینامه مهمانداری ببره مثلا فوق دیپلم بگیره.
    اینا باید مشخص باشه
    ثانیا بنده خدا اگه من و امثال من آشنا داشتیم که نمیومدیم اینجا از شما بپرسیم که میرفتیم از همون پارتیمون اطلاعات میگرفتم( البته آشنای ما خداست و انشاء الله که کار همه رو خودش درست میکنه )، من میگم توضیح بدید که طرف میره از 2 میلیون تا 100 میلیون خرج میکنه پارتی نداره آیا می ارزه بره دنبال این رشته یا باید به امید روزی که بهش نوبت میرسه بسوزه و ...
    نمودونم چرا میترسین یا خجالت می کشین بحث مبالغ و زمان رو مطرح کنند .
    طرف شاید خیلی فرصت ها رو از خودش میگیره میره دنبال هوانوردی پرهزینه، وقت گیر ، چطور زمان ثبت نام دوره همه چی به موقع انجام میشه ولی کسی تضمین برای استخدام نمی کنه، چرا کسی جوابگو نیست که آینده شغلی شمایی که این همه پول(نقدی یا قسطی) تو جیب آموزشگاه میریزی چطوره، باید حتما یه پولی از جیبت اول خرج بشه تازه میفهمی دنیا دست کیه، بابا اگه کارش نیست یارو بره با پولش یه کار دیگه بکنه نمی تونه که بره هواپیما بخره سوارش بشه مسافرکشی کنه. بالاخره باید خرجی که کرده یجوری برگردونه دیگه نه؟
    اگر هم نتونه کار پیدا کنه اون وقت هزارتا تفسیر و برنامه هم پشت سرش میسازن. افسردگی میگیره. با خانوادش مشکل پیدا میکنه و تا دلت بخواد بلایای جور وا جور .آخرش هم به این نتیجه میرسه که آخر الزمان شده.
    اصلا چطور میتونیم حرف از آشنا و آشنا بازی بزنیم درصورتی که خیلی ها ، خیلی ها حقشون به راحتی ، به راحتی خورده میشه ، کسایی که هم تخصصشو دارن هم استعدادشو هم ... .
    ما که با کسی تعارف نداریم
    من میدونم شاید این حرف خیلی ها باشه، خیلی ها که از من مستحق ترن.
    ماه رمضانه امیدوارم همه با هم رو راست و صادق باشیم و همون طوری که تو حرف همدیگرو دوست داریم تو عمل هم همینطور باشه همدیگرو کمک کنیم اگه اطلاعات سودمندی دارید که به جذب دوستاتون کمک میکنه در اختیارشون بذارین نه اینکه بذاریم برای فک و فامیل و دوست و آشنای خودمون(من خودمو میگم) . تا در زمانی که همه ما زمان پروازمون رسید( همه آدم ها یه روز پرواز میکنن) خدا هم زیر بال هامون رو بگیره.
    فقط خواهشمندم جوابگو باشید و سکوت اختیار نکنید و منتظر نفر قبلی نمانید.
    خدا به همه شما خیر و برکت
    بدهد.
    با دوستت آرام بیا، بسا که روزى دشمنت شود، و با دشمنت آرام بیا، بسا که روزى دوستت شود.
    #3 ارسال شده در تاريخ August 3rd, 2011 در ساعت 23:03:28

6. The Following User Says Thank You to SOLID SNAKE For This Useful Post:

ryhane985 (August 6th, 2012)

7. SPACE MAN ?????? ??
    SPACE MAN

کارشناس هوانوردی
    November 2008
    tehran
    634
    تعداد تشکر : 711

??? ??? ????? ???? ???? sssiiinnnaaa ????? ??? ??
    با سلام
    برای دوره های خلبانی هم دوره ppl معادل فوق دیپلم و cpl معادل لیسانس و Ir هم همچنین، میتوان معادل حساب نمود.
    لازم میدونم بگم این گواهینامه ها بعد از ورود به لاین ارزشیابی میشن و قبل اون خیر.... البته ATPL ارزشیابی میشه اونم واسه توجیح پذیری حقوق خلبانان طبق مصوبه مجلس در سال 1384
    پرواز اندازه آدم رو بر ملا میکنه... هر چی بالاتر میری.بالاتر و بالاتر میری.... دنیا از دید تو بزرگتر میشه و تو از دید دنیا کوچکتر. . .

آرزو دارم در آسمان بمیرم ......... در آغوش عشق دومم پرواز بمیرم ......به عشق اولم خدا نزدیکتر باشم .... و از عشق سومم خانواده کمی دور ... تا درد جدایی ودل کندن را کمتر احساس کنم .....
    #4 ارسال شده در تاريخ March 2nd, 2012 در ساعت 18:55:54

8. The Following 8 Users Say Thank You to SPACE MAN For This Useful Post:

Captain Mostafavi (March 4th, 2013), Farhan (May 12th, 2013), IR Blue SKY (March 2nd, 2012), Mahan (March 3rd, 2012), mona (March 2nd, 2012), pakradm (May 13th, 2013), ryhane985 (August 6th, 2012), لیلا رستمی (March 2nd, 2012)

9. jb1989 ?????? ??
    jb1989
    هوانورد نیمه فعال-ستوان یکم
    May 2011
    تهران
    290
    تعداد تشکر : 90

یکی از اساتید بنده دیسپچری گرفته در حال حاضر دیسپچ اکتیو در یکی از لاین ها هستش.معتبر هستش
    #5 ارسال شده در تاريخ March 3rd, 2012 در ساعت 03:08:24

10. The Following User Says Thank You to jb1989 For This Useful Post:

ryhane985 (August 6th, 2012)

11. mkpr ?????? ??
    mkpr
    هوانورد عادی - سرباز صفر
    May 2013
    karaj
    1
    تعداد تشکر : 0
    تعداد تشکر :Thanked 2 Times in 1 Post

سلام به همه.باید خدمت دوستان عرض کنم لایسنس دیسپچ میگن معادل لیسانس اما مدرک دانشگاه نداشته باشید دیپلمه محسوب میشید.بازار کار برای اقایان خوبه.من 3 سال لایسنس گرفتم اما بیکارم.البته اگر کسی بتونه شهرستان بره کار بیشتره.دوستایی که استاندارد پرواز دارید نمونه سوالات کاپیتان خوش سیرت بخونید.300تا نکته داره که همیشه ازش سوال میاد.موفق باشید.
    #6 ارسال شده در تاريخ May 12th, 2013 در ساعت 20:43:33

12. The Following 2 Users Say Thank You to mkpr For This Useful Post:

Mohammadme (May 13th, 2013), pakradm (May 13th, 2013)

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

• ??? ????????? ????? ????? ????? ????
  • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
  • ??? ????????? ???? ????? ????.
  • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
  •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0