برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. Persian Tom Cat ?????? ??
  Persian Tom Cat

  هوانورد فعال-سرهنگ دوم
  January 2011
  مسکو - تهران
  892
  تعداد تشکر : 3,578
  Thanked 4,113 Times in 852 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 1

  new_news تاثير توفان خورشيدي اخير بر زمين تا چه حد جدي است؟

  مجموعه‌اي از شراره‌هاي خورشيدي كه از چندي پيش آغاز شده از روز جمعه حركت خود را به سوي زمين آغاز كرده و ممكن است برخي از لوازم ارتباطي را براي يك روز يا بيشتر مختل كنند.

  به گزارش سرويس علمي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، برخي از اپراتورهاي شبكه‌هاي برق از چندي پيش در حال كار براي جلوگيري از قطع برق هستند، اما سازمان ملي اقيانوسي و جوي آمريكا اعلام كرده كه برخي از ماهواره‌هاي ارتباطي و سيستمهاي مكان‌يابي جهاني (جي‌پي‌اس) ممكن است با مشكلاتي روبرو شوند.

  سه جرقه خورشيدي از خورشيد در روز سه‌شنبه هفته گذشته آغاز شد كه قوي‌ترين شوكهاي الكترومغناطيسي در روز جمعه توسط فضاپيماي ace كه انفجارهاي تابشي را پيش از برخورد با زمين اندازه‌گيري مي‌كند، احساس شد.

  خورشيد از دوره خواب زمستاني خود خارج شده و چرخه پرمشغله جرقه‌هاي خورشيدي را آغاز كرده كه به گفته محققان در سه تا پنج سال آينده بايد بيشتر انتظار افزايش انفجاراتي از اين قبيل را داشته باشيم.

  جرقه‌هاي خورشيدي، فوران‌هايي از انرژي الكترومغناطيسي به سمت فضا مي‌فرستند كه با ميدان مغناطيسي زمين برخورد مي‌كنند. رايجترين تاثيرات آنها براي انسان‌ها، شفقهاي قطبي است كه در نزديكي مناطق قطبي شمال و جنوب در آسمان مي‌درخشند كه به گفته محققان به زودي شاهد آنها در آسمان زمين خواهيم بود.

  فوران‌هاي مغناطيسي همچنين مي‌توانند بر لوازم ارتباطي الكترونيكي و سيستم‌هاي الكتريكي تاثير بگذارند. در سال 1989 يك جرقه خورشيدي باعث قطع شدن برق ناحيه كبك در كانادا شد، اما جرقه كنوني به آن نيرومندي نيست. با اين حال توفان‌هاي خورشيدي عظيم‌تري در سالهاي آينده انتظار مي‌رود.

  در همين حين دولتمردان آمريكايي به كاربران ماهواره‌ها، ابزار ارتباطي و تجهيزات الكتريكي هشدار داده‌اند كه براي يك قطعي يا اختلال احتمالي در روزهاي آينده آماده باشند.

  جوزف كونچس، دانشمند هواشناسي فضا در مركز پيش‌بيني هواي فضا اظهار كرد: توفان خورشيدي پيش رو احتمالا بين سطوح متوسط تا قوي خواهد بود.

  بزرگترين توفان خورشيدي تاكنون در سال 1859 اتفاق افتاد كه ساختارهاي ارتباطي تنها به تلگراف محدود مي‌شد. اين توفان بر تمام دفاتر تلگراف دنيا تاثير گذاشته و يك شفق بزرگ قطبي در جنوب جزاير كارائيب ايجاد كرد.

  توفاني با اين شدت در زمان ما مي‌تواند تا دو تريليون دلار در سراسر جهان صدمه وارد كند.

  به گفته دانشمندان، توفان اول در روز پنج شنبه بدون تاثير چنداني از زمين عبور كرده و اكنون نوبت جرقه دوم بوده كه تا حدي قويتر است. سطح جرقه سوم نيز به اتفاقات روزهاي آينده بستگي دارد. اين توفان مي‌تواند تاثيرات جرقه دوم بر ميدان مغناطيسي زمين را تشديد كرده يا در حالت بهتر، بدون تاثير باشد.

  مديران شبكه‌هاي برق آمريكا از سوي مركز هواشناسي فضا هشدارهايي براي آمادگي براي توفان‌هاي خورشيدي دريافت كرده‌اند كه هر 12 سال به اوج خود مي‌رسد. كارشناسان دوره اوج خورشيدي بعدي را در سال 2013 پيش‌بيني كرده‌اند.
  #1 ارسال شده در تاريخ August 8th, 2011 در ساعت 10:14:27

 2. The Following 4 Users Say Thank You to Persian Tom Cat For This Useful Post:

  Dream Bird (August 8th, 2011), leader (August 8th, 2011), mona (August 23rd, 2011), SKY MAN (August 9th, 2011)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0