وزیر ارتباطات خبر داد: برنامه طراحي و ساخت چندين ماهواره در ايران
.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به در دستور قرار گرفتن طراحي و ساخت چندين ماهواره گفت: با نهايي شدن و موفقيت اين ماهواره‌ها خبرهاي خوش به اطلاع مردم مي‌رسد.

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس محمد سليماني در حاشيه مراسم هفته فضا در جمع خبرنگران با تاكيد بر اينكه در حال حاضر كشورهاي وارد شده در فضا و داراي ماهواره به عنوان يك قدرت تلقي شده و نياز خود را برطرف كنند، اظهارداشت: ايران نيز تصميم گرفته است تا وارد حوزه فضا شود و خوشبختانه چند سال گذشته اولين ماهواره ايراني توسط وزارت دفاع با عنوان سينا 1به فضا پرتاب شد و اكنون عضو باشگاه فضايي هستيم.

وي اضافه كرد: رشته فضا و رشته‌هاي مرتبط با اين رشته از جمله جغرافيا، مهندسي، زيست محيطي و علوم پايه و علوم اجتماعي و روابط بين‌الملل بايد در دانشگاه‌هاي كشور بيشتر توسعه يابد.

سليماني گفت: حضور در فضا اكنون به عنوان يك امر قدرتي تلقي مي‌شود و كشورهاي وارد شده در فضا و داراي ماهواره نيز به عنوان قدرت در جهان تلقي مي‌شوند.

در ادامه اين مراسم احمد طالب‌زاده رييس سازمان فضايي ايران از ارائه گزارش فضايي ايران به سازمان ملل متحد خب رداد و گفت:با پيشرفت دانش و فناوري در حوزه الكترونيك، ماهواره‌هاي كوچك جايگاه ويژه‌اي را در دنياي فناوري فضايي پيدا كرده‌اند.
وي ادامه داد: طبق مصوبه سازمان ملل و در تمامي كشورها هر سال هفته جهاني فضا از روز چهارم تا دهم اكتبر در تمامي كشورهاي جهان برگزار مي‌شود.
www.takeoff.ir