برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. Persian Tom Cat ?????? ??
  Persian Tom Cat

  هوانورد فعال-سرهنگ دوم
  January 2011
  مسکو - تهران
  892
  تعداد تشکر : 3,578
  Thanked 4,113 Times in 852 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 1

  new_news /قدرت‌نمايي خورشيد به زمين/ تصويري به يادماندني از بزرگترين جرقه خورشيدي سالهاي اخير

  يك جرقه خورشيدي فوق‌العاده قدرتمند كه در طول چهار سال گذشته بزرگترين جرقه به شمار مي‌رود، از سطح خورشيد بلند شده كه به گفته دانشمندان تاثير جدي بر زمين نخواهد داشت.

  به گزارش سرويس علمي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، ستاره‌شناسان اعلام كرده‌اند از آن جايي كه جرقه اخير خورشيد به سمت زمين نبوده، از اين رو زيان چنداني به سياره ما وارد نخواهد كرد.

  اين جرقه خورشيد كه از نوع كلاس ايكس 6.9 بوده، از ساعت 07:48 روز سه‌شنبه به وقت گرينويچ آغاز شده و طبق جدول اندازه‌گيري ستاره‌شناسان، قويترين نوع فوران‌هاي خورشيدي كلاس ايكس، كلاس C ضعيف‌ترين و كلاس M جرقه متوسط محسوب مي‌شود.

  جرقه بزرگ اخير، از زمان آغاز اين دوره خورشيد در سال 2008 تا كنون بزرگترين فوران محسوب مي‌شود. انتظار مي‌رود اين دوره تا حدود سال 2020 به پايان برسد.

  جرقه‌هاي خورشيدي زماني روي مي‌دهند كه خطوط ميدان‌هاي مغناطيسي روي خورشيد به حالت گره در هم پيچيده و يك انرژي بالقوه بوجود بياورند و با رسيدن اين انرژي به نقطه اوج، نيرو به حرارت، نور و حركت ذرات باردار تبديل مي‌شود.

  با اين كه تمام فوران‌هاي كلاس ايكس خورشيدي جزء وقايع مهم محسوب مي‌شوند، آنها همچنين هنگامي كه به سوي زمين قرار مي‌گيرند، براي سياره ما تهديد بزرگي به شمار مي‌روند.

  طي اين رويدادها، خورشيد ابري از پلاسما موسوم به تخليه جرم تاج خورشيد را به فضا و گاهي اوقات به سوي زمين مي‌فرستد. اين تخليه، ذرات باردار را وارد فضا مي‌كند كه مي‌توانند به ماهواره‌ها آسيب زده، فضانوردان حاضر در فضا را به خطر انداخته و سيستم‌هاي برق، ارتباطي و ساير زيرساختهاي روي زمين را مختل كنند.

  با وجود اين‌كه زمين در معرض اين فوران قرار نداشته، اما چند قطعي ارتباطي فركانس بالا و پايين از سوي سايت هواشناسي فضا گزارش شده است.

  #1 ارسال شده در تاريخ August 13th, 2011 در ساعت 08:41:16

 2. The Following 4 Users Say Thank You to Persian Tom Cat For This Useful Post:

  IR Blue SKY (August 13th, 2011), Mohammadme (August 13th, 2011), mona (August 23rd, 2011), پوریام (August 14th, 2011)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0