برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. Persian Tom Cat ?????? ??
  Persian Tom Cat

  هوانورد فعال-سرهنگ دوم
  January 2011
  مسکو - تهران
  892
  تعداد تشکر : 3,578
  Thanked 4,113 Times in 852 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 1

  new_news ماه، 100 ميليون سال جوانتر از فرضيات پيشين!

  تحليل‌هاي اخير بر روي قطعه‌سنگي كه در سال 1972 توسط ماموريت «آپولو 16» به زمين منتقل شده، نشان داده‌ است كه سن ماه بيش از 100 ميليون سال، كمتر از فرضيات پيشين است.

  به گزارش سرويس علمي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، فرضيات پيشين در مورد منشأ ماه، بر اين اساس بود كه اين قمر در پي برخورد يك سياره غول‌پيكر در اوايل تكامل منظومه شمسي با زمين اوليه ايجاد شده‌است.

  بسياري از محققان بر اين باورند كه پوسته مذاب ماه پس از تنها ده‌هاهزار تا چند ميليون سال، محكم و سفت شده كه اين عقيده با مخالفت برخي ديگر روبه‌روست.

  اين تيم بين‌المللي تحقيقاتي كه از دانشمندان موزه تاريخ طبيعي دانمارك، آزمايشگاه ملي لاورنس ليورمور، دپارتمان مغناطيس زمين موسسه كارنگي و دانشگاه بليز پلسكار تشكيل شده، از شيوه‌هاي جديد پالايش براي تعيين سن اين نمونه ماه استفاده كردند.

  آنها با تحليل ايزوتوپ‌هاي عناصر سرب و نئوديميوم، سن اين قطعه را 4.36 ميليارد سال محاسبه كردند كه در مقايسه با فرضيه سني پيشين كه 4.567 ميليارد سال بود، ماه بسيار جوانتر از گمانه‌هاي پيشين است.

  اين فرضيه سني جديد كه با آزمايش قديمي‌ترين پوسته ماه به دست آمده با فرضيه سني قديمي‌ترين ماده معدني زميني زيركن كه در غرب استراليا كشف شده، مشابه بوده كه در نتيجه نشان‌دهنده قدمت مشابه زمين و ماه است.

  اين پژوهش در مجله نيچر منتشر شده است.
  #1 ارسال شده در تاريخ August 20th, 2011 در ساعت 09:53:55

 2. The Following 3 Users Say Thank You to Persian Tom Cat For This Useful Post:

  arra (August 20th, 2011), Dream Bird (August 20th, 2011), mona (August 23rd, 2011)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0