برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 2 ?? 2
dqw
 1. setayesh_ebrahimi ?????? ??
  setayesh_ebrahimi
  هوانورد عادی - سرباز یکم
  September 2007
  15
  تعداد تشکر : 0
  Thanked 35 Times in 6 Posts

  ??? ??? اساسنامه سازمان فضایی ایران

  [align=center][size=x-large]اساسنامه سازمان فضایی ایران[/size][/align]

  هیئت وزیران در جلسه مورخ22/3/1384بنا به پیشنهاد شماره14310/100مورخ 19/5/1383وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات و به استناد ماده(9) قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات - مصوب 1382- اساسنامه سازمان فضایی ایران را به شرح زیر تصویب نمود:

  ماده1- به منظور انجام مصوبات شورای عالی فضایی کشور وامور مطالعاتی،پژوهشی،طراحی، مهندسی و اجرا در زمینه فناوری های خدمات فضایی و سنجش از راه دور و تقویت شبکه های ارتباطی و فناوری فضایی در داخل و خارج از کشور و تجمیع فعالیت های حاکمیتی مرکز سنجش از راه دور ایران و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان فضایی ایران که در این اساسنامه سازمان نامیده می شود ، با استفاده از امکانات و نیروی انسانی اداره کل طرح و مهندسی و نصب ارتباطات ماهواره ای و اداره کل نگهداری ارتباطات ماهواره ای شرکت مخابرات ایران تشکیل می گردد.
  ماده 2 - سازمان دارای شخصیت حقوقی و استقلال مالی است و به صورت موسسه دولتی وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اداره می شود.
  ماده 3 - وظایف و اختیارات سازمان به شرح زیر است:
  الف - پیگیری و انجام مصوبات شورای عالی فضایی کشور.
  ب - تهیه و تنظیم برنامه های میان مدت و بلند مدت در بخش فضایی کشور با همکاری دستگاه های ذیربط جهت پیشنهاد به شورای عالی فضایی.
  پ - انجام مطالعات به منظور تدوین سیاست های طراحی،ساخت،پرتاب و استفاده از ماهواره های تحقیقاتی و کاربردی و ارائه خدمات فضایی جهت پیشنهاد به شورای عالی فضایی.
  ت - برنامه ریزی به منظور هدایت و گسترش استفاده صلح آمیز از فضای ماورای جو و فناوری فضایی ، تقویت شبکه های ارتباطی ملی ،منطقه ای و بین المللی توسط بخش های دولتی، تعاونی، خصوصی و نظارت بر اجرای آنها در چارچوب سیاست های مصوب شورای عالی فضایی.
  ث - مطالعه،پژوهش و آموزش های کاربردی خاص در زمینه توسعه علوم و فناوری های فضایی.
  ج-بررسی نیازها و اجرای پروژههای ماهواره ای و سایرفناوریهای فضایی در چارچوب مصوبات شورایعالی فضایی.
  چ - مشارکت در اجرای پروژه های ماهواره ای منطقه ای و ملی در چارچوب سیاستهای کلی نظام وسایر قوانین و مقررات.
  ح - اعطای مجوز برای فعالیت های فضایی به منظور بهره برداری منسجم و هماهنگ از فناوری و امکانات فضایی شامل ماهواره ها ،ایستگاه های اخذ مستقیم،ایستگاه های ارسال مستقیم و کنترل ماهواره ها در چارچوب ضوابط و مقررات.
  خ - همکاری با مراجع ذیربط برای تعیین صلاحیت پیمانکاران و مشاوران غیر دولتی برای انجام امور اجرایی و تحقیقاتی فضایی در بخش های مختلف کشور.
  د - نمایندگی، عضویت و حضور در مجامع و اتحادهای منطقه ای و بین المللی ذیربط به منظور حفظ منافع ملی در چارچوب سیاست های کلی نظام و سایر قوانین و مقررات.
  ذ - اجرای برنامه های همکاری منطقه ای و بین المللی درامور فضایی درچارچوب سیاستهای کلی نظام.
  ر - مدیریت و بهره برداری از موقعیت های مداری و ما هواره ای و هماهنگی با دستگاه های مسئول و پیگیری جهت ثبت بین المللی آنها به منظور استفاده بهینه از منابع فضایی.
  ز - تهیه و تدوین مقررات و آیین نامه های مرتبط با شرح وظایف مندرج در ماده (9) قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات - مصوب 1382- جهت پیشنهاد به مراجع قانونی.
  ژ - ایجاد بایگانی ملی و تمرکز در نگهداری و طبقه بندی و بهنگام سازی اطلاعات فضایی.
  تبصره 1- سازمان موظف است برای انجام امور و وظایف محول شده از حداکثر توان بخشهای غیر دولتی در چارچوب سیاست های شورای عالی فضایی استفاده نماید.
  تبصره 2- مسئولیت تعیین صلاحیت امنیتی در خصوص بند های "ح" و "خ" این ماده با مراجع ذیربط خواهد بود.
  ماده 4- اعتبارات مورد نیاز سازمان در وجوه و اعتبارات عمومی بودجه سالانه کشور پیش بینی و تامین خواهد شد.
  تبصره 1- امکانات، سوابق، نیروی انسانی و اعتبارات پروژه های ماهواره ای ملی و تحقیقاتی جاری وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به این سازمان منتقل می گردد.
  تبصره 2- سازمان می تواند با هماهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و در چارچوب بودجه های سنواتی از کمک ها و سایر منابع اعتباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان ها و شرکت های تابع آن و سایر نهادها استفاده نماید.
  ماده 5 - تشکیلات سازمان پس از تدوین توسط سازمان و تایید سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور قابل اجرا خواهد بود.
  ماده 6- رییس سازمان که معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و دبیر شورای عالی فضایی می باشد، توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات منصوب می شود و بالاترین مقام اجرایی دستگاه خواهد بود.
  ماده 7- رییس سازمان مسئول حسن اجرای امور و حفظ حقوق، منافع و اموال سازمان است و برای اداره امور سازمان و انجام مصوبات شورای عالی فضایی دارای همه گونه حقوق و اختیارات تام در حدود مقررات است و نمایندگی سازمان را در مقابل تمامی مقامات قضایی و اشخاص حقیقی و حقوقی با حق توکیل به غیر خواهد داشت و نیز می تواند قسمتی از اختیارات خود را به موجب ابلاغ کتبی به هر یک از معاونان، مدیران یا کارکنان سازمان به تشخیص و مسئولیت خود تفویض نماید.
  این اساسنامه به موجب نامه شماره 12612/30/84 مورخ 8/4/1384 شورای نگهبان به تایید شورای یاد شده رسیده است.

  منبع: سازمان فضايي
  #1 ارسال شده در تاريخ November 11th, 2007 در ساعت 19:22:36

 2. nima novini ?????? ??
  nima novini
  هوانورد نیمه فعال-ستوان دوم
  September 2007
  tehran
  227
  تعداد تشکر : 0
  Thanked 39 Times in 25 Posts

  ??? ??? RE: اساسنامه سازمان فضایی ایران

  سلام مرسی از مطلبت خیلی خوب و مفیده این
  #2 ارسال شده در تاريخ November 13th, 2007 در ساعت 22:17:48

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0