عملیات اجرایی توسعه فرودگاه گچساران آغاز می‌شود

منوچهر حبیبی گفت: با مشخص شدن پیمانکار در روزهای آینده، عملیات اجرایی توسعه و تکمیل فرودگاه گچساران آغاز می‌شود. فرماندار شهرستان گچساران از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: براساس زمان بندی صورت گرفته، کار طراحی توسعه فرودگاه گچساران شش ماه و عملیات اجرایی آن۱۸ماه به طول می‌انجامد که با اجرای طرح توسعه فرودگاه گچساران، این فرودگاه در ردیف فرودگاه‌های رسمی در جنوب کشور قرار می‌گیرد.


[align=center][/align]


حبیبی یادآور شد: اعتبار اولیه پیش بینی شده برای اجرای طرح توسعه فرودگاه گچساران که از فرودگاه‌های قدیمی وزارت نفت در جنوب کشور است، ۲۰میلیارد ریال است.

وی افزود: در طرح توسعه فرودگاه گچساران، باند فرودگاه از یک هزار و ‪۸۰۰متر فعلی به سه هزار متر افزایش می‌یابد و امکان فرود هواپیماهای حامل پروازهای داخلی در آن فراهم می‌شود.

فرماندار گچساران خاطرنشان کرد: کار تملک اراضی مورد نیاز فرودگاه توسط شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در حال انجام است.

حبیبی با اشاره به اینکه هم اینک فرودگاه گچساران به صورت اختصاصی در اختیار شرکت نفت قرار دارد، بیان داشت: در تلاش هستیم تا زمان به بهره برداری رسیدن طرح توسعه فرودگاه، زمینه برقراری روزانه حداقل یک پرواز از گچساران به تهران و برعکس در فرودگاه فعلی گچساران فراهم شود.


[size=x-small]منبع: www.Avia.ir , www.mehrnews.com
لینک اصلی[/size]