برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. mona ?????? ??
  mona

  هوانورد ارشد- مدير سابق
  September 2009
  Iran
  985
  تعداد تشکر : 13,048
  Thanked 4,746 Times in 981 Posts

  ??? ??? ستاره ای که نباید وجود داشته باشد!

  ستاره شناسان اروپایی ستاره ای با قدمت 13 میلیارد سال را شناسایی کردند که برپایه نظریه های فعلی نباید وجود داشته باشد.  این گروه از ستاره شناسان با استفاده از اطلاعات جمع آوری شده توسط تلسکوپ VLT رصدخانه جنوبی اروپا (اسو) در شیلی ستاره ای را در صورت فلکی اسد واقع در کهکشان راه شیری ستاره ای با شناسه J102915+172927 رصد کردند که از هیدروژن و هلیم تشکیل شده و در ترکیب آن عناصر شیمیایی دیگر به چشم نمی خورد.  وجود تنها عناصر هیدروژن و هلیم ویژگی مربوط به جهان بلافاصله پس از بیگ بنگ است و بنابراین برپایه نظریه های فعلی این ستاره نمی توانسته است هرگز تشکیل شده باشد.  اندازه گیریهایی که با دو دستگاه طیف نگار X-Shooter و UVES این تلسکوپ انجام شد نشان می دهند که این ستاره نسبت به تمام ستارگان و کهکشانهایی تاکنون شناسایی شده اند محتوی پایین ترین میزان عناصر شیمیایی است و با توجه به اینکه بیش از 13 میلیارد سال دارد احتمالاً پیرترین ستاره ای است که تاکنون رصد شده است.  برپایه تئوری تشکیل ستارگان اولیه، یک جرم آسمانی با این ترکیب شیمیایی نباید هرگز تشکیل شود. درحقیقت، اعتقاد بر این است که در ابتدای جهان تنها ستارگان با جرم میلیونها برابر جرم خورشید ساخته شده اند درحالی که جرم این ستاره برابر با جرم خورشید است.  این دانشمندان در این خصوص توضیح دادند: "برپایه معتبرترین نظریه ای که تاکنون از سوی جامعه نجومی پذیرفته شده است ستارگان این نوع نباید وجود داشته باشند چون توده های موادی که از آنها تشکیل شده اند هرگز نمی توانسته اند برای تشکیل ستاره متراکم شوند.  خوشبختانه این ستاره تنها در فاصله حدود 4 هزار سال نوری از ما قرار دارد و بنابراین می توان به راحتی بر روی آن تحقیقات بیشتری انجام داد."  براساس گزارش نیچر، این ستاره شناسان افزودند: "این کشف ما را به شدت شگفت زده کرده است. درحقیقت این اولین بار است که ستاره ای با این ویژگی عجیب شناخته شده و این بدان معنی است که شاید نیاز باشد بعضی از مدلهای تشکیل ستارگان را بازنگری کنیم."
  خدایا! زندگی از این زیباتر و بهتر دیگه نمی شه.
  شکر شکر شکر


  #1 ارسال شده در تاريخ September 7th, 2011 در ساعت 20:39:47

 2. The Following 6 Users Say Thank You to mona For This Useful Post:

  Dream Bird (September 8th, 2011), IR Blue SKY (September 8th, 2011), IRI.AMIR (September 8th, 2011), mirak_amir (September 7th, 2011), Real Flight (November 5th, 2016), پوریام (September 7th, 2011)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0