رييس دانشگاه علم‌وصنعت:

از يك دهه قبل دانشگاه‌ها وارد عرصه فضا شده‌اندرييس دانشگاه علم و صنعت ايران گفت: از حدود يك دهه قبل دانشگاه‌هاي كشور وارد عرضه فضا شده‌اند.
"محمدحسين جبل عاملي" روز شنبه در مراسم افتتاحيه هفته جهاني فضا افزود: با توجه به نقش و ماموريت دانشگاه‌ها در زمينه علم و دانش و تربيت نيروي انساني ورود دانشگاه‌ها به عرصه علوم فضايي، جديد نيست.

[align=center]
[/align]


وي بيان داشت: در بخش نيروي انساني متخصص چه در زمينه آموزش و چه در بخش پژوهش نرم‌افزارهاي پيشرفته با قابليت‌هاي بسياري توليد شده است.
وي ادامه داد: در زمينه دانش فني از حدود۱۲سال قبل در دانشگاه علم و صنعت، شرايط را به سمت توسعه فعاليت فضايي سوق داده‌ايم.

رييس دانشگاه علم و صنعت ايران اظهار داشت: دانشگاه علم و صنعت نزديك به۸۰نفر دانش‌آموخته در مقطع تحصيلي دكترا و تعدادي هم كارشناسي ارشد در حوزه فضا داشته است.
جبل عاملي گفت: حدود۲۰۰مقاله نيز توسط دانش‌آموختگان دانشگاه علم و صنعت در مجلات بين‌المللي به چاپ رسيده است.

در زمينه نرم‌افزارهاي پيشرفته علوم فضايي شبيه‌سازي اقداماتي شده و در حال انجام است و مسوولان دولتي بايد حمايت‌هاي خود را افزايش دهند تا اين‌نرم‌افزارها پاسخگوي بخشي از نيازهاي فضايي كشور باشند.
وي نكته مهم را كشف زمينه‌هاي همكاري بين دانشگاه و بخش‌هايي از دولت كه در خصوص فضا فعاليت مي‌كنند، دانست و افزود: يافتن زمينه‌هاي همكاري مي‌تواند همكاري‌هاي مشترك را براي مطالعه در علوم فضايي افزايش دهد.

جبل عاملي در پايان افزود: ادامه مسير تحقيقاتي كه از ده سال قبل در دانشگاه‌ها شروع شده نيازمند ايجاد زيرساخت‌ها و سازماندهي است.


[size=x-small]منبع: www.Avia.ir , www.irna.ir
لینک اصلی[/size]