برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. IRI.AMIR ?????? ??
  IRI.AMIR

  مدیر تالار مهندسی هوافضا و ..
  May 2010
  آبادان
  734
  تعداد تشکر : 1,966
  Thanked 4,076 Times in 708 Posts

  ??? ??? بومی سازی دانش فنی برخی قطعات صنایع هوایی

  بومی سازی دانش فنی برخی قطعات صنایع هوایی

  مدیر تست و تحلیل شرکت سرو هیدرولیک در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص شیرآلات سولونوئید (SOLENOID) گفت: این نوع شیرآلات از دو بخش تشکیل شده که شامل "سولونوئید" و بخش "بادی" است که در مسیر راهگاه ها نصب می شود. برای وصل و یا قطع هر کدام از راهگاه ها نیاز به عامل اعمال نیرو است که این عامل را سولونوئید می گویند. وی با بیان اینکه سولونوئید نوعی فناوری است، اظهار داشت: سولونوئید جریان الکتریکی را تبدیل به حرکت مکانیکی کند.

  ادیبی کاربرد این نوع شیرآلات را در صنایع هوایی دانست و یادآور شد: این نوع شیرآلات در مدارات هیدرولیک نقش اصلی را بر عهده دارند و می تواند کنترل پذیری مدارات را برای کاربر فراهم کند به گونه ای که کاربر می تواند با برق دار کردن این شیرآلات مسیر جریان سیال را تغییر دهد، جکی را فعال کند و یا دریچه ای را باز کند.

  وی با اشاره به فناوریهای استفاده شده در این قطعه، خاطر نشان کرد: از جمله فناوریهایی که در این نوع شیرآلات به کاربرده شد، "بریزینگ" است که یک نوع اتصال فلزات در دماهای بالا است. در دماهای پایین فرآیند لحیم کاری صورت می گیرد و در دمای بالا فرآیند جوشکاری انجام می شود دمای میان این فرآیند فرایند "بریزینگ" است.

  مدیر تست و تحلیل شرکت سرو هیدرولیک در این باره توضیح داد: در فرآیند بریزینگ از آلیاژهای خاصی استفاده می شود به این صورت که این آلیاژ میان دو قطعه فلزی قرار می گیرد و با اعمال دمای خاص فویل یا ماده واسط ذوب می شود و دو قطعه فلزی به هم متصل می شود.

  وی با تاکید بر اینکه این فناوری از جمله فناوریهای مهم در صنعت کشور محسوب می شود، ادامه داد: در این پروژه توانستیم به فناوری بریزینگ دست یابیم. ضمن آنکه موفق به بومی سازی شیرآلات سولونوئیدی که در اختیار آمریکا و چند کشور اروپایی بود، شویم.

  این محقق با بیان اینکه طراحی و تولید شیرآلات سولونوئیدی جزء فناوریهای پیشرفته است، اضافه کرد: تولید این نوع شیرآلات دارای تکنولوژی پیشرفته است و برای تولید هر کدام از اجزای آن باید بر اساس استانداردهای بین المللی تبعیت شود و در این پروژه تحقیقاتی به دانش فنی آن دست یافتیم و مشکلات بخش صنعت را برطرف کردیم.

  ادیبی تولید شیرآلات "سروو" را گام بعدی این شرکت ذکر کرد و یادآور شد: شیرآلات سولونوئیدی دارای چندین وضعیت برق دار و بی برق است. زمانی که بتوانیم یک دریچه را به صورت پیوسته کنترل کنیم این نوع شیرآلات تحت عنوان "سروو" عرضه می شود. این نوع شیرآلات دارای کاربردهای وسیعی در صنایع هوایی و سایر صنایع چون فولاد و مس است.

  وی با تاکید بر نمونه آزمایشگاهی شیرآلات سروو تولید شده است، ادامه داد: فناوری به کار رفته در شیرآلات "سروو" همانند "سولونوئید" از نوع پیشرفته است و ایران به دلیل اعمال تحریم ها قادر به تهیه این نوع قطعات صنعتی نبود.

  ادیبی با اشاره به مزایای این نوع شیرآلات گفت: نمونه های تولید شده بر اساس نیاز کشور بهینه سازی شد. علاوه بر این در بخش تولید "سیلینگ" به دلیل تحریم ها دستیابی به برخی از مواد اولیه آن میسر نبود از این رو از مواد جایگزین استفاده شد و نتایج تست ها نشان داد که مواد جایگزین اثری در عملکرد آن ندارد.

  مدیر تست و تحلیل شرکت سرو هیدرولیک با تاکید بر اینکه این نوع شیرآلات در کلاس صنایع هوایی طراحی شده است، اظهار داشت: علاوه بر این شیرآلات مورد نیاز سایر صنایع نیز تولید شد.
  aerospace-mut.blogfa.com
  اگر کوه ها از جای کنده شوند تو ثابت و استوار باش
  دندان ها را بر هم بفشار، کاسه سرت را به
  خدا عاریت بده
  پای بر زمین میخکوب کن، به صفوف پایانی لشکر دشمن بنگر
  از فراوانی دشمن چشم بپوش، و بدان که پیروزی از سوی
  خدای سبحان است
  #1 ارسال شده در تاريخ September 8th, 2011 در ساعت 10:42:55

 2. The Following 7 Users Say Thank You to IRI.AMIR For This Useful Post:

  blackhawk (September 11th, 2011), ebismps (January 4th, 2014), invisable (July 12th, 2012), leader (September 8th, 2011), Mohammadme (September 8th, 2011), nasir (September 8th, 2011), Persian Tom Cat (September 8th, 2011)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0