نماینده مشهد: زمينه طرح سوال و استيضاح وزير راه و ترابري فراهم است
.
نائب رييس کميسيون اصل 90 مجلس شوراي اسلامي گفت: زمينه طرح سوال و استيضاح وزير راه و ترابري فراهم است.

حجت‌الاسلام علي عسکري در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه خراسان، با بيان اين مطلب افزود: پس از سقوط هواپيماي توپولوف در فرودگاه مشهد در شهريورماه سال گذشته، 15 امضا براي استيضاح وزير راه و ترابري جمع آوري شد که با اعلام خطاي خلبان و ارجاع پرونده به دادگاه، جريان استيضاح وزير مسکوت ماند.

نماينده مشهد تاکيد کرد: زمينه طرح سوال و استيضاح وزير راه و ترابري فراهم است، و با توجه به بعد نظارتي مجلس و پس از تعطيلات مجلس، پيگير مساله خواهيم بود.

عسکري اظهار داشت: تذکرات زيادي به وزير راه و ترابري داده شده تا پاسخگوي تاخيرهاي طولاني در پروازها باشد.

وي ادامه داد: نظر اخير وزير که در رسانه‌ها نيز منتشر شد مبني بر اين‌که شرکت‌هاي هواپيمايي در ارتباط با مساله تاخير، مسووليت پاسخگويي ندارند و تاخير حق آنها است، يک نظر غيرکارشناسانه و غيرحقوقي بود.

نماينده مشهد با اشاره به اين‌که استفاده نكردن به موقع مجلس از اختيارات نظارتي خود، نبايد باعث چنين اظهاراتي از سوي مجريان امر گردد، بيان داشت: اين گونه به نظر مي‌رسد که وزير راه و ترابري يا فکر نمي‌کرد خروجي حرف‌هايش در افکار عمومي تا اين حد اعجاب برانگيز باشد، مانند گفته اخير ايشان مبني بر اين‌که " هر کس در جاده‌ها چاله‌اي پيدا کند، به او پاداش خواهيم داد" يا اين‌که به شرايط و جايگاه خودش آن‌قدر مطمئن است که اين سخنان را گفته است.

وي با تاکيد بر ضررهاي اقتصادي و معنوي ناشي از نارضايتي مردم از مساله تاخير پروازها، گفت: اين‌گونه تاخيرهاي طولاني مدت در هيچ جاي دنيا مرسوم نيست و حتي در بعضي از کشورها، کمترين تاخير منجر به جريمه شرکت‌هاي هواپيمايي و برگشت بهاي بليط و عذرخواهي از مردم مي‌شود.

عسکري تصريح کرد: تصور بر اين است که نحوه پاسخگويي يک مسئول، نبايد به مردم کشورش اين گونه باشد.
.
isna.ir