برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

???? 1 ?? 3 123 ??????????
????? ?????: ?? 1 ?? 10 ?? 23
dqw
  1. omid reza ?????? ??
    omid reza

هوانورد عادی - گروهبان یکم
    July 2011
    رشت
    67
    تعداد تشکر : 403

new_news باند پرواز های هواپیماهای مدل در رشت!!

سلام به همه ی عاشقان پرواز.به اطلاع میرسانم کسانی که علاقمند به تماشای پرواز انواع هواپیمای مدل هستند میتوانند در روز های جمعه از ساعت حدود 9.5 صبح تا ... به این ادرس تشریف بیارند و شاهد پرواز ها و مانور های بینظیر هواپیمای مدل توسط مدلر ها و پیشکسوتان این کار باشند.ادرس:رشت 6 کیلومتری جاده ی جیرده 600 متر بالاتر از تالار شاندیز سمته چپ(نرسیده به استادیوم سردار جنگل) جاده خاکی که همون زمین احداث راه اهنه.لطفا هرکی میره جمعه به من اینجا خبر بده.من خودم وقت کنم میام.هرکی هم سرزده رفت بگه امید رضا ادرس اینجا رو به من داده.
    #1 ارسال شده در تاريخ October 13th, 2011 در ساعت 10:20:40

2. The Following 7 Users Say Thank You to omid reza For This Useful Post:

HOSJAN78 (July 24th, 2012), modelshopiran (July 23rd, 2012), mona (October 13th, 2011), reza dezfuli (October 15th, 2011), rockwusho (April 24th, 2013), بهمن (November 3rd, 2011), پیمان شاهنگیان (December 15th, 2012)

3. omid reza ?????? ??
    omid reza

July 2011
    رشت
    67

??? ??? پاسخ: باند پرواز های هواپیماهای مدل در رشت!!

و چند نکته رو تا فراموش نکردم بگم:1.در روز هایی که بارون میادو زمین خیسه پرواز ها انجام نمیشه.2.عکسا و فیلمای پرواز ها و عکسای دسته جمعی دوستان اینجا قرار داده میشه.3.و رعایت نظم و قوانین هم بسیار مهمه مثلا یک موردش اینه که نباید حواس خلبانان رو موقع پرواز رت کنیدو زیر مانور هایی مثلهloop divestall و.. قرار نگیرید که خطرناکه.سوالی هست دوستان؟؟؟
    #2 ارسال شده در تاريخ October 13th, 2011 در ساعت 10:29:26

4. The Following 5 Users Say Thank You to omid reza For This Useful Post:

Dream Bird (October 15th, 2011), HOSJAN78 (July 24th, 2012), modelshopiran (July 23rd, 2012), mona (October 13th, 2011), reza dezfuli (October 15th, 2011)

5. omid reza ?????? ??
    omid reza

July 2011
    رشت
    67

یعنی هیچکس نیست برای تماشا؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!
    خیلی بی ذوقید والا!!!!
    #3 ارسال شده در تاريخ October 14th, 2011 در ساعت 00:07:28

6. The Following 3 Users Say Thank You to omid reza For This Useful Post:

Dream Bird (October 15th, 2011), HOSJAN78 (July 24th, 2012), modelshopiran (July 23rd, 2012)

7. Dream Bird ?????? ??
    Dream Bird

مدیر انجمن هواپیماهای غیر نظامی
    September 2008
    آسمان ایران
    1,138
    تعداد تشکر : 16,019
    ارسال هاي وبلاگ : 2

??? ??? ????? ???? ???? omid reza ????? ??? ??
    خیلی بی ذوقید والا!!!!
    نه دوست عزیز ، فقط راهمون دوره وگرنه من یکی کلی ذوق میکنم برای تماشا و خلبانی این مدل هواپیماها .... سه ساله میخوام یه مدل بسازم فرصت نکردم ... وگرنه اگه از یک صبح تا عصرم برم اینجور جاها نه تنها خسته نمیشم ، بلکه تا یکماه انرژی میگیرم .

#4 ارسال شده در تاريخ October 15th, 2011 در ساعت 00:58:49

8. The Following 3 Users Say Thank You to Dream Bird For This Useful Post:

HOSJAN78 (July 24th, 2012), omid reza (October 15th, 2011), reza dezfuli (October 15th, 2011)

9. modelshopiran ?????? ??
    modelshopiran
    هوانورد عادی - گروهبان سوم
    April 2010
    guilan - rasht
    30
    تعداد تشکر : 32

??? ??? ????? ???? ???? omid reza ????? ??? ??
    خیلی بی ذوقید والا!!!!
    سلام آقا امید رضای عزیز . از اینکه دوستان رو به زمین پرواز رشت دعوت کردی منم خیلی ازت تشکر میکنم .
    دوستان تعریف و یا تبلیغ نباشه اما با اجازه ی مدیر انجمن هوافضا می خوام لینک انجمن رشت یا استان گیلان رو در این جا قرار بدم . لطفاً اجازه دهید این لینک قرار داشته باشه چون فقط در زمینه ی rc در استان گیلان فعالیت میکنه و هدفی دیگر نداریم بخش تصاویر بچه های پرواز رشت گویای فعالیت دوستانه و مهمانان محترم و ارجمندی نیز گاها از سایر استانها داریم امیدواریم شما هم روزی مهمان ما باشید و پذیرای شما دوستان عزیز نیز هستیم با تشکر از مدیریت محترم انجمن و مدیران بخش ها . www.modelshopiran.com

باندی بزرگ و آزاد

?????? ???? modelshopiran : July 23rd, 2012 ?? ???? 13:31:01 ????: قرار دان تصاویری از مجموعه پروازی در باند پرواز رشت
    #5 ارسال شده در تاريخ July 23rd, 2012 در ساعت 13:18:13

10. The Following 5 Users Say Thank You to modelshopiran For This Useful Post:

HOSJAN78 (July 24th, 2012), mobinall (July 23rd, 2012), Nima Amini (July 23rd, 2012), pakradm (July 23rd, 2012), پیمان شاهنگیان (December 15th, 2012)

11. PILOTSAEED ?????? ??
    PILOTSAEED

هوانورد ارشد - سرهنگ
    January 2010
    OICC/KSH
    1,541
    تعداد تشکر : 4,739
    ارسال هاي وبلاگ : 3

اين هليكوپتر كه ساخت دست نيست!!!از اين آماده هاست.
    #6 ارسال شده در تاريخ July 23rd, 2012 در ساعت 14:03:56

12. The Following 2 Users Say Thank You to PILOTSAEED For This Useful Post:

HOSJAN78 (July 24th, 2012), SKY PILOT (August 7th, 2012)

13. HOSJAN78 ?????? ??
    HOSJAN78
    هوانورد نیمه فعال-سرهنگ دوم
    June 2011
    TEHRAN
    816
    تعداد تشکر : 5,388
    ارسال هاي وبلاگ : 1

??? ??? ????? ???? ???? Dream Bird ????? ??? ??
    نه دوست عزیز ، فقط راهمون دوره وگرنه من یکی کلی ذوق میکنم برای تماشا و خلبانی این مدل هواپیماها .... سه ساله میخوام یه مدل بسازم فرصت نکردم ... وگرنه اگه از یک صبح تا عصرم برم اینجور جاها نه تنها خسته نمیشم ، بلکه تا یکماه انرژی میگیرم .
    دوستمون راست گفتن ما راهمون دور وبه غیر از اون وقت هم نداریم!!!
    ما1ماهه خونه ی خالم که تو کرج نرفتیم تازه از یه ماه هم بیش تر!!!!

ترسوی حقیقی از پرواز نمی ترسد
    بلکه آن کس که با ترس پرواز را یاد می گیرد ترسو است!

گابریل گارسیا مارکز
    #7 ارسال شده در تاريخ July 24th, 2012 در ساعت 02:03:00

14. The Following 2 Users Say Thank You to HOSJAN78 For This Useful Post:

modelshopiran (September 8th, 2012), پیمان شاهنگیان (July 6th, 2013)

15. modelshopiran ?????? ??
    modelshopiran
    April 2010
    guilan - rasht
    30

??? ??? ????? ???? ???? PILOTSAEED ????? ??? ??
    اين هليكوپتر كه ساخت دست نيست!!!از اين آماده هاست.
    کاملا درسته .اما اگر قرار بود هلی کوپتر رو خودمون بسازیم باید در ابعاد بزرگتر ساخته میشد که متاسفانه هیچگونه توجیهی نداره . هدف پروندن مدل بود که به ناچار در ابعاد کوچک تهیه میشه و هنر هرکسی در مهارت و پرواز با اونه .ساخت قطعات با دقت بالا ، بالانس هر قطعه ، گرفتن cg که در هلی کوپتر از اهمیت خیلی بالایی برخورداره و هرگونه عدم تعادل منجر به ویبریشن یا لرزش و در نهایت متلاشی شدن مدل میشه . بلید اصلی قراره با دور بسیار بالا بچرخه .این رو نمیشه با امکانات موجود در این کشور در هرنقطه ی کشور ساخت و در نهایت ازش پرواز 3d گرفت . این قطعات با برش و یا قالب از جنس cnc و یا فیبر کربن همش باید دقیق حساب شده باشه که با تمام علمی هم که داشته باشیم و بدانیم که چطور و چه شکلی باید باشند تا زمانی که امکانات ساخت وجود نداشته باشه باید همین راه رو رفت چون .... مقرون به صرفه تره . پرواز های زیبای این مدلهای هلیکوپتر ، هنوزم منو بدنبال خودش میکشونه که انجامش بدم و گاهی در اثر همین پرواز ها کلی خسارت رو در اثر کراش اون متحمل میشم .
    بر عکس ساخت هواپیما در مقابل هلی کوپتر بسیار راحت تره .لااقل برای ما یا برای کسانی که به ساختش آشنایی دارند راحت تره . میشه با چوب های بالسای موجود در بازار و سروو موتور و باطری و ساخت بدنه و به کار گرفتن موتور محاسبه شده ی با وزن کلی هواپیما ،اقدام به ساختش کرد و ازش لذت برد . من دوستانی داشتم که هیچ امکاناتی نداشتند اما فقط با تهیه موتور اصلی و باطری و سروو موتور یه هواپیمای عالی ساختند و من یکی که از پروازش لذت بردم . بنده ی خدا تمام بدنه رو خودش دست ساز ساخته بود .لندیگ گیرش فقط 2 تا بطری نوشابه خانواده بود و در هر محیطی پرواز میکرد و اکثر مانور ها رو هم باهاش داشت . در ساخت هواپیما ادم دستش خیلی بازه اما در ساخت هلی کوپتر کاملا بسته است .
    بله این نو ساخت در هواپیما هم خیلی ارزش داره و شدنی هستش اما ساخت یک هلی کوپتر کنترلی در ابعاد 50 سانت تا 2 متر با هزینه ی بسیار هنگفتی روبروست .

??? ??? ????? ???? ???? HOSJAN78 ????? ??? ??
    دوستمون راست گفتن ما راهمون دور وبه غیر از اون وقت هم نداریم!!!
    ما1ماهه خونه ی خالم که تو کرج نرفتیم تازه از یه ماه هم بیش تر!!!!
    اینو هم راست میگید اما چه کنیم که عشق به پرواز باعث شده که سعی کنم براش وقتی رو مهیا کنم .حالا میخواد بغل خونه خاله هم باشه یا تو باغ روبروی منزل ما و یا در مسافرت ها . من هر جایی که از منزل فاصله داشته باشه سعی میکنم که یک یا 2 مدلم رو ببرم تا بعداً در حسرت پروازش نمونم چون ... وقت داشتم .

دیروز 17 شهریور ماه سال 1391 و روز جمعه

گزارش پرواز :

سلام به دوستان . حال و رغبت به زمین اومدن رو نداشتم تا اینکه خبر دادند که استاد فدوی ما سر زمین هستند بالاخره خودمو آماده کردم که در حضور ایشون باشیم . فکر میکنم چندین ماهی بشه ایشون رو ندیدم .
    در میان پرواز ها از بچه ها عکسی به یادگار گرفتیم چون میدونم تنها عکاسی این مجموعه هم باید خودم باشم وگرنه کسی به کسی نیست :blush:
    در کنار استاد فدوی - استاد پرواز 30 سال پیش استان گیلان - ایشون مغازه ای داشتند که هنوز اون مدل های هواپیما و انواع موتور ها در ذهنم مونده .ایشون در حال حاضر یک یاز کارمندان شرکت ایران خودرو هستند و نمونه ی هلیکوپتر دست ساخت خودشون رو هم که در قدیم ساختند در نمایشگاه شرکت ایران خودرو قرار دادند .

آقای مرادپور در حال تمیز کردن هواپیمای خودشون

با اجازتون چند تا پرواز داشتم که بعد از پرواز یه عکسی یادگاری داشتیم

هواپیمای آقای مرادپور در حال لوپ

خودشون در حال کنترل مدل

جناب آقای خوش نظر با گلایدر و پرواز های خوبشون

استاد فدوی در حال سرکشی از بچه ها

پرندگان مهاجر هم حکمرانان جدید راه آهن رشت .تا خواستم از نزدیک تصویری زیبا ازشون داشته باشم ، فاصله گرفتند و..

فیلم پرواز با sjm 400 البته امروز فقط در حد لوپ آماده بود و خوب تنظیم نبود .
    sjm400 1

فیلم پرواز با تیرکس 450 که اون هم به خاطر میزان نبودن باطری نتونستم زیاد ریسک کنم . hover و 3d به مدت کم انجام شد چون واقعا خرج قطعات زیاده و کسی هم نیست که دست و بال ادم رو بگیره . قابل توجه که حدود چند هفته قبل یه کرش جانانه داشتم که دلایلش بعدا توضیح داده میشه .
    trex 1

طی اطلاع رسانی از دوستان خواستم که ساعت 5 در محل برگزاری کارتینگ رشت ( پارکینگ سابق فرودگاه بین المللی سردارجنگل رشت حاضر باشند .گویا دوستان هر کدام به نحوی با قرار و یا مهمانی و یا مسافرتی ، وقت اومدن رو نداشتند به هر حال خوشحال میشدیم در کنار هم باشیم . انشاءالله وقتی دیگر در کنار هم .
    ?????? ???? modelshopiran : September 8th, 2012 ?? ???? 20:54:50
    #8 ارسال شده در تاريخ September 8th, 2012 در ساعت 20:44:05

16. The Following 2 Users Say Thank You to modelshopiran For This Useful Post:

amin_bp (September 8th, 2012), Nima Amini (September 8th, 2012)

17. arian_kh ?????? ??
    arian_kh

August 2012
    رشت
    94
    تعداد تشکر : 100

اقا من اگه شد میام ... من رشت شینم
    #9 ارسال شده در تاريخ September 8th, 2012 در ساعت 22:54:27

18. The Following 2 Users Say Thank You to arian_kh For This Useful Post:

Mehdi.M (February 18th, 2014), پیمان شاهنگیان (December 15th, 2012)

19. modelshopiran ?????? ??
    modelshopiran
    April 2010
    guilan - rasht
    30

حتما تشریف بیارید این زمین به علت ساخت و ساز ایستگاه راه آهن فعلا در دسترس نیست . در حال حاضر در داخل استادیوم سردار جنگل در خدمت همه هستیم . 100 متر جلوتر قرار داره و اگر مدل دارید با خودتون بیارید . در داخل استادیوم این رشته ها دنبال میشه .
    ماشین بزرگ جهت مسابقه و همایش و همچنین پیست ماشین
    موتور مسابقه و همایش در پیست
    آرسی هلیکوپتر و هواپیمای الکتریکی ، ماشین الکتریکی و سوختی
    در خدمت هستیم 09373265622 عطایی
    http:modelshopiran.com انجمن تخصصی و پروازی مدلهای رادیو کنترل در گیلان
    #10 ارسال شده در تاريخ January 16th, 2013 در ساعت 12:06:07

20. The Following User Says Thank You to modelshopiran For This Useful Post:

Mehdi.M (February 18th, 2014)

???? 1 ?? 3 123 ??????????

???? ??? ????? ? ??????

• ??? ????????? ????? ????? ????? ????
  • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
  • ??? ????????? ???? ????? ????.
  • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
  •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0