برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. blackhawk ?????? ??
  blackhawk
  هوانورد فعال-ستوان سوم
  October 2010
  tehran
  144
  تعداد تشکر : 243
  Thanked 443 Times in 136 Posts

  yes توربین بادی پرنده یا هواپیمای بدون سرنشین مولد برق!

  باد به عنوان یک منبع ناپایدار و غیرقابل پیش بینی محسوب می شود و بهره برداری از آن حتی در ارتفاعات بالا که جو پایدارتر است دشوار است. توربین های بادی قابل حمل بر هواپیما می تواند راه حلی برای رفع این مشکل فراهم نماید. هرچند که ایده استفاده از این توربین ها به قرن نوزده بر می گردد اما تاکنون در مقیاس بزرگ بهره برداری نشده است.
  Makani Power در کالیفرنیا قصد دارد با ابتکار خود طراحی توربین های تولید الکتریسیته را تغییر دهد. Wing7 از تلفیق ایده توربین های بادی و UAV بوجود آمده است و از طریق یک افسار به یک ایستگاه زمینی متصل است و می تواند تا ارتفاع 400 متر اوج گیرد و بصورت اتوماتیک به گردش در آید و در سرعت باد معادل 35 کیلومتر بر ساعت می تواند 20 کیلووات انرژی تولید نماید.

  در نمونه اولیه Wing7، طراحان Makani Power از فیبر کربن به منظور ساختن بال 8 متری استفاده نموده اند و سعی کرده اند تا وزن آن را کمتر از 58.4 کیلوگرم نگه دارند. Wing7 به دلیل طراحی منحصر به فرد دم و موتور آن می تواند به صورت افقی و عمودی حرکت کند. این وسیله پرنده به صورت عمودی بلند می شود و پس از رسیدن به ارتفاع مناسب به صورت یک کایت اویونیک می تواند به صورت افقی در جهت مخالف باد و در یک مسیر دایره ای پرواز کند. نیروی الکتریسیته تولید شده بوسیله موتورها از طریق افساری رسانا به منبع ذخیره منتقل می شود.
  ایده مسیر دایره ای از پره های توربین های تولید الکتریسیته الهام گرفته شده است و شعاع بسیار بزرگتری نسبت به برج های بادی معمول در آسمان اشغال می کند. با توجه به هزینه کمتر در مقایسه با سایر منابع انرژی، این فناوری می تواند به عنوان یک منبع قابل تجدید انرژی در نظر گرفته شود.
  Wing7 در حال حاضر با حمایت مالی دپارتمان پروژه های پیشرفته تحقیقاتی انرژی ( ARPA-E) و بنیانگذاران گوگل مراحل تست خود را طی می کند. Makani Power امیدوار است بتواند تا سال 2015 مدلی از این توربین پروازی را ارائه کند که قابلیت تولید یک مگاوات برق را داشته باشد.
  الم یعلم بان الله یری؟
  No sabes que Dios esta mirando
  آیا نمی دانی که خداوند نظاره گر است؟
  don't you know god is the observer

  #1 ارسال شده در تاريخ October 16th, 2011 در ساعت 18:54:59

 2. The Following 3 Users Say Thank You to blackhawk For This Useful Post:

  IR Blue SKY (October 17th, 2011), IRI.AMIR (October 17th, 2011), sd-787 (October 16th, 2011)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0