برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. SKY MAN ?????? ??
  SKY MAN

  رئیس سایت
  August 2007
  none
  7,234
  تعداد تشکر : 19,755
  Thanked 20,851 Times in 3,723 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  hot گزارش کامل از رزمایش پدافند هوایی ثامن‌الحجج (ع) / ابان 90

  رزمایش قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) ارتش با عنوان ثامن‌الحجج (ع) از امشب در مناطق عمومی و عملیاتی گستره شرقی کشور برگزار می‌شود.

  به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء ارتش، این رزماش با تأکید بر مؤلفه‌های دکترین دفاعی جمهوری اسلامی ایران و در راستای ارتقای توان رزمی شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور، انجام تمرین‌های تاکتیکی و تدابیر عملیاتی پیش‌بینی شده در طرح های پدافندی و به منظور آمادگی هرچه بیشتر در مقابله با تهدیدهای احتمالی فضای میهن اسلامی به ویژه مراکز جمعیتی، حیاتی، حساس و هسته‌ای کشور به اجرا درمی‌آید.

  در اجرای این رزمایش علاوه بر به کارگیری سامانه‌های پیشرفته موشکی و توپخانه‌ای پدافند هوایی و سامانه‌های راداری متنوع موجود در شبکه فرماندهی و کنترل یکپارچه پدافند هوایی و انواع هواپیماهای شکاری رهگیر نیروی هوایی ارتش؛ یگان‌های پدافند هوایی سایر نیروهای ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شامل سامانه‌های موشکی و جنگ‌افزارهای توپخانه‌ای و پست‌های دیده‌بانی نیروی انتظامی و بسیج مردمی، پیش‌بینی شده در سازمان رزم طرح رزمایش، تحت فرماندهی، کنترل و هدایت عملیاتی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء ارتش شرکت دارند.

  رزمایش ثامن‌الحجج، بازتمرین تاکتیکی (راهکنشی) است که در چهار مرحله و طی چهار روز متوالی در گستره‌ای به وسعت ۸۰۰ هزار کیلومتر مربع در نیمه شرقی کشور با بهره‌گیری از توان رزمی شبکه فرماندهی و کنترل یکپارچه پدافند هوایی کشور برگزار می‌شود.

  گزارش روابط عمومی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء می‌افزاید: در اجرای این رزمایش مؤلفه‌های مهم دیگری همچون به‌کارگیری تاکتیک‌های نوین دفاعی، تحرک و جابه‌جایی یگان‌های واکنش سریع در مقابله با نبردهای ناهمگون و نامتقارن، ایجاد هماهنگی بیشتر بین نیروهای پدافند هوایی ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برقراری امنیت و پوشش کامل پدافندی مراکز حیاتی و حساس کشور به ویژه مراکز هسته‌ای و به کارگیری و ارزیابی عملیاتی و فنی سامانه‌های پدافند هوایی ساخت و تولید صنایع داخلی مورد توجه قرار گرفته است.

  این رزمایش در راستای برنامه‌های عملیاتی سالیانه قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) ارتش و ارتقای توان بازدارندگی برگزار می‌شود و پیام آن صلح و امنیت برای کشورهای منطقه و جهان است.

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  با رمز یا امام رضا (ع)


  نخستین مرحله رزمایش ثامن الحجج (ع) آغاز شد


  خبرگزاری فارس: با اعلام رمز «یا امام رضا (ع)» توسط امیر سرتیپ ستاد فرزاد اسماعیلی، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) ارتش، نخستین مرحله از رزمایش ثامن الحجج (ع) ساعت ۲۰ امشب در قالب باز تمرین تاکتیکی در گستره شرقی کشور آغاز شد.

  به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ستاد خبری رزمایش «ثامن الحجج (ع)»، در نخستین مرحله از این رزمایش، یکان‌های پدافند هوایی نیروهای مسلح تحت شبکه فرماندهی و کنترل قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) ارتش در مناطق و موقعیت‌های از پیش تعیین شده گسترش و استقرار یافتند. در این رزمایش که در گستره‌ای به وسعت ۸۰۰ هزار کیلومتر مربع در نیمه شرقی کشور برگزار می‌شود، یکانهای عملیاتی، اطلاعاتی و رزمی ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی و نیروهای آموزش دیده مردمی شرکت فعال دارند.

  در مهمترین اقدام مرحله اول رزمایش پدافندی ثامن الحجج (ع)، یکان‌های پدافندی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با تشکیل قرارگاه‌های اصلی و فرعی فرماندهی و استقرار یکان‌های تاکتیکی واکنش سریع با رعایت کامل اصول پدافند غیر عامل به سرعت در مناطق تعیین شده، گسترش یافته و مستقر شدند.

  در این مرحله که با تغییر آمادگی رزمی از حالت عادی به آماده‌باش کامل آغاز شده بود علاوه بر ارزیابی فنی تجهیزات استقرار یافته عملیاتی، اطلاعاتی، آمادی و ارتباطی شرکت‌کننده در رزمایش، یکانهای حاضر اقدام به مقابله با عملیات روانی دشمن فرضی در وضعیت‌های متفاوت نموده و با انجام فعالیت‌های مردم یاری، طرح کمک‌رسانی به مناطق عمومی و عملیاتی رزمایش را به اجرا گذاشتند.

  همچنین در این مرحله از رزمایش میزان هماهنگی یکانهای نیروهای مسلح در مناطق عمومی و عملیاتی مورد ارزیابی کارشناسان نظامی قرار گرفت.

  ستاد خبری رزمایش «ثامن الحجج(ع)»

  ================================================== ======

  در مرحله دوم رزمایش ثامن‌الحجج(ع)؛


  پایدارسازی شبکه راداری کشور علیه جنگ الکترونیک دشمن فرضی انجام شد


  خبرگزاری فارس: مرحله دوم رزمایش ثامن‌الحجج(ع)، از ساعت ۶ صبح امروز در مناطق عمومی و عملیاتی گسترده شرقی کشور با جنگ الکترونیکی دشمن فرضی آغاز شد.


  به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ستاد خبری رزمایش ثامن‌الحجج(ع)، مرحله دوم رزمایش ثامن‌الحجج(ع) از ساعت ۶ صبح امروز شنبه در مناطق عمومی و عملیاتی گسترده شرقی کشور با جنگ الکترونیکی دشمن فرضی آغاز شد.

  در این مرحله هواپیماهای آفندی دشمن با انجام طرح‌های مختلفی در حوزه جنگ الکترونیک علیه نیروهای پدافندی کشورمان وارد عمل شدند.

  نیروهای پدافندی نیز با اتخاذ تدابیر موثر و عکس‌العمل به موقع و سریع توانستند اقدامات الکترونیکی دشمن فرضی را خنثی کرده و با بهره‌گیری از حماسه‌های فعال و غیرفعال، سامانه‌های جمع‌آوری اطلاعات و ارتباطات چند لایه امن، ضمن تثبیت خطوط ارتباطی امن، شبکه راداری کشور را در تمام شرایط به صورت عملیاتی و پایدار، حفظ کنند و نسبت به کشف و اعلام خبر به موقع به قرارگاه‌های اصلی و فرعی فرماندهی اقدام کردند.

  سرهنگ ابوالفضل سپهری سخنگوی رزمایش ثامن‌الحجج(ع) با بیان این که استفاده از فیبر نوری و اقدمات مبتکرانه در مقابل تلاش‌های دشمن، از جمله طرح‌های پیاده شده در این مرحله از رزمایش است، گفت: در این رزمایش، جنگ الکترونیک با فرماندهی مستقل حضور دارد و اقدامات لازم را برای خنثی کردن طرح‌های دشمن و مقابله با توانمندنی‌های آنها به اجرا می‌گذارد.

  سپهری افزود: در مرحله بعدی رزمایش عملکرد شبکه راداری، سامانه‌های زمین به هوا، تجهیزات جمع‌آوری اطلاعات و ارتباطات در مواجهه با تهدیدات موشک‌های کروز و هواپیماهای مهاجم که با استفاده از اصل غافلگیری نفوذ می‌کنند، مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

  در این مرحله یگان‌های نیروی هوایی ارتش به عنوان دشمن فرضی و یگان‌های قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص)، ارتش و نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان نیروهای مدافع وارد عمل شدند.

  رزمایش ثامن‌الحجج(ع) از شب گذشته در گستره شرقی کشور آغاز شد و به مدت چهار روز ادامه خواهد داشت.

  ================================================== ===================


  در ادامه رزمایش ثامن‌الحجج (ع) صورت گرفت؛


  تست تجهیزات نوین ارتباطی و الکترواپتیکی دیده‌بان‌های پدافند هوایی


  دیده‌بانهای پدافند هوایی به تجهیزات نوین ارتباطی و الکترواپتیکی مجهز شده‌اند که ضمن ایجاد تغییراتی عمده در نحوه ارسال اطلاعات، سرعت انتقال گزارشها به شبکه پدافند هوایی افزایش چشمگیری یافته است.


  به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ستاد خبری رزمایش ثامن‌الحجج (ع)، در ادامه رزمایش ثامن‌الحجج بعدازظهر امروز جدیدترین سامانه‌های کشف غیرفعال بومی و تجهیزات جنگ الکترونیک بومی ساخته شده در طیف‌های مختلف فرکانسی با موفقیت مورد آزمایش قرار گرفت.

  بهره‌گیری رزمندگان پدافندی از آخرین روشها و تکنیک‌های نوین و ابتکاری و استقرار مؤثر یکانها و تجهیزات کمینگاهی در گستره شرقی کشور و معابر نفوذی از دیگر ویژگی‌های این مرحله از رزمایش بود.

  همچنین یگان‌های واکنش سریع با بهره‌گیری از تجهیزات مدرن جنگ الکترونیک و سامانه‌های ترکیبی و بومی توپخانه‌ای و موشکی ضمن انجام اقدامات مؤثر و به موقع در مقابله با اختلالات راداری و ارتباطی دشمن سامانه‌های هدایت اهداف پرنده دشمن را اخلال کردند.

  سپهری با بیان اینکه تجهیزات ارتباطی و انتقال اطلاعات دیده‌بان‌های بصری تحت فرماندهی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء با موفقیت مورد آزمایش قرار گرفت افزود: در این مرحله مراکز کنترل منطقه‌ای قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) با دریافت این اطلاعات و پردازش سریع آن تصمیمات لازم را اتخاذ کرده و دیده‌بان‌های نیز سامانه‌های مدرن ارتباط و الکترواپتیکی خود را مورد ارزیابی عملیاتی قرار دادند ضمن آنکه امنیت تبادل اطلاعات نیز توسط کارشناسان نظامی مورد بررسی قرار گرفت.

  برای استقلال ارتباطی و عدم نیاز به شبکه ارتباطی کشور و برقراری ارتباط بین دیده‌بان‌های بصری مستقر در سراسر کشور و شبکه یکپارچگی پدافندی کشور قریب ده نوع ارتباط تعریف شده است. با توجه به اهمیت ارتباطات امن و سریع در اطلاع از وضعیت مناطق مختلف کشور، دیده‌بانها به تجهیزات نوین ارتباطی و الکترواپتیکی مجهز شده‌اند که ضمن ایجاد تغییراتی عمده در نحوه ارسال اطلاعات، سرعت انتقال گزارشها به شبکه پدافند هوایی افزایش چشمگیری یافته است.
  #1 ارسال شده در تاريخ November 19th, 2011 در ساعت 23:02:47

 2. The Following 7 Users Say Thank You to SKY MAN For This Useful Post:

  Dream Bird (November 20th, 2011), Eshghe Parvaz (November 22nd, 2011), IR Blue SKY (November 20th, 2011), Mahan (November 19th, 2011), Mohammadme (November 20th, 2011), Nima Amini (November 22nd, 2011), sd-787 (November 20th, 2011)

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0