برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 10 ?? 10
dqw
  1. Isenhall ?????? ??
    Isenhall
    هوانورد عادی - سرباز یکم
    July 2011
    tehran
    6
    تعداد تشکر : 15

??? ??? تشخیص هواپیما

با سلام
    فرض کنید در بالای سر شما هواپیمائی در ارتفاع سی‌و‌ اندی(!) هزار پا در پرواز است. شما در حالی‌ که مبهوت عظمت هواپیما هستید یادتان می‌افتد چقدر خوب میشد اگه تایپ، ایرلاین و مبدا و مقصد هوپیما را میدانستید ولی‌ افسوس که از این پایین حتی تعداد موتورهای هواپیما هم قابل تشخیص نیست چه برسد به تایپ و ایر لین.
    از دوستان اهل فن(!) تقاضا میشود ما را در رسیدن به هدفمون یاری کنند.
    البته چند راه خودم به ذهنم میرسه:
    راه اول.زنگ بزنیم کنترلر(!)
    راه دوم.از روی چارت route که داره از روش رد می‌شه رو پیدا کنیم بعدش سرچ کنیم که در اون زمان چه هواپیمائی از اون route در حال رد شدن بود
    ولی‌ مساله اینجاست که موتورِ جست‌و جوئی بر اساس flight plan پروازارو سرچ می‌کنه یا نه، من یه ذره گشتم نتونستم پیدا کنم
    #1 ارسال شده در تاريخ December 7th, 2011 در ساعت 21:31:18

2. The Following 10 Users Say Thank You to Isenhall For This Useful Post:

ali-reza (December 8th, 2011), Dream Bird (December 8th, 2011), HOSJAN78 (December 8th, 2011), IR Blue SKY (December 8th, 2011), mobinall (December 8th, 2011), mohammad1719 (February 11th, 2013), obhan$ (December 7th, 2011), pakfa2 (December 7th, 2011), Skylight (December 29th, 2011), مجید ابراهیمی (January 7th, 2012)

3. mobinall ?????? ??
    mobinall
    هوانورد نیمه فعال-سروان
    April 2011
    شهربابک
    449
    تعداد تشکر : 3,947

??? ??? پاسخ: تشخیص هواپیما

سلام
    اتفاقا این سوال بارها در ذهن من به وجود اومده ولی نتونستم راه حل دقیقی براش پیدا کنم
    اما بعضی مواقع می تونیم تایپ هواپیما رو حدس بزنیم مثلا از تعداد خط ها ی دودی که از موتور خارج می شه یا اندازه و موقعیت بالها
    البته این تجربه شخصی منه و استادان گرامی سایت از من این مسایل رو بهتر می دونن
    ...Happy Landing
    #2 ارسال شده در تاريخ December 8th, 2011 در ساعت 00:32:14

4. The Following 6 Users Say Thank You to mobinall For This Useful Post:

Dream Bird (December 8th, 2011), First Officer (December 8th, 2011), HOSJAN78 (December 8th, 2011), IR Blue SKY (December 8th, 2011), Skylight (December 8th, 2011), مجید ابراهیمی (January 7th, 2012)

5. captain Rahimpour ?????? ??
    captain Rahimpour
    هوانورد نیمه فعال-ستوان دوم
    November 2010
    neyshabour
    221
    تعداد تشکر : 478

دوست عزیز یه مسئله رو باید متذکر بشم که هیچ هواپیمایی رو که در حال پرواز در ارتفتع 30 هزار پایی باشه قابل دیدن نیست، شما اگه یه 747 یا 380 و یا آنتونوف 225 رو از مسافت 10 کیلومتری تونستید با چشم غیر مسلح ببینید اونوقت میتونید تایپ اونو حدث بزنید.لازم به ذکر هست که هواپیماهای مسافربری رو که شما میبینید یا در حال افزایش ارتفاع هستند و یا در حال کم کردن ارتفاع، بنابراین شما میتونید ببینیدشون اما اگه ارتفاعشون بالای 15 هزار پا باشه نمیتونید ببینیدشون
    آسمان آبي جايگاه من است
    #3 ارسال شده در تاريخ December 8th, 2011 در ساعت 00:45:51

6. The Following 5 Users Say Thank You to captain Rahimpour For This Useful Post:

ali-reza (December 8th, 2011), Dream Bird (December 8th, 2011), First Officer (December 8th, 2011), IR Blue SKY (December 8th, 2011), mobinall (December 8th, 2011)

7. ali-reza ?????? ??
    ali-reza
    October 2010
    Tabriz
    275
    تعداد تشکر : 201

جناب captain Rahimpour :

منظورتون از دیدن چیه؟ یعنی اگه بالای 15 هزار باشه اصلا دیده نمی شه؟ یا دیده می شه و قابل تشخیص نیست؟ چون برام سوال شد که ما الان رو تبریز روزی چندین هواپیمای هند رو می بینیم به دلیل اینکه زیر هواپیماها قرمز هست می تونیم تشخیص بدیم. آیا این هواپیماها در حال تغییر ارتفاع هستند؟ !
    سپاس

#4 ارسال شده در تاريخ December 8th, 2011 در ساعت 00:57:08

8. The Following 5 Users Say Thank You to ali-reza For This Useful Post:

Dream Bird (December 8th, 2011), First Officer (December 8th, 2011), IR Blue SKY (December 8th, 2011), mobinall (December 8th, 2011), Skylight (December 8th, 2011)

9. captain Rahimpour ?????? ??
    captain Rahimpour
    November 2010
    neyshabour
    221
    تعداد تشکر : 478

ببینید 15000 پا یعنی 5000 متر تقریبا ارتفاع از سطح دریا حالا با توجه به ارتفاع منطقه از سطح دریا که ممکنه 1000 متر به طور میانگین بالاتر از سطح دریا باشه میشه 4 کیلومتر حالا از این فاصله هواپیماهای خیلی بزرگ قابل دیدن هستند اما از زیر خیلی تشخیصشون مشکله مگه با توجه به محل موتور ها و طرح بالها و زاویهای که با بدنه میسازن، حالا هرچی این ارتفع بالاتر میره وضعیت بدتر میشهو از 20 به بالا دیگه باید غیب گو باشید تا بتونی نوع هواپیمارو حدث بزنید. در مورد تبریز و دیدن هواپیماها یی که زیرشون قرمز هست باید بگم که اولا مطمئن باشید ارتفاعشون کمه که یا در حال افزایش تدریجی ارتفاع هستند و یا اینکه در حال کم کردن ارتفاع. به هر صورت ارتفاعشون از شما به طوریه که شما میتونید رنگشونو تشخیص بدید نه تایپ اصلیشونو کما اینکه رنگ قرمز به راحتی از فواصل دور قابل تشخیصه. امیدوارم مفید فایده قرار گرفته باشه
    آسمان آبي جايگاه من است
    #5 ارسال شده در تاريخ December 8th, 2011 در ساعت 01:09:16

10. The Following 4 Users Say Thank You to captain Rahimpour For This Useful Post:

ali-reza (December 8th, 2011), First Officer (December 8th, 2011), IR Blue SKY (December 8th, 2011), mobinall (December 8th, 2011)

11. First Officer ?????? ??
    First Officer

کارشناس هوانوردی
    September 2007
    تهران
    1,188
    تعداد تشکر : 904

??? ??? ????? ???? ???? Isenhall ????? ??? ??
    با سلام
    فرض کنید در بالای سر شما هواپیمائی در ارتفاع سی‌و‌ اندی(!) هزار پا در پرواز است. شما در حالی‌ که مبهوت عظمت هواپیما هستید یادتان می‌افتد چقدر خوب میشد اگه تایپ، ایرلاین و مبدا و مقصد هوپیما را میدانستید ولی‌ افسوس که از این پایین حتی تعداد موتورهای هواپیما هم قابل تشخیص نیست چه برسد به تایپ و ایر لین.
    از دوستان اهل فن(!) تقاضا میشود ما را در رسیدن به هدفمون یاری کنند.
    البته چند راه خودم به ذهنم میرسه:
    راه اول.زنگ بزنیم کنترلر(!)
    راه دوم.از روی چارت route که داره از روش رد می‌شه رو پیدا کنیم بعدش سرچ کنیم که در اون زمان چه هواپیمائی از اون route در حال رد شدن بود
    ولی‌ مساله اینجاست که موتورِ جست‌و جوئی بر اساس flight plan پروازارو سرچ می‌کنه یا نه، من یه ذره گشتم نتونستم پیدا کنم

با سلام
    البته اگر از جنبه حاشیه ای اون بگذریم جواب سوال شما اینه
    اگر شما در یک کشور هستید که میدونید چه شرکت هایی با چه هواپیماهایی وجود دارد خوب کار یکم راحت تره البته اگر بخواین همه مواردی که ذکر کردید رو بدونید یکم سخته . مثلا در کشور امارات همه هواپیما های خطوط هوای امارات زیر هواپیما بصورت درشت نوشته شده که برای کدام ایرلاین هست. اما نوع هواپیما بسته به میزان شناخت شما دراه معمولا از تعداد موتور ها یا ترتیب قرار گیری درب های خروجی یا حتی از روی بال های و شکل ایرودینامیکی هواپیما میشه نوع اون رو تشخیص داد. اما سیر حرکت که مبدا و مقصر باشه کاری هست تقریبا غیر ممکن چون در طول میسر بارها و بارها مسیر پروازی تغییر میکند مثلا از تهران به بندر عباس یا کیش حدودا 3 یا 4 دفعه مسیر تغییر میکنه . اما ایر لاین هم از روی رجیستر ها هم میشه شناخت که بازم میگم باید از یکسری مسایل صرف نظر کرد مثلا ارتفاع بالا ... کلا سوال مطروح یکم غیر عقلانی هست البته افراد حاظر در پرواز از روی مسیر خودشون و اطلاعاتی که از کنترل در یافت میکنند میشه فهمید که پرواز برای کجاست و مبدا و مقصد احتمالیش کجاست
    قوانين عمومي استفاده از انجمنها (حتما مطالعه فرماييد)

خدایا،تو چطور زندگی کردن را به من بیاموز
    چگونه مردن را خودم انتخاب میکنم
    #6 ارسال شده در تاريخ December 8th, 2011 در ساعت 13:02:27

12. The Following 6 Users Say Thank You to First Officer For This Useful Post:

ali-reza (December 8th, 2011), Dream Bird (December 8th, 2011), IR Blue SKY (December 8th, 2011), mobinall (December 8th, 2011), omid reza (December 8th, 2011), Skylight (December 8th, 2011)

13. Dream Bird ?????? ??
    Dream Bird

مدیر انجمن هواپیماهای غیر نظامی
    September 2008
    آسمان ایران
    1,138
    تعداد تشکر : 16,019
    ارسال هاي وبلاگ : 2

معمولا از تایپ هواپیماها و اندازه شون و ابری که از کنار موتور آنها بجا میماند معمولا میشه حدس زد .

ولی معمولاً هواپیماهایی که تازه از روی باند بلند شده اند و ارتفاع زیادی ندارند را میتوان حدس زد ، مخصوصا اگه بدونید تو اون ساعت چه شرکتی پرواز داره و مقصدش کجاست با دیدن از دور هم میتونین تایپ هواپیما رو بفهمین . همچنین از سر وصدای موتور هم میشه حدس زد . مخصوصا مرحوم توپولف را که ندیده میشد حدس زد .

#7 ارسال شده در تاريخ December 8th, 2011 در ساعت 21:06:31

14. The Following 2 Users Say Thank You to Dream Bird For This Useful Post:

IR Blue SKY (December 8th, 2011), Skylight (December 8th, 2011)

15. ali_ airframe ?????? ??
    ali_ airframe
    هوانورد عادی - سرباز یکم
    December 2011
    کرج
    3
    تعداد تشکر : 0
    تعداد تشکر : Thanked 1 Time in 1 Post

آموزش خصوصی A&P بدنه و موتور هواپیما - امادگی برای ازمون و استخدام در هواپیمایی کشوری Airframe & powerplant training
    a_haghsefat@yahoo.com
    Ali Haghsefat
    #8 ارسال شده در تاريخ December 9th, 2011 در ساعت 12:10:57

16. مجید ابراهیمی ?????? ??
    مجید ابراهیمی
    هوانورد عادی - گروهبان سوم
    December 2011
    اصفهان-بادرود
    28
    تعداد تشکر : 133
    ارسال هاي وبلاگ : 3

بعضی ها میگویند از بچگی شوق پروازمون زیاد بوده و الان دیگه نیست چون گفته بودند بچه که بودیم بیشتر به هواپیما نگاه میکردیم ولی من هیچ فرقی نکرده و شوق به پروازم رو از دست نداده ام
    #9 ارسال شده در تاريخ December 29th, 2011 در ساعت 13:59:31

17. MrezaT ?????? ??
    MrezaT
    هوانورد نیمه فعال-سروان
    October 2010
    OIIA
    460
    تعداد تشکر : 620
    ارسال هاي وبلاگ : 3

اگه بشه تعداد موتور و نوع قرار گرفتنشونو دید تا حدودی بشه نوع هواپیمارو حدس زد...
    #10 ارسال شده در تاريخ January 4th, 2012 در ساعت 13:19:20

???? ??? ????? ? ??????

• ??? ????????? ????? ????? ????? ????
  • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
  • ??? ????????? ???? ????? ????.
  • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
  •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0