پروژه شهر فرودگاهي در زميني به مساحت 38 هزار متر مربع توسط سرمايه گذار بخش خصوصي با اعتباري بالغ بر 720 ميليارد ريال در فرودگاه رشت اجرا خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل فرودگاه استان گيلان، مديركل دفتر بررسي هاي اقتصادي و بازرگاني شركت فرودگاههاي كشور با اعلام اين خبر گفت:امروزه سرمايه گذاري در فرودگاهها يكي از اهدافي است كه شركت فرودگاههاي كشور در همه فرودگاهها از جمله فرودگاه رشت در دستور كار خود قرار داده است.

حسين اسفندياري ضمن بازديد از فرودگاه رشت در جلسه اي با حضور سرمايه گذاران بخش خصوصي گفت: ضمن رعايت همه قوانين سرمايه گذاري در فرودگاههاي كشور، فرايند انعقاد قرارداد با بخش خصوصي را در كمترين زمان ممكن انجام خواهيم داد.

حسين اسفندياري به ظرفيتهاي سرمايه گذاري در فرودگاه رشت اشاره كرد و افزود: فرودگاه رشت به لحاظ موقعيت جغرافيايي كه در شمال كشور دارد فرصتهاي سرمايه گذاري متعدد از جمله مركز تجاري و تفريحي، سالن تشريفات، كارگو ترمينال، مركز برگزاري نمايشگاههاي بين المللي، هتل و مجتمع خدمات رفاهي و... دارد كه سرمايه گذاري در هر بخش از اين فرصتها، زمينه هاي اشتغال زايي در استان و شكوفايي فرودگاه رشت را در بر خواهد داشت.

مدير كل فرودگاه گيلان هم در اين جلسه به فعاليت بازرگاني اين اداره كل اشاره كرد و گفت:امروز ديگر فرودگاهها را نبايد به عنوان يك ارگان خدمات رسان صرف نگاه كرد، بلكه علاوه بر رسالت خدمت دهي به متقاضيان، به عنوان بنگاه اقتصادي مي تواند با جذب سرمايه هاي سرگردان و غير هدفمند و همچنين جلب نظر سرمايه گذاران بخش خصوصي علاوه بر سودآوري فرودگاه، سطح خدمات را مي توان افزايش داد.فتاح رضواني افزود: امروز يكي از روزهاي ماندگار در تاريخ فرودگاه رشت خواهد بود زيرا در صورت تحقق كامل پروژه شهر فرودگاهي، شاهد تاثير مستقيم اقتصادي آن فراتر از محدوده فرودگاه و در كل استان خواهيم بود.

منبع : airport