تین نیوز: رئیس فرودگاه نوشهر گفت: در آینده نزدیک، پروازهای نوشهر به عتبات عالیات و کشورهای حوزه خلیج فارس انجام می‌شود.

علی متانت شامگاه سه‌شنبه در مراسم اختتامیه کارگاه آموزشی انکس 14 (annex 14) که با حضور مسئولان فنی فرودگاه‌های کشور برای نخستین بار در نوشهر به مدت 10 روز در محل سالن آمفی تئاتر بندر نوشهر برگزار شد، بیان داشت: هدف از برپایی این دوره، آشنایی شرکت‌کنندگان با اصول و قواعد و مدیریتی فرودگاهی درباره باند و موارد ساخت فرودگاه بود که با حضور و همکاری مسئولان در نوشهر انجام شد.
وی اظهار داشت: دوره بسیار خوبی برگزار شد و در این مدت بحث و تبادل نظرهای بسیار ارزشمندی بین شرکت‌کنندگان رد و بدل شد که در ارتقای سطح دانش فرودگاهی آنها مثمر ثمر خواهد بود.
متانت ادامه داد: به همه کسانی که در این آزمون شرکت کردند گواهی مهارت فرودگاهی اعطا خواهد شد.
این مسئول درباره گسترش فرودگاه نوشهر بیان داشت: بستر لازم برای بین‌المللی شدن فرودگاه نوشهر وجود دارد و تنها باید برخی موانع موجود در این راه را برداریم که از جمله آن دکل فرستنده رادیویی است که با همکاری و مسئولان، این موضوع نیز به‌زودی برطرف می‌شود.
رئیس فرودگاه نوشهر تصریح کرد: هم‌اکنون پروازهای مشهد به نوشهر و تهران به نوشهر و بالعکس در فرودگاه نوشهر انجام می‌شود که این تعداد پرواز در آینده‌ای نزدیک با افزوده شدن پروازهای اصفهان و شیراز به نوشهر و بالعکس، حجم پروازهای این فرودگاه بیشتر می‌شود و این نشان از توانمندی آن دارد.
متانت خاطرنشان کرد: در 9 ماه اول سال 90 حدود 25 هزار مسافر از طریق فرودگاه نوشهر جابه‌جا شده که علت اصلی آن گردشگر پذیر بودن شهرستان نوشهر و چالوس و غرب مازندران بوده که حتی موجب حضور گردشگران خارجی در شش ماه اول سال جاری از طریق فرودگاه نوشهر در غرب مازندران شده است.
وی ادامه داد: با مساعدت استاندار مازندران و فرماندار نوشهر، 300 متر به طول باند فرودگاه نوشهر نیز افزوده می‌شود و تا مرداد ماه سال آینده نیز به بهره‌برداری می‌رسد.
این مسئول اذعان داشت: در آینده نزدیک پروازهای نوشهر به عتبات عالیات و کشورهای حوزه خلیج فارس هم انجام می‌شود و در حال انجام سیر مراحل لازم در این باره هستیم.