برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 9 ?? 9
dqw
  1. mohajer98 ?????? ??
    mohajer98
    هوانورد عادی - سرباز یکم
    December 2011
    تهران
    9
    تعداد تشکر : 5

new_3 قدرت بالابرد گاز هیلیوم

سلام

ممکنه این سوال احمقانه به نظر برسه ولی برای بنده بسیار ضروری و حیاتی هست.

سوال اصلی من این هست که هر متر مکب از گاز هیلیوم چند گرم را می تواند به بالا ببرد ؟ و قیمت مثلا یک کپسول 10 لیتری گاز هیلیوم چقدر هست ؟

راستش من قصد ساخت یک کشتی هوایی مدل را دارم و به این اطلاعات برای محاسبه وزن قطعات و ... نیاز دارم.
    #1 ارسال شده در تاريخ December 23rd, 2011 در ساعت 14:59:05

2. The Following 3 Users Say Thank You to mohajer98 For This Useful Post:

Dream Bird (December 23rd, 2011), firstpars (December 28th, 2011), سجیل (January 13th, 2016)

3. Dream Bird ?????? ??
    Dream Bird

مدیر انجمن هواپیماهای غیر نظامی
    September 2008
    آسمان ایران
    1,138
    تعداد تشکر : 16,019
    ارسال هاي وبلاگ : 2

??? ??? پاسخ: قدرت بالابرد گاز هیلیوم

دوست عزیز سوال شما احمقانه نیست . اما متر مکعب آن بستگی به میزان فشار گاز موجود در مخزن دارد . و اینرا خود نیز میدانید که اگر وزن تمام شده وسیله پرنده شما از وزن هوا کمتر باشد پرواز خواهید نمود . به زودی منابعی را برای مطالعه شما معرفی خواهم نمود .

#2 ارسال شده در تاريخ December 23rd, 2011 در ساعت 18:20:11

4. The Following 3 Users Say Thank You to Dream Bird For This Useful Post:

firstpars (December 28th, 2011), mohajer98 (December 23rd, 2011), سجیل (January 13th, 2016)

5. mohajer98 ?????? ??
    mohajer98
    هوانورد عادی - سرباز یکم
    December 2011
    تهران
    9

ممنون از پاسخ شما دوست عزیز , منتظر هستم.
    #3 ارسال شده در تاريخ December 23rd, 2011 در ساعت 18:47:43

6. ebrahim21 ?????? ??
    ebrahim21
    هوانورد عادی - سرباز یکم
    November 2011
    اصفهان
    5
    تعداد تشکر : 0

سلام دوست گرامی. این سوال بقول خودتون احمقانه مدتی پیش سوال منم بود. اما با راهنماییهای دوست عزیزم ارشیا محمودی تونستم یک مدل خوب از کشتی هوایی بسازم. اولا منظور سوال شما از هرمتر مکعب گار هلیوم دقیقا برای فشار یک آتمسفر استاندارد است. پس دوستان به کلمه استاندارد دقت کنند و ایراد بیجا نگیرند زیرا استفاده از این کلمه ضرورتی ندارد.
    هر متر مکعب هلیوم بیشتر از یک کیلوگرم وزنه را بلند میکند اما برای ارتفاع خاصی. این عدد دقیق نیست و به ارتفاع پرواز وابسته است اما با برابر نگه داشتن فشار هلیوم درون پوسته با فشار هوای اطراف عدد یک کیلوگرم مناسب است. در کل وزن گفته شده برای فشاری برابر جو اطراف تا ارتفاع خاصی است. با فشار آتمسفر ارتفاع پرواز یک کیلوگرم حدود 8 متر از سطح زمین است.
    محاسبه وزن برخواست هلیوم ساده است شما باید به دنبال نیروی شناوری باشید که در اول جلد 1 آیرودینامیک اندرسون آمده . برای اطلاعات گاز هم به جداول کتب ترمودینامیک مراجعه کنید.
    هلیوم در بازار بر اساس خلوص آن شناخته میشود. مثلا 99.9999% که فورناین 4-9 میگویند. برای کار شما حتی 90 % هم کافی است ولی قیمت 99.999 یا تری ناین برای کپسولهای 10 متر مکعبی (در فشار یک آتمسفر) حدود 200 هزار تومان است.درحالی که فورناین که در کارهای حساس مثل لیزر گازی استفاده دارد 2 ملیون است. این قیمت بون قیمت خود کپسول است که اکثر فروشندگان بجای کپسول گرویی میگیرند تا کپسول را پس ببرید.
    #4 ارسال شده در تاريخ January 9th, 2012 در ساعت 01:02:23

7. The Following 2 Users Say Thank You to ebrahim21 For This Useful Post:

mohajer98 (January 9th, 2012), سجیل (January 13th, 2016)

8. ebrahim21 ?????? ??
    ebrahim21
    هوانورد عادی - سرباز یکم
    November 2011
    اصفهان
    5

برای ساخت یک کشتی هوایی سرچ در صفحات فارسی اینترنت بسیار راهگشا است
    #5 ارسال شده در تاريخ January 9th, 2012 در ساعت 01:05:11

9. The Following User Says Thank You to ebrahim21 For This Useful Post:

mohajer98 (January 9th, 2012)

10. mohajer98 ?????? ??
    mohajer98
    هوانورد عادی - سرباز یکم
    December 2011
    تهران
    9

واقعا دستت درد نکنه , خیلی بدردم خود.

حقیقتش من داخل یک برنامه دیده بود که با 3 بادکنک اندازه تغریبا کوچک یک دوربین 90 گرمی رو بلند می کردند , اما شما می گویید هر متر مکعب که می شود فکر کنم 1000 لیتر , می تواند یک کیلو رو بلند کنه. من خودم می تونم وزن بدنه رو تا زیر 100 گرم در بیارم و با وزن باتری و ... فکر کنم می شود حدود 400 گرم. حالا چون بدنه هم بیشتر به یک جنگنده F-5 شبیه هست فضای کمی برای گاز وجود داره , یعنی شما حساب کنید طول کل بدنه 1.5 متر هست , با تجهیزات و موتور و ... فضای خیلی زیادی برای گاز باقی نمی مونه. مثلا , یک فضا با طول 80 سانت و ارتفاع بیشینه هم 40 سانت , حالا اگر بتوانیم ان قسمت را پر از گاز بکنیم به نظر شما امان بالا رفتن پرده وجود دارد ؟
    ?????? ???? mohajer98 : January 9th, 2012 ?? ???? 11:02:15
    #6 ارسال شده در تاريخ January 9th, 2012 در ساعت 10:54:00

11. flightsazan ?????? ??
    flightsazan
    هوانورد عادی - سرباز یکم
    December 2011
    تبریز
    13

سلام
    بنده هم بدنبال اطلاعات در این زمینه هستم گاز هم در سیلندهای 5 و 10 کیلویی هستند من پرسیدم قبل گرانی ارز 500000 تومان 10 کیلویی را گفتند
    با تشکر
    AIRSHIP
    کشتی هوایی
    #7 ارسال شده در تاريخ April 11th, 2012 در ساعت 10:14:50

12. mohsen-7 ?????? ??
    mohsen-7
    هوانورد عادی - سرباز صفر
    January 2016
    تهران
    2

??? ??? ????? ???? ???? flightsazan ????? ??? ??
    سلام
    بنده هم بدنبال اطلاعات در این زمینه هستم گاز هم در سیلندهای 5 و 10 کیلویی هستند من پرسیدم قبل گرانی ارز 500000 تومان 10 کیلویی را گفتند
    با تشکر
    AIRSHIP
    کشتی هوایی

دوست عزیز کسانی که در زمینه گاز هلیوم به طور تخصصی فعالیت دارند قیمت پایین تری از برای فروش این گاز دارند چون برای تزئینات مراسم از بادکنک های هلیومی استفاده میکنند بهتره از این افراد سوال بشه.
    برای اگاهی بیشتر لینک زیر را مشاهده کن از اطلاعاتی در مورد گاز هلیوم در سایتش قرار داده.
    تشریفات سون - تشریفات سون
    #8 ارسال شده در تاريخ January 12th, 2016 در ساعت 16:57:18

13. mohsen-7 ?????? ??
    mohsen-7
    هوانورد عادی - سرباز صفر
    January 2016
    تهران
    2

سلام
    دوست عزیز کاملا اشتباه متوجه شدید و 3 عدد بادکنک متوسط 90 گرم را نمیتونه بالا ببره
    این لینکو مشاهده کن توی نمونه کارهاش عکس هایی هست که نشون میده با چه تعداد بادکنک چه وزنی بالا کشیده میشه.
    تشریفات سون - تشریفات سون
    #9 ارسال شده در تاريخ January 12th, 2016 در ساعت 17:02:09

???? ??? ????? ? ??????

• ??? ????????? ????? ????? ????? ????
  • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
  • ??? ????????? ???? ????? ????.
  • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
  •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0