برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. SKY MAN ?????? ??
  SKY MAN

  رئیس سایت
  August 2007
  none
  7,234
  تعداد تشکر : 19,755
  Thanked 20,850 Times in 3,722 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  ??? ??? صداي هواپيما در افزايش فشار خون نقش دارد

  صداي هواپيما در افزايش فشار خون نقش دارد
  .
  براساس تحقيق تازه اي که در سوئد منتشر شده است، احتمال مي رود افرادي که نزديک فرودگاهها زندگي مي کنند، با خطر بيشتري در خصوص افزايش فشار خون به علت الودگي صوتي مواجه شوند.

  به گزارش خبرگزاري رويترز از نيويورک، دکتر متس روزنلند از موسسه کارولينسکا در استکهلم به همراه دستياران خود، در اين تحقيق که بر روي بيش از دو هزار تن در يک دهه گذشته انجام شده است، به اين نتيجه رسيده اند که افرادي که در مناطقي با بيشترين صدا از فرودگاههاي اطراف زندگي مي کنند، در معرض خطر بيشتري براي ابتلا به بيماري فشار خون بالا هستند.

  روزنلند در همين حال اعلام کرد احتمال دارد که صداي مداوم هواپيماها يکي از عوامل ايجاد فشار روحي مزمن در برخي از افراد باشد و اين مسئله نيز به نوبه خود فشار خون انها را افزايش مي دهد.

  روزنلند در گفتگو با بخش سلامت رويترز خاطر نشان کرد باور بر انست که صداي هواپيما زمانيکه بطور مثال، در قابليت افراد براي فکر کردن،استراحت کردن و خوابيدن اختلال ايجاد مي کند، مشکلاتي در زمينه فشار روحي ايجاد مي کند.

  وي در ادامه تصريح کرد يک رشته از عوامل سلامت قلب را تحت تاثير قرار مي دهد و هنوز مشخص نيست که ايا صداي هواپيما بطور مستقيم عامل افزايش فشار خون همانطور که در اين تحقيق مشاهده شده ، است يا خير.

  وي در عين حال خاطر نشان کرد اين تحقيق در کنار تحقيقات گذشته نشان مي دهد که رابطه اي بين در معرض صدا قرار گرفتن و افزايش فشار خون وجود دارد.

  دو هزار و بيست و هفت مرد از چهار منطقه در اطراف فرودگاه ارلاندا در استکهلم پايتخت سوئد که در زمان اغاز اين تحقيق مشکل فشار خون بالا نداشتند، در اين تحقيق شرکت کردند.

  ميزان قرار گرفتن انها در معرض صداي هواپيما با استفاده از اطلاعات دولتي ترافيک هوايي اندازه گيري شد و محققان نيز در طول ده سال هر گونه مورد ابتلاي جديد اين افراد را به بيماري فشار خون بالا تحت نظر داشتند.

  براساس اين گزارش که در نشريه پزشکي اپيدميالوژي منتشر شده است، بيست درصد افرادي که در معرض بالاترين سطوح صداي هواپيما قرار گرفتند، نوزده درصد احتمال ابتلاي انها به بيماري فشار خون بالا نسبت به افرادي که در معرض سطوح پايين تري از صداي هواپيما قرار گرفته اند، افزايش يافته است.

  اين در حاليست که ديگر عوامل همچون سن، وزن، درامد و عادتهاي ورزشي اين افراد در رابطه بين صداي هواپيما و فشار خون تغييري ايجاد نکرده است.
  #1 ارسال شده در تاريخ November 17th, 2007 در ساعت 20:45:56

 2. The Following User Says Thank You to SKY MAN For This Useful Post:

  sepide98 (September 18th, 2013)

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0