برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 2 ?? 2
dqw
 1. SKY MAN ?????? ??
  SKY MAN

  رئیس سایت
  August 2007
  none
  7,234
  تعداد تشکر : 19,755
  Thanked 20,851 Times in 3,723 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  ??? ??? تست "موشک سطح به هوای برد متوسط" برای اولین بار در رزمایش ولایت 90

  مرحله اصلی رزمایش ولایت 90 آغاز شد


  از بامداد امروز شنبه 10 دی، سومین مرحله رزمایش بزرگ نیروی دریایی ارتش آغاز شد.  به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به منطقه عمومی رزمایش دریایی ولایت 90، پرتاب انواع موشک‌های برد بلند و برد کوتاه ساحل به دریا، پرتاب انواع موشک‌های سطح به سطح و سطح به هوا توسط یگان‌های شناور، پرتاب اژدر توسط زیر سطح‌هایی نیروی دریایی و پرتاب موشک توسط دوش پرتاب‌ها مهمترین برنامه‌های مرحله قدرت است.

  این مرحله از رزمایش که "مرحله قدرت" نامیده شده، تا روز 12 دی‌‌ماه ادامه خواهد یافت.

  -----------------------------------------------------
  در آخرین روز از مرحله دوم رزمایش ولایت ۹۰ انجام شد

  شلیک سنگین توپخانه و شناورهای راکت‌انداز ارتش در دریای عمان


  خبرگزاری فارس: سامانه‌‌های توپخانه و شناورهای تندروی راکت‌انداز دریایی ارتش اهداف از پیش تعیین شده دریای عمان را مورد هجوم قرار دادند.

  ● گزارش تصويري مرتبط

  -------------------------------


  به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس، در آخرین روز از مرحله تاکتیکی رزمایش بزرگ دریایی ولایت ۹۰ در آب‌های جنوب شرق کشور انواع سامانه‌های توپخانه‌‌ای و قایق‌های تندرو راکت‌انداز نیروی دریایی ارتش به عنوان یکی از آخرین لایه‌های دفاع ساحلی علیه شناورهای نفوذی دشمن به اجرای آتش پرداختند.

  در این عملیات انواع توپخانه‌های مستقر در سواحل و نیز شناورهای تندروی آذرخش مجهز به سامانه‌های راکت‌انداز ۱۰۷ میلی‌متری، اهداف از پیش تعیین شده را در محدوده دریای عمان منهدم کردند.

  امیردریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش به همراه جمعی از فرماندهان ستاد‌کل نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی ایران از نزدیک رزمایش تکاوران دریایی را مشاهده کرده و سطح آمادگی آنها را در مقابله با اهداف از پیش‌ تعیین شده بررسی کردند.


  ------------------------------------------------------------

  "موشک سطح به هوای برد متوسط" برای اولین بار در رزمایش ولایت 90 تست می‌شود


  خبرگزاری فارس: در روزهای پایانی رزمایش دریایی ولایت 90، برای اولین بار موشک سطح به هوای برد متوسط از روی یگان‌ شناوری نیروی دریایی ارتش شلیک خواهد شد.

  امیر دریادار سیدمحمود موسوی معاون عملیات نیروی دریایی ارتش و سخنگوی رزمایش ولایت 90 در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس، در خصوص برنامه‌های تست و شلیک انواع موشک دریایی این نیرو در روزهای پایانی رزمایش خاطرنشان کرد: در گذشته موشک‌های سطح به هوای دوش پرتاب با برد کوتاه در رزمایش‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت اما این برای اولین بار است که موشک سطح به هوای با برد متوسط در این رزمایش شلیک و مورد تست و ارزیابی قرار خواهد گرفت.

  موسوی همچنین تصریح کرد: برد این موشک‌ها در مقایسه با انواع موشک‌هایی که در دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرند، به روز بوده و جوابگوی تهدیدات هوایی موجود علیه یگان‌های شناور سطحی خواهد بود.

  وی افزود: پس از این رزمایش و با بررسی نتایج حاصله از شلیک این موشک‌ها سایر شناورها نیز با توجه به خطراتی که یگان‌های شناوری را تهدید خواهد کرد، به این سامانه‌های موشکی سطح به هوا با برد متوسط مجهز خواهند شد.

  به گزارش فارس رزمایش بزرگ دریایی ولایت 90 در محدوده آب‌های جنوب شرق کشور از تنگه هرمز تا شمال اقیانوس هند (مدار 20 درجه) در بعد عملیاتی و تا مدار 10 درجه شمالی در بعد اطلاعاتی در حال برگزاری است که طی روزهای گذشته انواع تاکتیک‌های رزم سطحی و زیرسطحی،‌ سامانه‌های توپخانه‌ای و شناورهای تندرو راکت انداز و نیز عملیات گشت و شناسایی دریایی در آن مورد تست و ارزیابی قرار گرفت و در دو روز پایانی این رزمایش شاهد شلیک انواع موشک‌های برد کوتاه، متوسط و بلند با قابلیت پرتاب از ساحل به دریا، سطح به سطح و سطح به هوا خواهیم بود.
  #1 ارسال شده در تاريخ December 31st, 2011 در ساعت 17:58:12

 2. The Following 5 Users Say Thank You to SKY MAN For This Useful Post:

  Dream Bird (December 31st, 2011), F-35 (December 31st, 2011), F.A (December 31st, 2011), Mohammad Tomcat (January 1st, 2012), YASHAR A&P (December 31st, 2011)

 3. F.A ?????? ??
  F.A
  هوانورد نیمه فعال-ستوان سوم
  December 2009
  THR
  188
  تعداد تشکر : 292
  Thanked 706 Times in 170 Posts

  ??? ??? پاسخ: تست "موشک سطح به هوای برد متوسط" برای اولین بار در رزمایش ولایت 90

  رسانه های غربی با زیر نظر داشتن آخرین تحولات و جزئیات رزمایش ولایت 90 در منطقه استراتژیک تنگه هرمز به آزمایش موشکهای دور برد در این رزمایش اشاره کرده و از آن به عنوان نبرد قدرت میان ایران و آمریکا یاد کردند.
  به گزارش خبرگزاری مهر، رزمایش 10 روزه ولایت 90 از ابتدای هفته گذشته که در منطقه ای به وسعت 2 میلیون کیلومتر مربع در منطقه شرق تنگه هرمز، دریای عمان، خلیج عدن و شمال اقیانوس هند آغاز شده، طی روزهای اخیر همواره در صدر عناوین خبری رسانه های جهان به ویژه غرب قرار داشته است.
  بر این اساس، منطقه بسیار حساس و استراتژیک این عملیات (تنگه هرمز) و وسعت دو میلیون کیلومتر مربعی پهنه انجام رزمایش همگی از مسائلی است که ویژه رزمایش ولایت 90 بوده و غربیها را به تامل واداشته است.
  کشورهایی که هر از چندگاهی در سالهای اخیر دم از تحریم نفتی ایران به عنوان گزینه افزایش فشار می زدند، این روزها با مشاهده قدرت نمایی ایران در تنگه هرمز شاید دیگر جرات اتخاذ چنین مواضعی را پیدا نکنند.

  ناوشکن جماران
  اافزایش محسوس قیمت جهانی نفت از آغاز رزمایش ولایت 90 از مسائلی بود که با وجود تاکید ایران بر اینکه رزمایش اخیر شامل بستن تنگه هرمز نمی شود، رخ داده است. این در حالی است که ماهها پیش از آغاز ای رزمایش تنها خبر انجام احتمالی آن نیز بر قیمت جهانی نفت اثر افزایشی داشت.
  این مسائل در حالی رخ داده که مقامات ارشد نظامی ایران نمایش عزم، اراده، اقتدار و قدرت دفاعی نیروهای مسلح و توان بازدارندگی نیروی دریایی در آبهای بین المللی را از مهمترین اهداف این مانور دانسته اند.
  آزمایش توان نظامی ایران و آمریکا در تنگه هرمز
  در همین راستا خبرگزاری فرانسه ساعتی پیش در گزارشی با این عنوان "آزمایش قدرت میان ایران و آمریکا در تنگه هرمز" به پوشش تحولات رزمایش ولایت 90 در روز هشتم برگزاری آن پرداخته است.
  در این گزارش آمده است: در دو روز گذشته تنشها میان واشنگتن و تهران پس از تهدیدات ایران در زمینه بستن تنگه استراتژیک هرمز که تاثیر بسزایی بر تجارت جهانی نفت دارد بالاگرفته است، این در حالی است که ناوهای دو کشور در روزهای اخیر توان خود را در منطقه به نمایش گذاشته اند.
  در ادامه این گزارش با اشاره به مواضع اخیر سردار "حسین سلامی" درباره هشدارهای آمریکا در زمینه بستن تنگه هرمز آمده است: این مقام نظامی ایران تاکید کرده که این کشور در راستای دفاع از مصالح خود تمامی گزینه ها را در نظر دارد.
  خبرگزاری فرانسه با اشاره به اینکه 40 درصد از تجارت جهانی نفت از طریق تنگه 50 کیلومتری هرمز صورت می پذیرد، نوشت: تنشها در حالی بالا گرفته که مقامات ایران از عبور یک ناو هواپیمابر آمریکایی از تنگه هرمز در منطقه انجام عملیات خبر دادند.
  عبور ناوهای آمریکایی از تنگه هرمز و آزمایش موشکهای دوربرد ایران
  نیروی دریایی آمریکا نیز عبور دو ناو آمریکایی را از تنگه هرمز تایید کرد. در همین ارتباط "ربکار ریباریچ" سخنگوی ناوگان پنجم آمریکا اعلام کرد: ناو هواپیمابر یو اس اس جان استینس و ناو موشک انداز یو اس اس موبایل بی از تنگه هرمز بر اساس برنامه از پیش تعیین شده عبور کردند.
  این خبرگزاری تاکید کرد: مقامات نظامی ایران نیز اخیرا از رصد هوایی یکی از ناوهای آمریکایی در منطقه انجام رزمایش خبر داده بودند.
  خبرگزاری آلمان نیز در گزارشی به آغاز آزمایش موشکهای دوربرد ایران در تنگه هرمز خبر داد و نوشت: این عملیات در حالی انجام می شود که تنشهای کلامی میان ایران و آمریکا در روزهای اخیر بالاگرفته است.
  #2 ارسال شده در تاريخ December 31st, 2011 در ساعت 21:12:19

 4. The Following 2 Users Say Thank You to F.A For This Useful Post:

  F-35 (December 31st, 2011), Mohammad Tomcat (January 1st, 2012)

??????? ?????

 1. ????: 2
  ????? ?????: December 25th, 2011, 17:02:57
 2. ????: 1
  ????? ?????: February 7th, 2011, 14:58:53
 3. 2 هواپیمای جدید چین با نام های "Seagull 300 " و "Little Eagle-500 "
  ???? reza dezfuli ?? ????? اخبار شرکتهای قاره اسیا
  ????: 2
  ????? ?????: October 18th, 2010, 15:03:19
 4. ????: 0
  ????? ?????: February 9th, 2010, 14:14:59
 5. ????: 0
  ????? ?????: October 25th, 2009, 10:56:15

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0