برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. Ali Pilot ?????? ??
  Ali Pilot

  عضو شورا هوانوردی
  July 2009
  TEHRAN
  5,035
  تعداد تشکر : 11,640
  Thanked 31,849 Times in 5,065 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 2

  ??? ??? سرمایه‌گذاری 75 میلیارد تومانی بخش خصوصی در فرودگاه مشهد

  مدیر کل فرودگاه مشهد در گفت‌وگو با فارس خبر داد
  سرمایه‌گذاری 75 میلیارد تومانی بخش خصوصی در فرودگاه مشهد

  خبرگزاری فارس: مدیرکل فرودگاه مشهد با بیان اینکه 75 میلیارد تومان پروژه عمرانی توسط بخش خصوصی در این فرودگاه اجرا شده و یا در حال اجرا است، از برنامه‌ریزی برای تبدیل این فرودگاه به هاب زیارتی منطقه خبر داد.

  سعید چلندری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» و خبرنگار ایرنا با بیان اینکه فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد جزو پیشگامان فرودگاه‌های کشور برای جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بوده تصریح کرد: 75 میلیارد تومان پروژه عمرانی توسط بخش خصوصی در این فرودگاه اجرا شده و یا در حال اجرا است.
  وی ادامه داد: حدود 70 درصد از این پروژه‌ها عملیاتی شده و به بهره‌برداری رسیده و بقیه نیز ظرف شش ماهه ابتدایی سال آینده به اتمام می‌رسد.
  وی با اشاره به اینکه 5 پروژه دیگر فرودگاه مشهد برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی آماده واگذاری است، اظهار داشت: در این باره افراد مختلفی اعلام آمادگی کرده‌اند.
  مدیرکل فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد ادامه داد: توسعه ترمینال داخلی به مساحت 12 هزار متر مربع، یکی از مواردی است که توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شد و ظرف 10.5 ماه به بهره‌برداری رسید.

  * پروژه‌‌های در دست اجرای فرودگاه مشهد توسط بخش خصوصی

  وی اضافه کرد: احداث پارکینگ طبقاتی به مساحت 38 هزار متر مربع نیز توسط بخش خصوصی در فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد اجرا شد که دارای ظرفیت پارک یک هزار و 400 خودرو است؛ هم‌اکنون 40 درصد عملیات اجرایی انجام شده و امید است ظرف 6 ماه ابتدایی سال 90، این پروژه به اتمام برسد.
  وی به توسعه اپرون فرودگاه مشهد توسط بخش خصوصی اشاره کرد و افزود: اپرون فروگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد 80 هزار مترمربع است که عملیات توسعه آن تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد؛ در حال حاضر 60 هزار مترمربع از این اپرون اجرا شده و مابقی تا پایان سال به اتمام می‌رسد.
  چلندری به احداث آشیانه تعمیرات شرکت هواپیمایی ایران‌ایرتور در فرودگاه مشهد اشاره کرد و افزود: همچنین آشیانه هواپیما‌ی شرکت‌های آریا و تابان نیز در این فرودگاه احداث شده و به بهره‌برداری رسیده است.

  * فرصت‌های سرمایه‌گذاری فرودگاه مشهد برای جذب بخش خصوصی

  مدیرکل فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد تصریح کرد: با توجه به جاذبه‌های مشهد مقدس به عنوان پایتخت معنوی کشور، پروژه‌های زیادی برای فرودگاه مشهد تعریف شده و سرمایه‌گذاری‌های مطلوبی در این باره توسط بخش خصوصی صورت گرفته است.
  چلندی اضافه کرد: از دیگر پروژه‌های در دست اجرای این فرودگاه، احداث نیروگاه برق اضطراری برای تولید برق است که مطالعات آن انجام شده و فراخوان جذب سرمایه‌گذار صورت گرفته است.
  وی با بیان اینکه برای هتل فرودگاهی و مجموعه‌های خدماتی ـ رفاهی، مذاکرات خود را با سرمایه‌گذار به اتمام رسانده‌ایم، اظهار داشت: برج اداری فرودگاه مشهد که در 7 طبقه ساخته می‌شود و 2 طبقه آن اختصاصی ترمینال‌ها است، نیز آماده واگذاری است.
  مدیرکل فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد ادامه داد: همچنین احداث پارکینگ طبقاتی شماره 2 در ترمینال داخلی شماره 2 فرودگاه آماده جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است که در این‌باره استقبال صورت گرفته است.
  وی ادامه داد: ترمینال داخلی فرودگاه به مساحت 22 هزار مترمربع که دارای ساختار قدیمی بود، 12 هزار متر توسعه پیدا کرده، ساختار آن جدید شده و به ترمینالی 34 هزار مترمربعی تبدیل شده است.
  مدیرکل فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد تصریح کرد: همچنین برنامه‌ داریم این ترمینال را 7 هزار مترمربع دیگر توسعه دهیم که قطعاً فراخوان اجرای آن تا پایان سال آغاز خواهد شد و به بخش خصوصی سپرده می‌شود.

  * 22 مسیر پروازی خارجی و 32 مسیر پروازی داخلی داریم

  چلندری با اشاره به اینکه در حال حاضر به 22 مسیر خارجی توسط 16 شرکت هواپیمایی خارجی پرواز داریم، اضافه کرد: همچنین به 32 مسیر پروازی داخلی پرواز می‌کنیم.
  مدیرکل فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد خاطرنشان کرد: در حال حاضر از مشهد مقدس به 5 شهر ترکیه، پاکستان، افغانستان، عتبات عالیات (نجف و بغداد) دمشق، دهلی، دمام، جده پرواز انجام می‌شود و به 22 مسیر خارجی و 32 مسیر داخلی پرواز برقرار کرده‌ایم.

  * احداث ترمینال زوار با 10 هزار متر مربع مساحت

  وی در پاسخ به این سؤال خبرنگار فارس مبنی بر تبدیل فرودگاه هاشمی‌نژاد مشهد به هاب زیارتی منطقه، اظهار داشت: یکی از مصوبات دولت در سفرهای دوم و سوم به استان خراسان رضوی این بود که برقراری پرواز به کشورهای اسلامی از این فرودگاه‌ها صورت گیرد.
  چلندری با اشاره به اینکه فرودگاه مشهد دومین فرودگاه پرترافیک کشور است، گفت: روزانه بین 140 تا 210 سورتی پرواز در فرودگاه مشهد انجام می‌شود که 140 پرواز در ایام عادی و 210 پرواز در روزهای پیک سفر نظیر ایام تاسوعا و عاشورا، ولادت و شهادت امام رضا(ع)، شهادت امام جعفر صادق(ع) ایام نوروز و از این قبیل، انجام می‌شود.
  مدیرکل فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد با اشاره به اینکه در گذشته مشکلات خاصی برای پذیرش پروازها داشتیم، گفت: با توجه به اقدامات انجام‌شده در طول سال‌های اخیر این موانع برطرف شده است؛ در گذشته فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد صرفاً یک ترمینال 22 هزار متری داشت، اما با پیگیری‌های مطلوب انجام‌شده ترمینال زیارتی به مساحت 10 هزار مترمربع احداث شد که به بهره‌برداری رسید.
  چلندری با اشاره به احداث ترمینال 10 هزار متر مربعی حجاج در فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد، تصریح کرد: ترمینالی به مساحت 21 هزار و 800 متر مربع وجود دارد که صرفاً پروازهای خارجی از آنجا انجام می‌شود و پروازهای عتبات نیز از همان ترمینال انجام می‌شود.

  * توسعه فرودگاه مشهد با الگوگیری از معماری‌های اسلامی

  مدیرکل فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد با بیان اینکه در عملیات محوطه‌سازی فرودگاه نیز فعالیت‌های مطلوبی صورت گرفته است، یادآور شد: تمامی ساخت و سازها در فرودگاه مشهد بر اساس الگوها و مناسبت‌های اسلامی و نیز نماد‌های شهر مقدس مشهد است.
  وی تصریح کرد: سر در ورودی فرودگاه 8 رواق دارد که نماد جایگاه امام هشتم (ع) است، همچنین ورودی ترمینال به گونه‌ای طراحی شده است که 148 رواق دارد که سال تولد علی‌ابن موسی‌الرضا است.
  چلندری با اشاره به اینکه قوس شمس‌الشموس نیز در محوطه ترمینال در حال احداث است، افزود: تمامی کارهای انجام شده در فرودگاه مشهد الگو گرفته از فرهنگ اسلامی ـ ایرانی است.
  مدیرکل فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد افزود: امید است فرودگاه مشهد به عنوان فرودگاه اسلامی در جهان اسلام معرفی شود.

  * مسافران از حذف گیت ورودی ترمینال مسافری رضایت دارند

  چلندری ادامه داد: با توجه به ایستایی زیاد مسافران و همراهان قبل از درب ورودی سالن مسافری، گیت بازرسی از درب ورودی ‌به پشت کانترها منتقل شد تا ایستایی کاهش یابد و صرفاً مسافران بازدید بدنی شوند و برای همراهان مسافر مزاحمتی ایجاد نشود.
  مدیرکل فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد خاطرنشان کرد: این تغییر شکل بازرسی مورد استقبال مردم قرار گرفت.
  #1 ارسال شده در تاريخ January 2nd, 2012 در ساعت 21:26:45

 2. The Following 3 Users Say Thank You to Ali Pilot For This Useful Post:

  IR Blue SKY (January 2nd, 2012), Mohammad Tomcat (January 3rd, 2012), Mohammadme (January 2nd, 2012)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0