برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

???? 1 ?? 3 123 ??????????
????? ?????: ?? 1 ?? 10 ?? 22
dqw
  1. F-14A TOMCAT ?????? ??
    F-14A TOMCAT

هوانورد فعال-سرهنگ
    November 2011
    ----
    1,811
    تعداد تشکر : 2,998
    ارسال هاي وبلاگ : 2

??? ??? خاطرات پرواز

دوستان یک طرح تقربا جالب
    در اینجا هرکسی خاطره ای از پرواز دارد چه کوتاه چه بلند بگزارد تا دیگران هم لذت ببرند وخواهشا همه همکاری کنند.

باتشکر
    #1 ارسال شده در تاريخ January 22nd, 2012 در ساعت 19:57:23

2. The Following 5 Users Say Thank You to F-14A TOMCAT For This Useful Post:

Dream Bird (February 24th, 2012), Farhan (July 15th, 2013), HOSJAN78 (February 22nd, 2012), mona (February 25th, 2012), لیلا رستمی (February 12th, 2012)

3. F-14A TOMCAT ?????? ??
    F-14A TOMCAT

هوانورد فعال-سرهنگ
    November 2011
    ----
    1,811

??? ??? پاسخ: خاطرات پرواز

شروع میکنم سفرنامه مالزی:

اولین سفر من به خارج کشور بود وقتی وارد قسمت انتظار فرودگاه امام شدیم از اون شیشه سراسری مدام هواپیما ها را نگاه میکردم در همون حال یکی از مستخدم ها که جوان هم بود بهم گفت: ((قشنگن مگرنه؟))

برگشتم ونگاهش کردم چند دقیقه تو چشما زل زد و بعد گفت:((چشمای آدما دروغ نمیگن،عشق به پرواز را میشه تو چشمات خواند ،امیدوارم بهش برسی))در هر حال گفتن وقت سوار شدن ما را به سمت jetway راهنمایی کردن با ذوق وشوق به سمت در هواپیما رفتم وقبلش نام هواپیما را دیم:b747کلی ذوق کرده بودم خب ما در قسمت اکونومی بودیم،سرجایم کنار پنجره نشستم تقربیا جام هم راستا بال بود ولی میشد زمین را هم دید.

هواپیما به سمت باند خزش کرد به راحتی میشد سنگینیش را تشخیص داد معلوم بود باکش را برای پرواز 7ساعته پر پر کرده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! وقتی به ابتدا باند رسید من بسم الله را گفتم چون کمی بچه بودم((سوم راهنمایی)) ناگهان متور ها در حالت فول قرار گرفت وصدای وحشتناکی را تولید کرد اولش آرام حرکت کرد ولی بعد سرعت گرفت ولی مگر از باند کنده میشد !!!!!!!

ولی خلبان ماهر ایرانی این غول سنگین وزن را مهارت از باند کند وپیش به سوی آسمان در هر قسمت هواپیما یک تلویزیون گزاشته بودن که مسیر پروازی را روی نقشه نشان میداد سرعت هواپیما به900 کیلومتر بر ساعت رسیده بود ((البته مطمئن نیستم)) پرواز 7سا عتی خیلی طولانی بود وخب ما هم در قسمت اکونومی بودیم ونشستن 7 ساعت پرواز روی صندلی های این بخش خیلی سخته((خب آخه ما که بچه پولدار نیستیم،ولی باز شکر خدا)) در حالت نزدیک شدن به مرزهای شرقی بودیم ومن کمی در هواپیما گشت زدم ویکسری هم بهwcزدم!!!!نکته جالب این بود کهدر میان مسافران افراد خارجی را هم میشد دید دقیقا یادم نیست کی غذا سرو شد ولی جالب این بود که وقتی از مرز ایران خارج شدیم تعدادی از خانم های محترم حجاب را کنار گزاشتن که من از این کارشان آتیش گرفته بودم وتو دلم گفتم(آبروی ایران را با این کارتان بردید))

در حال گشت زدن به یک را پله رسیدم و....

ادامه دارد
    #2 ارسال شده در تاريخ January 22nd, 2012 در ساعت 20:55:45

4. The Following 7 Users Say Thank You to F-14A TOMCAT For This Useful Post:

A-2727 (January 23rd, 2012), AlirezA.A (February 19th, 2012), B727 (July 26th, 2013), Dream Bird (February 11th, 2012), Farhan (February 11th, 2012), HOSJAN78 (February 22nd, 2012), mona (February 25th, 2012)

5. PILOTSAEED ?????? ??
    PILOTSAEED

هوانورد ارشد - سرهنگ
    January 2010
    OICC/KSH
    1,541
    تعداد تشکر : 4,739
    ارسال هاي وبلاگ : 3

با تشكر از داداش گلم روزبه جان.من فقط يه خاطره كوتاه رو مينويسم.از تهران با فوكر آسمان به طرف كرمانشاه ميومديم,با چند تا از دوستام بودم.هواي كرمانشاه مه آلود بود,هواپيما براي فاينال آماده شده بود,فلپ ها رو باز كرده بود,كه يكدفعه هواپيما شروع كرد به تكان هاي شديد,مدام ارتفاعش رو اضافه ميكرد و يكدفعه پايين ميومد, گلاب به روتون,خيلي ها حالشون خراب شد اما من عين خيالم نبود.البته ناگفته نماند,خيلي ترسيده بودم.مهمونداراي مهربون اومدن و ملت رو آروم كردن,خداييش وحشتناك بود.من خيلي آدم شوخي هستم,حتي تو بدترين شرايط هم شوخي ميكنم,تو اون لحظه كه همه داد و فرياد ميكردن,من و يكي از دوستام مدام به بقيه نگاه ميكرديم و بهشون ميخنديديم,يه وقت هايي هم طوري كه كسي نفهمه جيغ ميزديم و صدامون با صداي مردم قاطي ميشد.خدا ببخشه,بالاخره اون موقع عقلمون نميرسيد بچه بوديم.خلاصه هواپيما با مهارت خلبان,به سختي,بدون هيچ حادثه اي فرود اومد.بعد كه پياده شديم,خدمه ي زميني رفتن سراغ بال سمت راست,حدس ميزنم مشكل فلپ هاش بود.با اين كه كلي ميخنديديم اما هر وقت فكرشو ميكنم تنم ميلرزه.بعد پرواز سريع در رفتيم,چون اگه اونايي كه بهشون ميخنديديم,گيرمون مياوردن,حالمونو جا مياوردن.
    #3 ارسال شده در تاريخ February 11th, 2012 در ساعت 15:38:47

6. The Following 10 Users Say Thank You to PILOTSAEED For This Useful Post:

A-2727 (February 11th, 2012), AlirezA.A (February 19th, 2012), B727 (July 26th, 2013), Dream Bird (February 11th, 2012), F-14A TOMCAT (February 11th, 2012), Farhan (February 11th, 2012), HOSJAN78 (February 22nd, 2012), mona (February 25th, 2012), SKY PILOT (June 25th, 2012), لیلا رستمی (February 12th, 2012)

7. F-14A TOMCAT ?????? ??
    F-14A TOMCAT

هوانورد فعال-سرهنگ
    November 2011
    ----
    1,811

حکایت برگشت مابود حتما میزارمش فقط همین بشنوین که هواپیما را گزاشته بودن رو ویبره
    #4 ارسال شده در تاريخ February 11th, 2012 در ساعت 15:49:13

8. The Following 4 Users Say Thank You to F-14A TOMCAT For This Useful Post:

B727 (July 26th, 2013), HOSJAN78 (April 11th, 2012), mona (February 25th, 2012), PILOTSAEED (February 11th, 2012)

9. PILOTSAEED ?????? ??
    PILOTSAEED

هوانورد ارشد - سرهنگ
    January 2010
    OICC/KSH
    1,541

ما منتظريم روزبه جان.
    #5 ارسال شده در تاريخ February 11th, 2012 در ساعت 15:57:12

10. The Following 2 Users Say Thank You to PILOTSAEED For This Useful Post:

B727 (July 26th, 2013), SKY PILOT (June 25th, 2012)

11. sweet ?????? ??
    sweet
    هوانورد نیمه فعال-ستوان سوم
    August 2011
    تهران
    209
    تعداد تشکر : 399

آقای پایلت سعید ببخشید شما یک وبلاگ هم دارید که اونجا عکس و خاطراتتون رو هم میذارید؟
    قلبم آسمان می شود به عشق آن روز که بودنم را معنا ببخشی... پرواز!!! مرا دریاب!
    خوشحال میشم تو وبلاگم نظر بدین!
    #6 ارسال شده در تاريخ February 11th, 2012 در ساعت 17:04:55

12. The Following 2 Users Say Thank You to sweet For This Useful Post:

B727 (July 26th, 2013), mona (February 25th, 2012)

13. sweet ?????? ??
    sweet
    August 2011
    تهران
    209

??? ??? ????? ???? ???? F-14A TOMCAT ????? ??? ??
    شروع میکنم سفرنامه مالزی:

اولین سفر من به خارج کشور بود وقتی وارد قسمت انتظار فرودگاه امام شدیم از اون شیشه سراسری مدام هواپیما ها را نگاه میکردم در همون حال یکی از مستخدم ها که جوان هم بود بهم گفت: ((قشنگن مگرنه؟))

برگشتم ونگاهش کردم چند دقیقه تو چشما زل زد و بعد گفت:((چشمای آدما دروغ نمیگن،عشق به پرواز را میشه تو چشمات خواند ،امیدوارم بهش برسی))در هر حال گفتن وقت سوار شدن ما را به سمت jetway راهنمایی کردن با ذوق وشوق به سمت در هواپیما رفتم وقبلش نام هواپیما را دیم:b747کلی ذوق کرده بودم خب ما در قسمت اکونومی بودیم،سرجایم کنار پنجره نشستم تقربیا جام هم راستا بال بود ولی میشد زمین را هم دید.

هواپیما به سمت باند خزش کرد به راحتی میشد سنگینیش را تشخیص داد معلوم بود باکش را برای پرواز 7ساعته پر پر کرده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! وقتی به ابتدا باند رسید من بسم الله را گفتم چون کمی بچه بودم((سوم راهنمایی)) ناگهان متور ها در حالت فول قرار گرفت وصدای وحشتناکی را تولید کرد اولش آرام حرکت کرد ولی بعد سرعت گرفت ولی مگر از باند کنده میشد !!!!!!!

ولی خلبان ماهر ایرانی این غول سنگین وزن را مهارت از باند کند وپیش به سوی آسمان در هر قسمت هواپیما یک تلویزیون گزاشته بودن که مسیر پروازی را روی نقشه نشان میداد سرعت هواپیما به900 کیلومتر بر ساعت رسیده بود ((البته مطمئن نیستم)) پرواز 7سا عتی خیلی طولانی بود وخب ما هم در قسمت اکونومی بودیم ونشستن 7 ساعت پرواز روی صندلی های این بخش خیلی سخته((خب آخه ما که بچه پولدار نیستیم،ولی باز شکر خدا)) در حالت نزدیک شدن به مرزهای شرقی بودیم ومن کمی در هواپیما گشت زدم ویکسری هم بهwcزدم!!!!نکته جالب این بود کهدر میان مسافران افراد خارجی را هم میشد دید دقیقا یادم نیست کی غذا سرو شد ولی جالب این بود که وقتی از مرز ایران خارج شدیم تعدادی از خانم های محترم حجاب را کنار گزاشتن که من از این کارشان آتیش گرفته بودم وتو دلم گفتم(آبروی ایران را با این کارتان بردید))

در حال گشت زدن به یک را پله رسیدم و....

ادامه دارد
    وا!!! عجب آدمایی بودن اینا که حجابشونو برداشتنننننن!!!! مثلا هدفشون چی بوده؟؟؟!!! نمیشد صب کنن تا بعد از لندینگ؟؟؟؟!!!!!
    #7 ارسال شده در تاريخ February 11th, 2012 در ساعت 17:08:15

14. The Following 2 Users Say Thank You to sweet For This Useful Post:

B727 (July 26th, 2013), mona (February 25th, 2012)

15. abasza ?????? ??
    abasza
    هوانورد فعال-سرگرد
    August 2010
    استان اصفهان
    578
    تعداد تشکر : 828
    ارسال هاي وبلاگ : 1

Cool بستنی شیرازی متنفرم

اولین پرواز بنده .پرواز به خانه ی خدا بود.
    اولین زرنگ بازی که در نیاوردم شماره آلفا نگرفتم (دم پنجره)
    بعد هم با دوستانم (دانش آموزی ) که ردیف وسط بودیم من بدبخت وسط در بین دو آدم ثپل بودم
    پرواز با فشار زیادی بر من بود که شکلات که نه جعبه تافیم کفایت نمیکرد
    خداییش برگشت هم یاد نمیاد فقط یادمه بالشت خواستم و خوابیدم . و آن بالشت یادگاری بردم
    آخرین پرواز هم خیلی خوب نبود
    شامل تهران - کویت (اسمان) و کویت - گنوا(هواپیمایی کویت)(ژنو خودمونو میگم قاطی نکنید سبک عربی اومدم)
    من شیفته مهماندار های آسمان هستم واقعا خوب عمل میکنند و نکته مهم دیگه اینکه هواپیما بوی زرشک و زعفران بازار رضا مشهد میداد که اونم بابت دوستان زائر کویتی امام رضا بود.
    گنوا هم با A340 سفر کردم .غذا هم خوشمزه بود .
    نکته با حال این سفر اینکه همه مرد بودند حتی مهماندار ها و همه دیش داشه قهوه ای و تیره پوشیده بودند (لباس عربی = دیش داشه)
    بغل دستیم هی میگفت بستنی شیرازی بستنی شیرازی .نمیدونم این چی تو بستنیه بوده گیر داده بود به ما .
    به پیر به پیغمبر ولمون کن بخوابیم.مرگ بر آمریکا
    خلاصه من بهش گفتم یک رازی بهت بگم (بدجنسیم رو کردم) گفتم این بستنی ها از پیه بز ساخته میشه (با این هدف ول کن بشه)
    آقا این گفت به به (این دیگه کیه )
    خلاصه تا مقصد از بین رفتیم و بنده یک ماهه که از بستنی متنفرم .
    راستی یکی ته هواپیما از ملیت من با خبر شده بود داد میزد بریونی (دیگه گریم داره میاد )
    برگشتم که عادی بود فقط مهماندار های زن کویتی همش کلاه بر سرن . موندم کچل نمیشن؟!!!
    ?????? ???? abasza : February 11th, 2012 ?? ???? 21:55:39
    أَسْتَغْفِرُ اللَّهَ الَّذِي لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ الْحَيَّ الْقَيُّومَ بَدِيعَ السَّمَاوَاتِ وَ الْأَرْضِ
    ذَا الْجَلَالِ وَ الْإِكْرَامِ وَ أَسْأَلُهُ أَنْ يَتُوبَ عَلَي
    #8 ارسال شده در تاريخ February 11th, 2012 در ساعت 21:51:51

16. The Following 6 Users Say Thank You to abasza For This Useful Post:

B727 (July 26th, 2013), Dream Bird (February 11th, 2012), Farhan (July 15th, 2013), HOSJAN78 (February 22nd, 2012), mona (February 25th, 2012), SPACE MAN (February 11th, 2012)

17. PILOTSAEED ?????? ??
    PILOTSAEED

هوانورد ارشد - سرهنگ
    January 2010
    OICC/KSH
    1,541

??? ??? ????? ???? ???? sweet ????? ??? ??
    آقای پایلت سعید ببخشید شما یک وبلاگ هم دارید که اونجا عکس و خاطراتتون رو هم میذارید؟
    كدوم وبلاگ رو ميگيد؟آدرسشو به صورت خصوصي بفرستيد.
    #9 ارسال شده در تاريخ February 11th, 2012 در ساعت 22:55:29

18. The Following 2 Users Say Thank You to PILOTSAEED For This Useful Post:

B727 (July 26th, 2013), SKY PILOT (June 25th, 2012)

19. sweet ?????? ??
    sweet
    August 2011
    تهران
    209

آدرسش یادم نیست فقط میدونم یه خلبان واقعی باید متواضع و فروتن باشه...
    #10 ارسال شده در تاريخ February 11th, 2012 در ساعت 23:11:55

???? 1 ?? 3 123 ??????????

???? ??? ????? ? ??????

• ??? ????????? ????? ????? ????? ????
  • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
  • ??? ????????? ???? ????? ????.
  • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
  •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0