بزرگترین خط حمل و نقل هوایی تایوان، شرکت خطوط هوایی چین، پانزدهمین عضو خطوط هوایی است که به اتحادیه خطوط هوایی بین‌المللی اسکای‌تیم پیوسته است.

اسکای‌تیم در اعلامی مطبوعاتی در جشنی به مناسبت این عضویت گفت: مشتریان این خط هوایی بلافاصله پس از این تاریخ قادر خواهند بود به نسبت مسافتی که سفر می‌کنند در همه خدمات اعطایی خطوط عضو اسکای‌تیم از امتیازاتی بهره‌مند شوند.

ملحق شدن به این اتحادیه به معنی دسترسی مسافران به بلیط‌های ارزان‌تر ارایه شده از طرف برنامه‌های پرواز معمولی اعضای اتحادیه نیز هست.

اسکای‌تیم روزانه 14500 پرواز به 926 مقصد در 172 کشور انجام می‌دهد که به لحاظ تعداد مسافران بعد از اتحادیه استار قرار دارد.

ما اینگ جو، رئیس خط هوایی چین در جشن عضویت گفت: تایوان کشوری جزیره‌ای است و باید از طریق هوانوردی به دنیا متصل شود. وی افزود: این عضویت، خطوط هوایی تایوان را قادر خواهد ساخت تا با همه شرکت‌های باری و مسافربری مهم دنیا رقابت کند.

کسب صلاحیت عضویت خطوط هوایی چین در اسکای‌تیم یک سال به طول انجامید که طی آن این شرکت 89 آزمایش اجباری را از لحاظ خدمات داخل پرواز و بیرونی و مدیریت امنیتی، مالی و اطلاعاتی انجام داد. این شرکت باید با انجام دو آزمون عملی زیر نظر مؤسسه بین‌المللی حمل و نقل هوایی پیش‌نیازهای امنیت پرواز را نیز احراز کند.

میشل ویسبرون، مدیر اجرایی اسکای تیم این عضویت را یک برند کیفی خواند و از این که این شرکت سه شهر آسیایی اوکیناوا و میازاکی ژاپن و سورابایای اندونزی را به لیست مقاصد اتحادیه اضافه کرده استقبال کرد.

بنا بر نظر اسکای‌تیم پروازهای گسترده و طولانی به20 شهر مهم در چین بزرگ، می‌تواند شبکه جهانی این اتحادیه را کامل کند؛ زیرا انتخاب بی‌نظیری از گزینه‌های سفر را در سرزمینی بزرگ‌تر از چین ارایه می‌کند. همچنین عضویت در اسکای‌تیم می‌تواند مخصوصاً به سود مشتریان تایوانی که از علایق تجاری برخوردارند باشد.

در اثنای این مراسم، خطوط هوایی چین از یک هواپیمای بویینگ 400-747 به رنگ‌های ویژه اسکای‌تیم پرده‌برداری کرد. بنا بر ادعای اسکای‌تیم، خطوط هواپیمایی چین اولین عضو این اتحادیه است که چنین هواپیمایی را به این امر اختصاص داده است.