برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. abasfb ?????? ??
  abasfb
  هوانورد فعال-سرگرد
  January 2011
  iran
  502
  تعداد تشکر : 368
  Thanked 1,590 Times in 438 Posts

  ??? ??? هواپیماهای اوکراینی در صنعت هوایی کشورمان

  سفیر کشورمان در اوکراین با اشاره به همکاری ایران و اوکراین در زمینه هواپیما سازی گفت: دو محصول AN 148 با ظرفیت‌های 70 تا 80 نفره قرار است در ناوگان پروازی ایران به کار گرفته شود که در صورت رضایت طرف ایرانی 20 فروند از AN 158 که یک کلاس بالاتر است، به صورت مشترک ساخته خواهد شد.


  اکبر قاسمی سفیر ایران در اوکراین در خصوص روابط ایران و اوکراین پس از سال 91 و فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، گفت: در این دوران اولین کشوری که استقلال اوکراین را به رسمیت شناخت و در این کشور سفارتخانه دایر کرد ایران بود که این موضوع ذائقه اوکراینی‌ها را نسبت به ایران بسیار شیرین کرد.*

  100 سند همکاری طی 20 سالوی با اشاره به مناسبات دو کشور طی 20 سال گذشته که با بیش از 100 سند و یادداشت تفاهم شکل گرفته است، اظهار داشت: ایران و اوکراین سه دوره روابط را طی 20 سال گذشته شاهد بودند. یک دوره آن اوج شکوفایی مناسبات دو کشور است که از سال 91 آغاز شده و تا سال 2004 ادامه یافت.

  سفیر ایران در اوکراین با اشاره به انقلاب مخملی در سال 2004 در اوکراین که باعث شد رکود شدیدی در مناسبات دو کشور به وجود آید، یادآور شد: این مناسبات متاثر از تحولات داخلی اوکراین به یک رکود 5 ساله رسید.* دوره تعمیق روابط بدون تاثیر پذیری از طرف ثالثقاسمی افزود: از سال 2009 با روی کار آمدن آقای یاناکویچ رئیس جمهور این کشور، دوره سوم مناسبات آغاز شد که در این دوره رویکرد تعمیق مناسبات براساس منافع متقابل و بدون تاثیرپذیری از عوامل ثالث آغاز شده است.

  وی روابط فرهنگی و اقتصادی را در این دوران رو به توسعه خواند و اظهار داشت: طی یک سال و نیم گذشته بیش از یک میلیارد دلار مبادلات دو کشور شده است که نسبت به سال قبل 450 میلیون دلار افزایش را نشان می‌دهد.

  قاسمی افزود: حجم مبادلات ما در عرصه‌های صنعتی، ‌تجاری، علمی و فرهنگی در این دوران گسترش یافت.سفیر کشورمان به برگزاری یک نمایشگاه اقتصادی و نیز یک هفته فرهنگی طی یک سال و نیم گذشته در اوکراین اشاره کرد و گفت: اجلاس مقدماتی کمیسیون مشترک برای برگزاری پنجمین اجلاس مشترک اقتصادی دو کشور نیز طی یکسال و نیم گذشته برگزار شد.*

  هواپیماهای اوکراینی در صنعت هوایی کشور

  قاسمی با اشاره به پیشرفت در مناسبات دو کشور در عرصه‌های تکنولوژی هوایی و انرژی‌های نو گفت: پروژه هواپیمای AN140 آنتونوف یکی از مهمترین پروژه‌های مشترک است که یک پشتوانه و سابقه همکاری 14 ساله را دربردارد.وی ادامه داد: قرار است پروژه AN148 را نیز با یکدیگر داشته باشیم که یک هواپیمای با موتور توربو می‌باشد که به لحاظ پروازی کیفیت فنی خوبی داشته و می‌تواند به عنوان یک هواپیمای میان برد به کار گرفته شود.

  سفیر کشورمان ادامه داد: این پروژه یک پرواز معرفی و یک پرواز آزمایشی در ایران داشته و می‌تواند در ناوگان هوایی کشورمان به کار گرفته شود.قاسمی دو محصول AN 148 با ظرفیت‌های 70 تا 80 نفره را از دیگر پروژه‌هایی خواند که قرار است در ناوگان پروازی ایران به کار گرفته شود و اظهار داشت: اگر مورد رضایت طرف ایرانی قرار گرفت 20 فروند از AN 158 که یک کلاس بالاتر از پروژه قبلی است به صورت مشترک ساخته خواهد شد.

  وی با بیان اینکه ظرفیت‌های خوبی بین زیر ساختهای صنایع دو کشور به وجود آمده است، اظهار امیدواری کرد در زمینه انرژی‌های نو و هوایی این روابط روند رو به گسترش داشته باشد.سفیر کشورمان در خصوص سفر مقامات عالی رتبه اوکراینی به ایران نیز گفت: در 5 سال رکودی که بر روابط حاکم بود سفری صورت نگرفت، اما طی یک سال و نیم گذشته مقامات متعددی در سطوح مختلف به ایران سفر کرده‌اند.*

  ایران، شریک راهبردی اوکراین

  قاسمی با بیان اینکه ما در همه عرصه‌ها مناسبات رو به گسترشی طی 20 سال گذشته داشتیم، اظهار داشت: همانطور که آقای یانکوویچ اعلام کرد، ایران به عنوان شریک راهبردی اوکراین در آسیا قلمداد می‌شود. دو کشور در تمامی عرصه‌ها وابستگان تخصصی را در سفارتخانه های دو کشور دارند که شامل وابستگان دفاعی، علمی و فرهنگی از آن جمله‌اند.

  سفیر کشورمان در مورد مزیت‌های رابطه با ایران برای اوکراین نیز گفت: اوکراین جزو هسته اولیه صنعتی و پیشرفته شوروی سابق بوده و به دلیل اینکه تولید کننده بسیاری از ماشین‌آلات و محصولات فولادی است، ارتباطات آن از زمان شوروی با ایران در قالب پروژه‌های برق، راه‌ آهن و ذوب‌ آهن را پایه گذاری و اکنون نیز استمرار داشته است.

  وی نگاه مقامات اوکراینی به رابطه با ایران را عمدتاً غیر سیاسی و منفعت محور دانست و اظهار داشت: اوکراین با توجه به راهبردی که دنبال می‌کند یعنی فراهم کردن مقدمات عضو وابسته شدن در اتحادیه اروپا، بعضاً ملاحظاتی را در روابط دو جانبه لحاظ می کند. به دلیل اینکه رویکرد روابط خارجی اوکراین در دوران یانکوویچ رابطه با تمامی محورها است، بنابراین زمینه‌هایی را دنبال می‌کند که حساسیت مربوطه در روابط با دیگر کشورها نیز لحاظ شود.

  avia

  مزرع سبز فلک دیدم و داس مه نو ... یادم از کشته خویش آمد و هنگام درو


  #1 ارسال شده در تاريخ January 30th, 2012 در ساعت 16:50:32

 2. The Following 3 Users Say Thank You to abasfb For This Useful Post:

  Mohammadme (January 30th, 2012), mona (January 30th, 2012), SKY MAN (January 30th, 2012)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0