برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. Ali Pilot ?????? ??
  Ali Pilot

  عضو شورا هوانوردی
  July 2009
  TEHRAN
  5,035
  تعداد تشکر : 11,640
  Thanked 31,849 Times in 5,065 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 2

  ??? ??? آخرین جزئیات دستورالعمل شرایط ثبت وسایل پرنده‌

  توسط سازمان هواپیمایی اعلام شد
  آخرین جزئیات دستورالعمل شرایط ثبت وسایل پرنده‌

  خبرگزاری فارس: براساس این دستورالعمل هر وسیله پرنده ثبت شده در ایران که به هر علت به طور دائم از کاربیافتد، مالک آن باید مراتب را به سازمان هواپیمایی گزارش کند و از تاریخ ارائه این گزارش، ثبت هواپیما باطل می‌شود.


  به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، وسیله پرنده باید متعلق به شخصیت حقیقی یا حقوقی تابع ایران مطابق با قوانین جاری کشور باشد.

  همچنین چنانچه وسیله پرنده قبلاً در کشور دیگری به ثبت رسیده است، ابتدا باید نسبت به ابطال ثبت آن اقدام کند و سپس اصل مدارک مربوطه را به سازمان هواپیمایی کشوری که ثبت کننده محسوب می‌شود، ارائه کند؛ همچنین باید مدارک لازم که نشان دهنده خریداری و مالکیت وسیله پرنده مورد تأیید سازمان‌های دولتی طبق قوانین جاری کشور باشد را ارائه کند.

  بنابراین گزارش از دیگر شرایط ثبت وسیله پرنده، می‌توان به ارائه مدارک خرید در صورت خرید وسیله پرنده یا قرارداد اجاره جهت وسیله پرنده استیجاری و نیز ثبت وسیله پرنده که منوط به رعایت مفاد سایر دستورالعمل‌های سازمان هواپیمایی کشوری و دفتر مهندسی و قابلیت پرواز اشاره کرد.

  ابطال گواهینامه ثبت وسیله پرنده با تقاضای شرکت هواپیمایی مالک یا بهره‌بردار که به نام آن شرکت به ثبت رسیده، امکان پذیر است همچنین در شرایطی که مالک وسیله پرنده از تابعیت ایران خارج شود فقط با اجازه سازمان هواپیمایی کشور می‌تواند پرواز کند.

  در صورتی که مالک وسیله پرنده ایرانی تغییر کند، مالک اول یا قائم مقام قانونی او یا در صورت فوت مالک، وارث یا قائم مقام او مکلف است مراتب را به‌صورت کتبی به سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرده و در صورت وجود شرایط به نام مالک جدید گواهینامه‌ای با علامت ثبت جدید صادر می‌شود.

  براین اساس هر وسیله پرنده ثبت شده در ایران که به هر علت به طور دائم از کار بیافتد، مالک آن باید مراتب را به سازمان هواپیمایی کشوری گزارش کند و از تاریخ ارائه این گزارش، ثبت هواپیما باطل می‌شود.

  همچنین در هر مورد که گواهینامه ثبت وسیله پرنده باطل می‌شود، دارنده آن مکلف است عین گواهینامه را به سازمان هواپیمایی کشوری تسلیم کند.

  براساس دستورالعمل شرایط ثبت وسایل پرنده که از دستورالعمل‌های دفتر مهندسی و قابلیت پرواز سازمان هواپیمایی کشوری است، اصل گواهینامه ثبت جزء مدارکی است که باید در داخل وسیله پرنده وجود داشته باشد و نیز داشتن گواهینامه ثبت وسیله پرنده به تنهایی مجوز پرواز آن محسوب نمی‌شود.
  #1 ارسال شده در تاريخ February 14th, 2012 در ساعت 16:34:47

 2. The Following 4 Users Say Thank You to Ali Pilot For This Useful Post:

  A-2727 (February 14th, 2012), Dream Bird (February 14th, 2012), Mohammadme (February 14th, 2012), YASHAR A&P (February 14th, 2012)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0