برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. MrezaT ?????? ??
  MrezaT
  هوانورد نیمه فعال-سروان
  October 2010
  OIIA
  460
  تعداد تشکر : 620
  Thanked 1,027 Times in 355 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 3

  new_1 بمباران اتمی سیارکها برای نجات زمین!

  دانشمندان در حال کار بر روی راهی برای متلاشی کردن سیارک‌ها در فضا با استفاده از بمب اتم هستند.

  این برنامه می‌تواند پیامدهای نجات دهنده‌ای را برای جهان در زمان رویارویی با یک سیارک خطرناک در بر داشته باشد.

  فیزیکدانان با استفاده از قوی‌ترین ابررایانه‌ها در آزمایشگاه ملی لوس‌آلموس، به محاسبه تأثیر یک انفجار اتمی بر روی یک سنگ فضایی در مسیر زمین پرداخته‌اند.

  اگرچه ناسا و دیگر سازمان‌های فضایی به طراحی نقشه بیشتر سیارک‌های نزدیک به زمین پرداخته‌اند، اما اثر برخورد ناگهانی یکی از آنها با زمین می‌تواند بسیار فاجعه‌بار باشد؛ از این رو برنامه‌ریزی برای آن ارزشمند است.

  رابرت ویور،‌ دانشمند بخش تحقیق و توسعه در لوس‌آلموس با استفاده از سیلو، جدیدترین ابررایانه این بخش، به شبیه‌سازی اثر متلاشی کردن یک سیارک با سلاح اتمی پرداخته است.

  البته به اعتقاد دانشمندان، سیارکها با نیروی گرانش در کنار هم قرار گرفته و یک انفجار اتمی برای پراکنده کردن آنها به شکل غبار بدون خطر کیهانی کافی است.

  این محاسبات با استفاده از سیارکی با شکل و اندازه سیارک ایتوکاوا که از اندازه ۵۰۰ متر در ۲۵۰ متر برخوردار بوده انجام شده و تصور می‌شود که جنس آن از سنگ‌های گرانیت است.

  با قرار دادن یک مگاتن بمب هسته‌ای در کنار سیارک ایتوکاوا، این شبیه سازی رایانه‌ای به نمایش چگونگی حرکت موج شوک در آن از نقطه انفجار تا تبدیل آن به غبار بی‌خطر پرداخته است.

  به گفته ویور، با حرکت رو به داخل این موج شوک، در نهایت این انفجار یک مگاتنی به تخریب تمام سنگ‌های موجود در توده سنگی این سیارک پرداخته و در صورتی که در مسیر زمین قرار گرفته باشد، این انفجار خطر آن را کاهش خواهد داد.

  شبیه‌سازی توصیف شده، تنها توسط این ابررایانه قابل انجام بوده که با ۳۲ هزار پردازشگر کار کرده و ظرفیت محاسباتی آن را به میزان قابل توجه ۱.۳۵ پتافلاپ رسانده است.
  #1 ارسال شده در تاريخ February 15th, 2012 در ساعت 17:18:01

 2. The Following User Says Thank You to MrezaT For This Useful Post:

  mona (February 27th, 2012)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0