برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. MrezaT ?????? ??
  MrezaT
  هوانورد نیمه فعال-سروان
  October 2010
  OIIA
  460
  تعداد تشکر : 620
  Thanked 1,027 Times in 355 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 3

  new_1 نحوه عکسبرداری از ستاره های متغیر/ گذر زهره از مقابل خورشید

  مجمع جهانی زمان سنجی اختفای نجومی با همکاری سازمان فضایی کارگاه ملی متغیرهای گرفتی را برگزار می‌کند که در طی آن پدیده نجومی گذر سیاره زهره از مقابل خورشید بررسی می‌شود.  ستاره های متغیر، ستاره هایی هستند که نور آنها تغییر می کند. دوره تغییرات این ستاره ها، بسته به نوع آنها از کسری از ثانیه تا چندین سال متغیر است. تاکنون بیش از 100 هزار ستاره متغیر شناخته و فهرست شده است و بیشتر از هزاران مورد مشکوک به متغیر بودن هستند.
  سید رضا منجمی دبیر اجرایی کارگاه ملی متغیرها گفت: ستاره های متغیر دسته ای از ستاره هایی است که با عبور از روبروی هم نور آنها کم و یا زیاد دیده می شوند.

  وی با اشاره به ستاره های متغیر گرفتی توضیح داد: زمانی که دو جسم ستاره ای از روبروی یکدیگر عبور می کنند، نور آنها کم می شوند که به آن ستاره های متغیر گرفتی می گویند.

  منجمی با اشاره به برگزاری کارگاه ملی "متغیرهای گرفتی"، خاطر نشان کرد: این کارگاه از سوی مجمع جهانی زمان سنجی اختفای نجومی (IOTA/ME) و با همکاری سازمان فضایی، انجمن نجوم آوا استار، مرکز آموزش نجوم ادیب اصفهان و شرکت نادکو برگزار می شود.

  وی تاکید کرد: در این کارگاه 3 روزه سخنرانی هایی در زمینه ستاره های متغیر، دوتایی ها و انواع و اهمیت آنها، متغیرهای گرفتی و انواع آنها از نظر منحنی های نوری و مورفولوژی، مشخصه های فیزیکی متغیرهای گرفتی، عکسبرداری از ستاره های متغیر گرفتی، سهم دانشمندان معاصر در تحقیقات متغیرهای گرفتی و نورسنجی و ابزارهای نورسنجی ارائه می شود.

  بررسی پدیده نجومی گذر زهره

  وی با اشاره به پدیده گذر زهره در سال 91 از مقابل خورشید، خاطر نشان کرد: پدیده نجومی گذر سیاره زهره از مقابل خورشید به عنوان مهمترین پدیده های نجومی سال 2012 است و گذر بعدی این سیاره از مقابل خورشید 122 سال رخ خواهد داد.

  منجمی با تاکید بر اینکه یکی از موارد بحث و بررسی در این کارگاه گذر زهره از مقابل خورشید است، یادآور شد: گذر سیاره زهره از مقابل خورشید از مسایل مطرح در این کارگاه است.

  جزئیات برگزاری کارگاه

  دبیر اجرایی کارگاه ملی متغیرهای گرفتی به جزئیات برگزاری این کارگاه اشاره کرد و ادامه داد: این کارگاه آموزشی از روز 17 تا 19 اسفند ماه برگزار در اصفهان خواهد شد.

  وی اضافه کرد: در پایان برگزاری کارگاه به کلیه شرکت کنندگان گواهی حضور در کارگاه ارائه خواهد شد و پس از انجام مراحل عملی در مدت تعیین شده و تایید مراکز بین المللی گواهینامه بین المللی IOTA/ME در سطح B یا A اعطا خواهد شد.
  #1 ارسال شده در تاريخ February 15th, 2012 در ساعت 17:27:46

 2. The Following User Says Thank You to MrezaT For This Useful Post:

  mona (February 27th, 2012)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0