برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. mona ?????? ??
  mona

  هوانورد ارشد- مدير سابق
  September 2009
  Iran
  985
  تعداد تشکر : 13,048
  Thanked 4,746 Times in 981 Posts

  ??? ??? اطلاعات جدید درباره بزرگترین قمر زحل

  یک سری از بررسیهای جدیدی که کاوشگر کاسینی انجام داده است اطلاعات جدیدی را درباره اقلیم تیتان، بزرگترین قمر طبیعی زحل ارائه می کند.
  این اطلاعات جدید که در مجله علمی Planetary and Space Science منتشر شده اند جزئیاتی را نشان می دهند که بیان می دارند بسیاری از ویژگیهای تیتان با سیاره ما مشترک هستند.
  "کانر نیکسون"، دانشمند تیم کاسینی در مرکز پرواز فضایی گودارد در مریلند در این خصوص توضیح داد: "در کل، این اطلاعات به ما چند تکه جدید از پازل تیتان را ارائه می کنند و با جزئیات دقیق به ما نشان می دهند که اتمسفر و سطح تیتان همراه با ابرها، دره ها و دریاچه ها چگونه همانند زمین رفتار می کنند."
  بخشی از این اطلاعات نوعی از تغییرات فصلی را در این قمر نشان می دهد و تائید می کند که ابرها در زمان زمستان پراکنده می شوند.
  براساس گزارش ساینس دیلی، کاسینی بلافاصله پس از اینکه در سال 2004 به مجموعه زحل رسید آشکار کرد که ابرهای تیتان از اتان تشکیل شده اند.
  در دسامبر 2006 اولین مطالعات طیف سنجی کاسینی یک نیم سایه را در قطب شمال این قمر نشان داد. در آن زمان ابرها تا 55 درجه عرض جغرافیایی شمالی را در بر می گرفتند.
  ما در سال 2009 ابرها کنار رفتند و یک دریای هیدروکربوری با عنوان "دریای کراتن" و تعداد بسیاری دریاچه اطراف آن نمایان شد. با کمک این تصاویر، دانشمندان دریافتند که اتمسفر تیتان با تغییر فصول تغییر می کند.
  دستگاه طیف نگار کاسینی توانست در طیف مادون قرمز برای تجزیه و تحلیل دمای سطح تیتان نقشه ای تهیه کند و به محققان اجازه دهد که تغییرات گرمایی سطحی در فاصله میان شب و روز را ارزیابی کند.
  تحقیق دیگری که توسط محققان کالج لندن انجام شد ساختار داخلی این قمر زحل و شباهتهای ژئولوژیکی سطح آن را با سطح زمین مورد بررسی قرار داد.
  نتایج این بررسیها حاکی از آن بود که هسته این قمر نسبت به بخشهای خارجی تر آن چگال تر است هرچند چگالی آن نسبت به پیش بینی ها کمتر بود.
  این مسئله می تواند به این دلیل باشد که مقدار بسیاری یخ و یا سنگهایی که با آب فعل و انفعال کرده اند چگالی هسته را کم کرده اند. زمین و سایر سیارات خاکی از این جنبه کاملا متفاوت هستند و هسته ای متراکم از آهن دارند.
  خدایا! زندگی از این زیباتر و بهتر دیگه نمی شه.
  شکر شکر شکر


  #1 ارسال شده در تاريخ February 27th, 2012 در ساعت 09:35:03

 2. The Following 4 Users Say Thank You to mona For This Useful Post:

  A-2727 (February 27th, 2012), IR Blue SKY (February 27th, 2012), IRI.AMIR (February 27th, 2012), TARALIUS (February 27th, 2012)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0