برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

???? 1 ?? 2 12 ??????????
????? ?????: ?? 1 ?? 10 ?? 14
dqw
 1. SKY MAN ?????? ??
  SKY MAN

  رئیس سایت
  August 2007
  none
  7,234
  تعداد تشکر : 19,755
  Thanked 20,851 Times in 3,723 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  ??? ??? میلاد شمس الشموس, هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام الرضا (ع) مبارک باد

  پخش زنده از حرم مطهر امام رضا علیه السلام (کلیک نمایید)  با نام رضا به سینه ها گل بزنید ----------- با اشک به بارگاه او پل بزنید

  سلام بر تو ای ملکوت فروتن خداوند در سرزمین من ؛ سلام بر تو ای پاره ی پیکر پیامبر ؛ سلام بر تو ای سلطان سرزمین مهر ؛ سلام بر تو ای مولای مهربان و بیکران ؛ آقا جان ! نامت برای من همواره قرین خاطراتی است که از نور آکنده است . رواق های دل گشای مزارت و کاشی هایی که نور آفتاب جمالت در آن ستاره های درخشان تلالو می باشد و سنگ هایی که پرسخن ترین سنگ های عالمند و با تمام زائران تو راز می گویند و حوض هایی که فواره های معرفت آدمیان در آن می جوشند و گلدسته هایی که اشاره ی همیشه ی توست به آسمان الهی ....


  ایام میلاد شمس الشموس ، امام رئوف ، ثامن الحجج « علی بن موسی الرضا علیه السلام » بر دوستداران و شیعیان آن حضرت تهنیت باد
  ابوالحسن علي بن موسي (ع) ملقب به «رضا» امام هشتم از ائمه اثني عشر (ع) و دهمين معصومين از چهارده معصوم (ع) مي باشد. سال تولد آن حضرت را 148 و 153 ه.ق و ماه تولد ايشان را بنا بر روايت ذي القعده گفته اند. مادر آن حضرت (ام ولد) به اغلب احتمالات از مردم شمال آفريقا يا مغرب مراكش بوده است.

  كنيه هاي آن حضرت: ابوالحسن و ابوعلى
  لقبها: رضا، صابر، زكى، ولى، فاضل، وفى، صديق، رضى، سراج الله، نورالهدى، قرة عين المؤمنين، مكيدة الملحدين، كفو الملك، كافى الخلق، رب السرير و رئاب التدبير.
  مشهورترين لقب: مشهورترين لقب آن حضرت «رضا» است و در سبب اختصاص اين لقب گفته اند: «او از آن روى رضا خوانده شد كه در آسمان خوشايند و در زمين مورد خشنودى پيامبر خدا و امامان پس از او بود. همچنين گفته شده: از آن روى كه همگان، خواه مخالفان و خواه همراهان به او خشنود بودند.»  ملاحظات سياسي در انتخاب لقب ايشان:

  به روايت طبري (وقايع سال 201) مأمون آن حضرت را «الرضي من آل محمد» ناميد و شيخ صدوق هم بنابر روايتي ديگر در «عيون اخبار الرضا (2/14)» چنين گفته است. بايد متذكر شد كه اعيان و مبلغان بني عباس در اواخر عهد بني اميه مردم را دعوت مي كردند كه به «رضا از آل محمد» بيعت كنند، يعني بي آنكه از كسي نام ببرند مي گفتند: چون خلافت بني اميه درست نيست بايد به كسي از خاندان محمد (ص) كه مورد رضايت همه باشد بيعت كنند. چون مأمون خود از بني عباس بود (بني عباس با حكومت آل علي مخالف بودند) و حضرت علي بن موسي بن جعفر را به ولايتعهدي برگزيد. همه از مخالف و موافق به او راضي شدند و مصداق «رضا من آل محمد» در حق آن حضرت صادق آمد و به آن لقب مرسوم و مشهور شد.  شخصيت علمي و اخلاقي آن بزرگوار:

  شخصيت ملكوتي و مقام شامخ و زهد اخلاق حضرت رضا (ع) و اعتقاد شيعيان به او سبب شد كه نه تنها در مدينه بلكه در سراسر دنياي اسلام به عنوان بزرگترين و محبوبترين فرد خاندان رسول اكرم (ص) مورد قبول عامه باشد و مسلمانان او را بزرگترين پيشواي دين شناسند و نامش را با صلوات و تقديس ببرند. بيست و چند سال نداشت كه در مسجد رسول الله (ص) به فتوي مي نشست. علمش بسيار و رفتارش پيامبر گونه و حلم و رافت و احسانش شامل خاص و عام مي گرديد. كسي را با عمل و سخن خود نمي آزرد، تا حرف مخاطب تمام نمي شد سخنش را قطع نمي كرد. هيچ حاجتمندي را مأيوس باز نمي گرداند. در حضور مهمان به پشتي تكيه نمي داد و پاي خود را دراز نمي كرد. هرگز به غلامان و خدمه دشنام نداد و با آنان مي نشست و غذا مي خورد. شبها كم مي خوابيد و قرآن بسيار مي خواند. شبهاي تاريك در مدينه مي گشت و مستمندان را كمك مي كرد. نظافت را در هر حال رعايت مي كرد و عطر بسيار بكار مي برد. عادتاً جامه ارزان و خشن مي پوشيد ولي در مجالس و براي ملاقاتها و پذيرائيها لباس فاخر در بر مي كرد. غذا را اندك مي خورد و سفره اش رنگين نبود. در هر فرصتي مردم مسلمان را به وظايف خود آگاه مي كرد.....  علل تحميلي ولايتعهدي به امام رضا (ع):

  الف) پس از قتل امين، برادر مأمون، اوضاع عراق و شام سخت آشفته بود و در ميان بني عباس فرد برجسته اي كه مورد قبول و رضايت همگان باشد وجود نداشت. در يمن و كوفه و بصره و بغداد و ايران عامه مردم از زمان منصور به بعد آن انتظاري را كه از خلافت بني عباس داشتند در نيافتند زيرا مردم تشنه عدل و داد و اسلام واقعي بودند. از اين رو چشمها و دلها نگران و منتظر خاندان علي (ع) بودند و اميدها و آرزوهاي خود را به افراد برجسته و متقي اين خاندان بسته بودند. فضل و مأمون ........ با مشاهده اوضاع نابسامان شهرهاي مهم و شورش مردم (مانند قيام ابوالسرايا در كوفه و علوي ديگر در يمن) به اين نكته پي برده بودند و مي خواستند با انتخاب فرد برجسته و ممتازي از خاندان علي به وليعهدي رضايت مردم را به خود جلب كنند و پايه هاي خلافت مأمون را مستحكم سازند به همين جهت مأمون در سال 200 ق بنا به گفته طبري رجا بن ابي الضحاك و فرناس خادم (در بعضي از روايات شيعي يا سر خادم) را به مدينه فرستاد تا علي بن موسي بن جعفر (ع) و محمد بن جعفر (عموي حضرت رضا ع) را به خراسان ببرند.

  ب) در روايات شيعه آمده است كه مأمون به حضرت رضا (ع) نوشت تا از راه بصره و اهواز و فارس به خراسان بروند نه از راه كوفه و قم و دليل اين امر را كثرت شيعيان در كوفه و قم ذكر كرده اند زيرا مأمون مي ترسيد كه شيعيان كوفه و قم به دور آن حضرت جمع شوند. اين مؤيد آن است كه عامل فراخواندن حضرت رضا (ع) به خراسان عاملي سياسي بوده است و مأمون مي ترسيده است كه كثرت شيعيان در كوفه و قم سبب شود كه آن حضرت را به خلافت بردارند و رشته كار بكلي از دست مأمون خارج گردد.  حديث سلسله الذهب:

  مشهور است كه به هنگام ورود حضرت رضا (ع) به نيشاپور طالبان علم و محدثان دور محفه (بارگير بي قبه، از ادوات سفر براي بار نهادن در آن / فرهنگ دهخدا) آن حضرت كه بر استري نهاده بود جمع شدند. و از ايشان خواستند كه حديثي بر آنها املا فرمايد. حضرت حديثي بطور مسلسل از آباء طاهرين خود رسول الله (ص) و جبرئيل از قول خداوند روايت كرد كه «كلمه لا اله الا الله حصني و من دخل حصني امن من عذابي» يعني كلمه توحيد با لا اله الا الله حصار و با روي مستحكم من است و هر كه بدرون حصار من رفت از عذاب من در امان مانده. اين حديث به جهت مسلسل بودن آن از ائمه اطهار (ع) تا حضرت رسول (ص) به سلسله الذهب معروف شده است. و درباره اينكه چرا آن حضرت اين حديث را املا فرمود بايد گفت كه آن نوعي دعوت به وحدت كلمه و اتفاق بوده است زيرا اساس و مدخل آن اين كلمه است كه معتقدان به خود را از هرگونه تشويش و عذابي در امان مي دارد و مسلمانان بايد با توجه به آن در درون حصار و باروي اسلام از اختلاف كلمه بپرهيزند و مدافع آن حصن در برابر تهاجم خارجي باشند و از دشمني و مخالفت بر سر مسائل فرعي دوري گزينند.  شرايط پذيرش ولايت عهدي از سوي امام رضا (ع) و مذاكرات بعمل آمده:

  ..... امام رضا (ع) پس از نيشاپور به طوس و از آنجا به سرخس و سپس به مرو كه اقامتگاه مأمون بود رفت. به روايت عيون اخبار الرضا (2/149) مأمون نخست به آن حضرت پيشنهاد كرد كه خود خلافت را قبول كند و چون آن حضرت امتناع كرد و در اين باب مخاطبات زياد ميان ايشان رد و بدل گرديد سرانجام پس از دو ماه اصرار و امتناع ناچار و لايتعهدي را پذيرفت به اين شرط كه از امر ونهي و حكم و قضا دور باشد و چيزي را تغيير ندهد، علت مقاومت امام اين بود كه اوضاع را پيش بيني مي كرد و بر او مسلم بود رجال دولت كه عادت به لا ابالي گري و درازدستي عهد هارون الرشيد كرده اند زير بار حق نخواهند رفت و او قادر به انجام قوانين الهي نخواهد بود. مأمون پس از آن كه آن حضرت ولايتعهدي را پذيرفت امر كرد تا لباس سياه كه شعار عباسيان بود ترك شود و در باريان و فرماندهان و سپاهيان و بني هاشم همه لباس سبز كه شعار علويان بود بپوشند. خود نيز جامه سبز پوشيد و نام امام را زينت بخش درهم و دينار نمود و مقرر داشت كه در همه بلاداسلام بر منابر خطبه به نام امام خوانده شود و اين به روايت طبري روز سه شنبه دوم رمضان سال 201 ق بود
  #1 ارسال شده در تاريخ November 22nd, 2007 در ساعت 02:00:52

 2. The Following 6 Users Say Thank You to SKY MAN For This Useful Post:

  airbus f21 (October 30th, 2009), Galaxy (October 30th, 2009), irufo (October 30th, 2009), Mohammad Tomcat (October 31st, 2009), Nima Amini (October 30th, 2009), W mahan 5 (October 30th, 2009)

 3. sirius ?????? ??
  sirius
  هوانورد نیمه فعال-استوار یکم
  October 2007
  zahedan
  171
  تعداد تشکر : 35
  Thanked 161 Times in 61 Posts

  ??? ??? RE: میلاد شمس الشموس حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام تهنیت باد

  بنده نیز این روز را به تمامیه شیعیان تبریک می گویم
  #2 ارسال شده در تاريخ November 22nd, 2007 در ساعت 11:21:08

 4. The Following 5 Users Say Thank You to sirius For This Useful Post:

  Galaxy (October 30th, 2009), SKY MAN (October 29th, 2009), Mohammad Tomcat (October 31st, 2009), Nima Amini (October 30th, 2009), W mahan 5 (October 30th, 2009)

 5. Mahan ?????? ??
  Mahan

  رئیس سایت
  August 2007
  دبی
  2,716
  تعداد تشکر : 10,099
  Thanked 8,421 Times in 1,306 Posts

  ??? ??? Re: میلاد شمس الشموس حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام تهنیت باد

  السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا (ع)  من نیز میلاد با سعادت هشتمین اختر تابناک امام رضا (ع) را به محضر امام عصر(عج) و تمامی دوستداران آن حضرت تبریک عرض می کنم
  #3 ارسال شده در تاريخ November 22nd, 2007 در ساعت 17:15:32

 6. The Following 6 Users Say Thank You to Mahan For This Useful Post:

  airbus f21 (October 30th, 2009), Galaxy (October 30th, 2009), SKY MAN (October 29th, 2009), Mohammad Tomcat (October 31st, 2009), Nima Amini (October 30th, 2009), W mahan 5 (October 30th, 2009)

 7. spiderman ?????? ??
  spiderman
  هوانورد نیمه فعال-ستوان سوم
  September 2007
  203
  تعداد تشکر : 0
  Thanked 90 Times in 30 Posts

  ??? ??? RE: میلاد شمس الشموس حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام تهنیت باد

  بنده هم خدمت هم دوستان میلاد ولی نعمت ما ایرانی ها , امام رضا (ع) را تبریک و شادباش عرض میکنم
  #4 ارسال شده در تاريخ November 23rd, 2007 در ساعت 03:41:07

 8. The Following 5 Users Say Thank You to spiderman For This Useful Post:

  Galaxy (October 30th, 2009), SKY MAN (October 29th, 2009), Mohammad Tomcat (October 31st, 2009), Nima Amini (October 30th, 2009), W mahan 5 (October 30th, 2009)

 9. SKY MAN ?????? ??
  SKY MAN

  رئیس سایت
  August 2007
  none
  7,234
  تعداد تشکر : 19,755
  Thanked 20,851 Times in 3,723 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  ??? ??? Re: میلاد شمس الشموس حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام تهنیت باد

  مطالب بالا مربوط به سال 86 است

  ==========================


  و اما امسال (87) :

  میلاد امام هشتم , حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام را خدمت تمامی عزیزان تبریک عرض مینمایم.
  التماس دعا
  #5 ارسال شده در تاريخ November 10th, 2008 در ساعت 02:07:13

 10. The Following 4 Users Say Thank You to SKY MAN For This Useful Post:

  Galaxy (October 30th, 2009), Mohammad Tomcat (October 31st, 2009), Nima Amini (October 30th, 2009), W mahan 5 (October 30th, 2009)

 11. Ali Pilot ?????? ??
  Ali Pilot

  عضو شورا هوانوردی
  July 2009
  TEHRAN
  5,035
  تعداد تشکر : 11,640
  Thanked 31,849 Times in 5,065 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 2

  hot ولادت هشتمين اختر تابناك آسمان امامت و ولايت حضرت علي ابن موسي الرضا مبارك باد.

  سال 1388

  --------------------------------------------------------------------------------------------

  ولادت هشتمين اختر تابناك آسمان امامت و ولايت حضرت علي ابن موسي الرضا مبارك باد.  #6 ارسال شده در تاريخ October 29th, 2009 در ساعت 19:39:33

 12. The Following 9 Users Say Thank You to Ali Pilot For This Useful Post:

  airbus f21 (October 29th, 2009), Eshghe Parvaz (October 29th, 2009), Galaxy (October 30th, 2009), irufo (October 30th, 2009), SKY MAN (October 29th, 2009), Mohammad Tomcat (October 31st, 2009), Nima Amini (October 30th, 2009), orasess (October 29th, 2009), W mahan 5 (October 30th, 2009)

 13. SKY MAN ?????? ??
  SKY MAN

  رئیس سایت
  August 2007
  none
  7,234
  تعداد تشکر : 19,755
  Thanked 20,851 Times in 3,723 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  hot پاسخ : میلاد شمس الشموس, امام الرضا علیه السلام مبارک باد

  8 / 8 / 88


  اللهم صل علي علي بن موسي الرضا المرتضي. الامام التقي النقي و حجتك علي من فوق الارض و من تحت الثري ، الصديق الشهيد صلاة كثيرة تامه زاكيه متواصله متواترة مترادفه كافضل ما صليت علي احد من اوليائک

  ميلاد شمس الشموس، خسرو اقليم طوس، شاه انيس النفوس، حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) بر شما عزیزان مبارک باد


  #7 ارسال شده در تاريخ October 29th, 2009 در ساعت 19:41:36

 14. The Following 9 Users Say Thank You to SKY MAN For This Useful Post:

  airbus f21 (October 29th, 2009), ARafiee (October 29th, 2009), Eshghe Parvaz (October 29th, 2009), Galaxy (October 30th, 2009), Mohammad Tomcat (October 31st, 2009), Nima Amini (October 30th, 2009), orasess (October 29th, 2009), W mahan 5 (October 30th, 2009), سجیل (October 30th, 2009)

 15. SKY MAN ?????? ??
  SKY MAN

  رئیس سایت
  August 2007
  none
  7,234
  تعداد تشکر : 19,755
  Thanked 20,851 Times in 3,723 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  ??? ??? پاسخ : میلاد شمس الشموس, امام الرضا علیه السلام مبارک باد

  #8 ارسال شده در تاريخ October 29th, 2009 در ساعت 20:26:58

 16. The Following 6 Users Say Thank You to SKY MAN For This Useful Post:

  airbus f21 (October 29th, 2009), Eshghe Parvaz (October 29th, 2009), Galaxy (October 30th, 2009), Mohammad Tomcat (October 31st, 2009), Nima Amini (October 30th, 2009), W mahan 5 (October 30th, 2009)

 17. Morpheus ?????? ??
  Morpheus
  هوانورد نیمه فعال-ستوان یکم
  October 2009
  تهران
  284
  تعداد تشکر : 626
  Thanked 1,324 Times in 279 Posts

  ??? ??? پاسخ : میلاد شمس الشموس, امام الرضا علیه السلام مبارک باد

  اينجانب تولد امام رضا (ع) رو تبريك مي گم انشاء الله هميشه به شادي.  با سپاس ، رضا
  آخرش خلبان ميشم
  When you love someone, all your saved-up wishes start coming out
  Elizabeth Bowen
  #9 ارسال شده در تاريخ October 29th, 2009 در ساعت 21:03:52

 18. The Following 7 Users Say Thank You to Morpheus For This Useful Post:

  airbus f21 (October 29th, 2009), Eshghe Parvaz (October 30th, 2009), Galaxy (October 30th, 2009), SKY MAN (October 29th, 2009), Mohammad Tomcat (October 31st, 2009), Nima Amini (October 30th, 2009), W mahan 5 (October 30th, 2009)

 19. airbus f21 ?????? ??
  airbus f21
  هوانورد ارشد -سرهنگ دوم
  December 2008
  Iran-OIMY
  800
  تعداد تشکر : 935
  Thanked 3,275 Times in 649 Posts

  ??? ??? پاسخ : میلاد شمس الشموس, امام الرضا علیه السلام مبارک باد

  آمده ام، آمده ام ای شاه پناهم بده...
  السلام علیک یا علی بن موسی الرضا

  ولادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت علی بن موسی الرضا مبارک.
  ?????? ???? airbus f21 : October 29th, 2009 ?? ???? 22:20:35


  همه می پرسند چه کار کنیم؟ من میگویم: بگویید چه کار نکنیم؟ و پاسخ اینست: گناه نکنید. شاه کلید اصلی رابطه با خدا « گناه نکردن » است.

  #10 ارسال شده در تاريخ October 29th, 2009 در ساعت 22:07:37

 20. The Following 5 Users Say Thank You to airbus f21 For This Useful Post:

  Eshghe Parvaz (October 30th, 2009), Galaxy (October 30th, 2009), SKY MAN (October 29th, 2009), Mohammad Tomcat (October 31st, 2009), W mahan 5 (October 30th, 2009)

???? 1 ?? 2 12 ??????????

????? ????? ??? ?????

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0