برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. mona ?????? ??
  mona

  هوانورد ارشد- مدير سابق
  September 2009
  Iran
  985
  تعداد تشکر : 13,048
  Thanked 4,746 Times in 981 Posts

  ??? ??? ساخت یک ایستگاه فضایی با لگو!

  فضانوردان در درون ایستگاه فضایی بین المللی یک ایستگاه فضایی جدید بنا کردند، البته با کمک آجرهای بازی "لگو"، تا به این شکل فعالیت در خلاء را برای کودکان به تصویر بکشند.

  200 فضانورد از 12 کشور مختلف جهان و طی ده ها سال برای ساخت ایستگاه فضایی بین المللی زحمت کشیده اند، درحالی که فضانورد ژاپنی، "ساتوشی فوروکاوا" این کار را باری دیگر در کمتر از دو ساعت انجام داد در حالی که خود ساکن ایستگاه فضایی بین المللی بود.

  ایستگاه فضایی که توسط این فضانورد ژاپنی ساخته شده است در واقع قطعات پازل مشهور "لگو" است که در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. فوروکاوا پس از بازگشتش به زمین گفت ساخت یک ایستگاه فضایی دیگر از لگو درون خود ایستگاه برایش فرصتی ارزشمند بوده است. وی می گوید کنار هم گذاشتن قطعات لگو برای ساخت این ایستگاه فضایی درست مانند مراحل مختلف ساخت ایستگاه فضایی حقیقی بوده است.

  این مدل دو متری از لگو که تقریبا ایستگاه فضایی 110 متری را شبیه سازی کرده، بخشی از همکاری های آموزشی میان شرکت لگو و سازمان ناسا است. پس از تکمیل شدن، فوروکاوا از این مدل برای ضبط تعدادی فیلم آموزشی با هدف آموزش درباره زندگی و کار در فضا به کودکان استفاده کرد.

  به گفته فوروکاوا کودکان لگو را دوست دارند و زمانی که ببینند در هوا معلق است، به طور حتم هیجان زده خواهند شد از این رو وی امیدوار است این تجربه برای آنها الهام بخش باشند تا بتوانند در زمینه فناوری ها و علوم فضایی تلاشهای بیشتری داشته باشند.

  فوروکاوا برای جلوگیری از شناور شدن قطعات لگو در فضا و پیشگیری از آسیب وارد شدن به تجهیزات ایستگاه، عملیات سرهم بندی قطعات را در محفظه ای انجام داد که مجهز به دو دستکش به سمت داخل بود.

  بر اساس گزارش MSNBC، ایستگاه فضایی حقیقی در 29 می سال 2011 و طی یکی از آخرین پروازهای شاتلهای ناسا که بسته لگوها را نیز به همراه داشت، تکمیل شد.

  فوروکاوا می گوید این مدل را نیز مانند مدل حقیقی تنها می توان در فضا ساخت زیرا ساختار این ایستگاه لگویی تحت کشش گرانش تحمل وزن خود را نداشته و از هم می پاشد.
  خدایا! زندگی از این زیباتر و بهتر دیگه نمی شه.
  شکر شکر شکر


  #1 ارسال شده در تاريخ March 7th, 2012 در ساعت 12:29:41

 2. The Following 2 Users Say Thank You to mona For This Useful Post:

  IR Blue SKY (March 7th, 2012), SKY MAN (March 7th, 2012)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0