برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 2 ?? 2
dqw
 1. لیلا رستمی ?????? ??
  لیلا رستمی
  هوانورد نیمه فعال-سروان
  October 2011
  تهران
  424
  تعداد تشکر : 1,078
  Thanked 1,876 Times in 418 Posts

  ??? ??? شرح ۵ ساعت و نيم تاخير پرواز ۹۶۴ تهران - مشهد ایران ایرتور


  روز يکشنبه 1390.12.21 ساعت 18:05 (شش و پنج دقيقه بعدازظهر) مسافران پرواز ۹۶۴ هواپيمايي ايران ايرتور پس از شنيدن راهنمايي هاي مهمانداران درباره بستن کمربند و استفاده از ماسک اکسيژن (در صورت نياز) و آشنايي با راه هاي خروجي هواپيما، منتظر حرکت هواپيما از پارکينگ فرودگاه مهرآباد به طرف باند و پرواز به سمت مشهدمقدس بودند که پس از دقايقي خلبان، مسافران را در جريان بارش شدید برف در مشهد و مساعد نبودن شرايط براي فرود هواپيما در فرودگاه مشهد و در نتيجه تاخير پرواز تا اطلاع ثانوي مطلع کرد.


  تا اين جا هيچ مشکلي نبود، چرا که بدي آب و هوا را کسي نمي تواند چاره کند و هرگونه تاخير و حتي در صورت نياز، لغو پرواز براي امنيت جان مسافران کاري لازم و ضروري است.

  اما قصه از جايي شروع شد که پس از حدود يک ساعت اعلام شد که هوا هنوز مساعد نشده است و منتظر اتوبوس هستيم که مسافران را به سالن انتظار منتقل کنند، اما اين ماجرا آن قدر طول کشيد که حوصله بسياري سر رفت خصوصا اين که به خاطر ساعت پرواز امکان خواندن نماز قبل از سوار شدن به هواپيما وجود نداشت و تکليف پرواز و يا برگشت به سالن هم هنوز مشخص نشده بود.


  القصه تقريبا" ساعت 19:45 مسافران به سالن بازگردانده شدند، هر کدام به سويي براي اين که اطلاعاتي درباره سرانجام اين پرواز کسب کنند، بخش اطلاعات پرواز چنين به مردم پاسخ مي داد که منتظر باشيد تا نماينده ايران ايرتور براي ارائه پاسخ بيايد مدتي هم به اين شکل سپري شد. سرانجام يکي از مسافران ساعت 21:15 به دفتر ايران ايرتور واقع در طبقه فوقاني سالن انتظار مراجعه کرد و مودبانه چنين پاسخ شنيد که هوا در حال خوب شدن است و احتمال پرواز وجود دارد اما خبر قطعي ساعت 21:30 از طريق بلندگوها اعلام مي شود که پرواز انجام يا لغو مي شود. اما نشان به همان نشان که تا ساعت حدود ۲۲ هيچ خبر جديدي اعلام نشد تا اين که بلندگوها به صدا در آمد و شماره پرواز ۶۴۰ براي اعزام به مشهد از کانتر شماره ۵ اعلام شد. شماره پرواز ما 964 بود بنابراین بر حيرت و شگفتي مسافران ۹۶۴ افزوده شد، چند دقيقه اي بيش نگذشت که از مسافران پرواز ۹۶۴ نيز براي سوار شدن به هواپيما دعوت شد، حالا ساعت چند دقيقه اي از ۲۲ گذشته بود که مسافران روي صندلي هواپيما براي پرواز لحظه شماري مي کردند.


  ساعت 22:15 خبري نشد، ساعت از 22:30 هم گذشت باز هم خبري نشد. مسافران همچنان از دليل بسته نشدن در هواپيما و حرکت نکردن به سمت باند پرواز بي اطلاع بودند، حوصله ها سر رفت، عده اي اعتراض کردند، يکي دو مهماندار با لبخند و مودبانه چيزهايي گفتند که فقط صندلي هاي نزديک شنيدند. پس از مدتي خلبان با عذرخواهي و لحن مودبانه اعلام کرد به دليل شلوغي گيت ها منتظر تعدادي مسافر ديگر هستيم. پس از مدتي تعدادي مسافر از راه رسيدند حالا ساعت حدود 22:45 بود اما هنوز گويي از پرواز خبري نبود. طاقت برخي از مسافران طاق شده بود.


  خلاصه در اين مدت ۳ بار توسط اتوبوس ها مسافراني براي اين پرواز آورده شد حالا عقربه ها ساعت 23:30 دقيقه را نشان مي داد که سرانجام درها بسته شد و خلبان باز هم مودبانه و با اعلام عذرخواهي از تاخير پرواز اعلام کرد که آماده پرواز به سمت مشهد مي شويم. البته نمي دانم چرا شماره پرواز ۹۶۸ اعلام شد، اما مسافران فهميدند که ماجرا، احتمالا ماجراي ادغام پرواز ۹۶۸ ساعت 23:15 و پرواز 18:05 (۹۶۴) است.


  نهایتا" پرواز نمي دانم بالاخره ۹۶۴ يا ۹۶۸ به مشهدمقدس به سلامت و با مهارت خلبان و ميزباني مهمانداران عزيز انجام شد و ساعت حدود 24:45 در فرودگاه شهيدهاشمي نژاد مشهد به زمين نشست و مسافران خسته از پنج ساعت و نيم انتظار، فرود هواپيما در باند فرودگاه مشهدمقدس را با صلوات جشن گرفتند!
  اما مروري بر چند سوال و نکته درباره انتظارهاي قبل از پرواز


  بسياري از مسافران آن زمان که حدود بيش از يک ساعت روي صندلي هاي هواپيما نشسته بودند، مي پرسيدند: پس اين اتوبوس ها که قرار است ما را به سالن انتظار برگرداند چه شد؟ آن هنگام که مسافران در سالن انتظار معطل و بلاتکليف بودند، مي پرسيدند: چرا اين قدر اطلاع رساني ضعيف است؟ چرا مسئولان ايران ايرتور پاسخ به موقع و روشن از کنسل شدن يا انجام پرواز حتي پس از اعلام مساعد شدن هواي مشهد نمي دهند؟ چرا خبر قطعي که خودشان گفته بودند در ساعت 21:30 آن هم ۳ ساعت و ۲۵ دقيقه بعد از تاخير پرواز و حتي تا حدود ساعت ۲۲ اعلام نشد؟ چرا صريح و شفاف نگفتند که چرا از ساعت حدود ۲۲ مسافران را روي صندلي هاي هواپيما و در پارکينگ منتظر نگاه داشتند و پرواز در ساعت 23:30 انجام می شود؟ چرا ماجراي ادغام دو پرواز که دليل اصلي مرحله دوم تأخير بود را به مسافران اعلام نکردند؟


  چند تن از مسافران به گلايه مي گفتند: لااقل دليل تاخير را بگوييد تا خيالمان راحت شود، برخي مسافران مي گفتند وقتي اطلاع رساني کنيد مسافران حس مي کنند که به آن ها و به وقت شان و به سلامت اعصاب و روانشان احترام گذاشته ايد و همراهي و صبرشان که چاره اي جز صبر ندارند نيز بيشتر مي شود؟ و خلاصه برخي هم مي گفتند چرا برای مردم صادقانه و شفاف صحبت و اطلاع رساني نمي کنيد تا بسياري از حرف و حديث ها پيش نيايد.

  من به عنوان يک مسافر حتي از يکي دو نفر حرفهاي بسیار مشکوکی درباره علت تاخير پرواز خصوصا" پس از اعلام مساعد شدن هوا شنيدم که مي دانستم به هيچ عنوان صحت ندارد اما چرا ما حقیقت را از زبان مسئولان این ایرلاین در فرودگاه نشنیدیم.


  اما چرا برخي مديران به گونه اي چنين غيرمسئولانه و غيرمدبرانه عمل مي کنند که اعصاب و روان و وقت مردم چنين نا به جا به بازي گرفته شود، آن هم مردمي که اگر با آنان صادق و شفاف باشيد همه مشکلات و حتي مسائل و مشکلات بسيار بزرگ را تحمل مي کنند.


  نويسنده: مسافر
  منبع: روزنامه خراسان، 90/12/23
  #1 ارسال شده در تاريخ March 13th, 2012 در ساعت 17:56:45

 2. The Following 8 Users Say Thank You to لیلا رستمی For This Useful Post:

  Farhan (March 14th, 2012), h2o (March 13th, 2012), HOSJAN78 (March 16th, 2012), IR Blue SKY (March 13th, 2012), Mohammadme (March 13th, 2012), mona (March 13th, 2012), Persian Tom Cat (March 14th, 2012), SKY MAN (March 13th, 2012)

 3. h2o ?????? ??
  h2o

  هوانورد عادی - گروهبان یکم
  February 2011
  ایران
  70
  تعداد تشکر : 92
  Thanked 241 Times in 54 Posts

  ??? ??? پاسخ: شرح ۵ ساعت و نيم تاخير پرواز ۹۶۴ تهران - مشهد ایران ایرتور

  جواب چراهاي فوقاني چند كلمه بيشتر نيست.1 بي مسئوليتي و عدم تعهد به كار2 بي خيالي و باري به هرجهت بودن برخي مسئولين محترم3 و از همه مهمتر نبود هيچگونه ارزشي از طرف مسئولين مربوطه به كرامت انساني مسافران محترم. مشكل آب و هوا دست هيچ بني بشري نيست اما من تاحالا نشنيدم كه يه آب و هواي بد در عرض 5 دقيقه طوري خوب شه كه بشه پرواز و فرود انجام داد پس جاي تعجبه كه..... .خدايشان قرين رحمت كند آن وجدان هاي زير هزاران مسائل پوچو بيخود پوسيده.
  #2 ارسال شده در تاريخ March 13th, 2012 در ساعت 20:24:53

 4. The Following 4 Users Say Thank You to h2o For This Useful Post:

  Farhan (March 14th, 2012), IR Blue SKY (March 13th, 2012), mona (March 13th, 2012), لیلا رستمی (March 14th, 2012)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0