برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. Captain Mostafavi ?????? ??
  Captain Mostafavi
  هوانورد فعال-سرهنگ
  January 2012
  Iran Blue Sky
  965
  تعداد تشکر : 3,212
  Thanked 3,109 Times in 929 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 1

  new_2 شرکت تالس و نسل جدید کابین پرواز

  شرکت فرانسوی تالسفعال در زمینه تامین تجهیزات الکترونیک و اویونیک هواپیما اقدام به نمایش تازه ترین فناوری خود در زمینه کابین هواپیما در نمایشگاه پاریس کرد.
  این فناوری که به نوعی نسل آینده کاکپیت هواپیما به شمار میرود شامل فراهم کردن کلیه اطلاعات و فرایند های مورد نیاز خلبان از طریق یک پنل یک پارچه و لمسی است که جایگزین تمام فشای کنسول پرواز میشود.
  هدف از این پروژه یک کنسول پرواز است که متناسب با نیاز های مختلف خلبان به کمک خلبان در طول عملیات پرواز برای هر کدام به طور جداگانه قابل تغییر است که به نوبه خود موجب بهبود تعامل خدمه پرواز با هواپیما میشود.
  در این فناوری مشابه تبلت های صفحه لمسی مانند ipad و iphone میتوان همه اطلاعات نمایش داده شده آزادانه به طور صبری م حسی در سراسر پنل جابجا،پنهان،بزرگ و یا کوچک کرد.
  از جمله این دادهها میتوان به نمایش گرافیکی آلات دقیق رپرواز،دسته های کنترل،صفحه کلیدها و همچنین نقشه و مسیرهای هوایی،کردارهای عملکرد هواپیما و دید مصنوعی اشاره کرد.
  ایده اصلی این طرح آن است که تمامی پنل آلات دقیق به یک صفحه تعاملی یکپارچه تبدیل شود.نیازی نیست تا تمام این صفحه بزرگ و صاف باشد بلکه در بعضی محل ها مانند قسمت جلوی پنل مرکزی هواپیماهای مدرن که محل قرارگیری سیستم مدیریت پرواز و پنل ارتباطات رادیویی است دارای خمیدگی باشد.
  تالس معتقد است با افزایش پیچیدگی محیط عملیات پرواز هواپیماها و سیستم های اویونیکی به عنوان مثال پیدایش ناوبری 4 بعدی در آینده رویه های مدیریت ترافیک هوایی،نسل فعلی کابین های امروزی قادر نیستند تا حجم اطلاعات زیاد مورد نیاز خلبان را به نحوه ساده و قابل دسترس تر فراهم کنند.
  این کابین که نام Odicis بر آن نهاده شده است قادر است تا حجم بالایی از اطلاعات را پردازش کند و فقط اطلاعات مورد نیاز خلبان را در هر لحظه نمایش دهد و به این ترتیب موجب آفزایش تمرکز خدمه هدایت هواپیما میشود.
  به گفته تالس این طرح مفهومی که مناسب کلیه وسایل نقلیه هوایی بال ثابت و بال متحرک (منظور انواع بالگرد و هواپیمای عمود پرواز است) اعم از غیر نظامی و نظامی است بین سال های 2020 تا 2025 وارد بازار خواهد شد.
  برای هواپیمایی که کنترل آلات دقیق آن تنها از طریق یک مانیتور یک پارچه و لمسی صورت میپذیرد،یکی از نگرانی های واضح وجود سیستم رزرو است.برای این سیستم با وجود پنج پروژکتور برای مانیتورها در صورت از کار افتادن هر کدام،ما بقی برای ادامه عملیات کافی هستند.البته نگرانی خود شرکت در این زمینه نیست وآنها بیشتر نگران تعیین معماری کلی سیستم هستند.

  #1 ارسال شده در تاريخ April 1st, 2012 در ساعت 10:46:29

 2. The Following 4 Users Say Thank You to Captain Mostafavi For This Useful Post:

  airplane (January 6th, 2013), invisable (July 12th, 2012), IR Blue SKY (April 1st, 2012), لیلا رستمی (April 1st, 2012)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0