برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. abasfb ?????? ??
  abasfb
  هوانورد فعال-سرگرد
  January 2011
  iran
  502
  تعداد تشکر : 368
  Thanked 1,590 Times in 438 Posts

  ??? ??? كلنگ زني پروژه هاي فرودگاهي وهوانوردي فرودگاه مهرآبادباحضورنيكزاد

  افتتاح و كلنگ زني پروژه هاي فرودگاهي و هوانوردي فرودگاه مهرآباد با حضور وزير راه و شهر سازي
  همزمان با حضور وزير راه و شهر سازي سه پروژه فرودگاهي و هوانوردي در فرودگاه مهر آباد در تهران افتتاح و كلنگ زني شد.

  به گزارش روابط عمومي شركت فرودگاههاي كشور، " علي نيكزاد " ديروز با حضور در فرودگاه مهرآباد پروژه كانال دوم رادار اين فرودگاه را كه به دست كارشناسان اداره كل ارتباطات و ناوبري نصب و راه اندازي شده است افتتاح كرد.

  در مراسم افتتاح اين پروژه كه " محمود رسولي نژاد " رئيس هيات مديره و مدير عامل شركت فرودگاههاي كشور همراه جمعي از معاونان و مديران ستادي شركت نيز حضور داشتند، وزير راه و شهر سازي با قدرداني از دست اندر كاران پروژه گفت: اجراي چنين پروژه اي بدون اتكا به كشورهاي ديگر نشان دهند عزم راسخ كارشناسان كشورمان در تلاش براي خودكفايي در زمينه تجهيزات راداري است كه در سال توليد ملي به بهره برداري مي رسد.


  در اين مراسم مدير عامل شركت فرودگاههاي كشور با اشاره به مشخصات فني و كاربردهاي كانال دوم رادار فرودگاه مهرآباد گفت: اين رادار كه 400 كيلومتر شعاع برد دارد با حدود 22000 نفر ساعت كار مطالعاتي و عملياتي كارشناسان شركت نصب و راه اندازي شده و ارائه اطلاعات تقرب پرواز يكي از مهمترين كاربردهاي آن است.

  وي افزود: كار مطالعاتي و عملياتي پروژه كانال دوم رادار فرودگاه مهرآباد از سال 88 آغاز و بهره برداري آزمايشي از آن از ماهها پيش با موفقيت انجام شده است.
  رسولي نژاد با اشاره به اينكه همه مراحل اين پروژه ارزشمند به دست توانمند كارشناسان داخلي اجرا شده است افزود: هزينه اجراي پروژه كمتر از يك ميليارد ريال بوده كه در مقايسه با مشابه خارجي هفت و نيم ميليون دلار صرفه جويي ارزي همراه داشته است.

  مدير عامل شركت خاطر نشان كرد: ساخت تجهيزات اين رادار به دست كارشناسان شركت فرودگاههاي كشور به تنهايي سبب 835 هزار دلار صرفه جويي ارزي شده است.
  وي تاكيد كرد: با توجه به قابليتهاي كانال دوم رادار فرودگاه مهرآباد بويژه در زمينه تقرب پرواز، مشابه آن در فرودگاه شيراز در دست اجراست.
  وزير راه و شهرسازي پس از افتتاح اين پروژه ، پاركينگ طبقاتي فرودگاه مهرآباد را كلنگ زني كرد.  در مراسم كلنگ زني اين پروژه كه علاوه بر مدير عامل و دست اندركاران شركت فرودگاههاي كشور،‌جمعي از سرمايه گذاران پروژه هاي فرودگاهي نيز حضور داشتند، وزير راه و شهر سازي در سخناني بر حمايت دولت از مشاركت سرمايه گذاران بخش خصوصي در اجراي چنين پروژه هايي تاكيد كرد.

  وي اجراي اين پروژه ها را در سال توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني به فال نيك گرفت و ابراز اميد واري كرد حمايت از چنين كارهاي ارزشمندي سبب تسريع عمليات اجرايي پروژه ها شود.
  در مراسم كلنگ زني پاركينگ طبقاتي فرودگاه مهرآباد، مدير عامل شركت فرودگاههاي كشور گفت: اين پاركينگ در شش طبقه و با 75000 متر مربع زير بنا در دوسال احداث خواهد شد.
  وي افزود: قرارداد احداث پاركينگ طبقاتي فرودگاه مهرآباد به صورت BOT با بخش خصوصي منعقد شده است و كار احداث آن با هزينه 315 ميليارد ريال طبق استانداردهاي بين المللي در دو سال انجام خواهد شد.

  رسولي نژاد تاكيد كرد: پاركينگ طبقاتي فرودگاه مهرآباد ظرفيت 2500 خودرو را خواهد داشت. همزمان با حضور وزير راه و شهر سازيدر فرودگاه مهرآباد، سامانه هوشمند اطلاعات فرودگاهي و هواشناسي (ATIS) اين فرودگاه افتتاح شد.


  اين سامانه به دست كارشناسان الكترونيك شركت فرودگاههاي كشور ساخته و راه اندازي شده و از برتريهاي قابل توجهي در مقايسه با مشابه خارجي خود برخوردار است كه قابليت تبديل اطلاعات مكتوب به صدا يكي از مهمترين آنهاست.

  سامانه ياد شده اطلاعات مورد نياز هوانوردي از جمله تغييرات شرايط جوي را گردآوري و از طريق صوت در اختيار خلبان قرارمي دهد و شرايط ايمن تري را هنگام نشست و برخاست هواپيما تامين مي كند.


  سامانه هوشمند اطلاعات فرودگاهي و هواشناسي (ATIS) مهرآباد با 11000 نفر ساعت كار مطالعاتي و عملياتي تخصصي به دست كارشناسان توانمند اداره مهندسي الكترونيك فرودگاه مهرآباد ساخته شده و حداقل 70 هزار دلار صرفه جويي ارزي داشته است.

  با توجه به كيفيت بسيار خوب اين سامانه ، قرار است مشابه آن در فرودگاههاي ديگرنيزنصب و راه اندازي شود.
  وزير راه و شهر سازي ديروز در بازگشت از سفر مشهد مقدس كه به منظور افتتاح پروژه هاي مسكن مهر و 575 كيلومتر بزرگراه ، راه اصلي و راه روستايي همراه رئيس جمهوري صورت گرفته بود پروژه هاي فرودگاهي مهرآباد را افتتاح و كلنگ زني كرد.

  airport

  مزرع سبز فلک دیدم و داس مه نو ... یادم از کشته خویش آمد و هنگام درو


  #1 ارسال شده در تاريخ April 8th, 2012 در ساعت 16:15:27

 2. The Following 3 Users Say Thank You to abasfb For This Useful Post:

  att89 (April 9th, 2012), Mohammadme (April 8th, 2012), لیلا رستمی (April 9th, 2012)

??????? ?????

 1. هواپيمايي ايران بالاتر از آمريكا در گزارش رسمي ايكائو
  ???? Yasser_Maximus ?? ????? اخبار سازمانهای جهانی هوانوردی
  ????: 11
  ????? ?????: January 15th, 2014, 22:27:19
 2. 85 فروند هواپيماي بدون سرنشين آمريكا در پاكستان
  ???? sfaiazy ?? ????? هواپیماهای بدون سرنشین UAV
  ????: 1
  ????? ?????: April 22nd, 2011, 20:05:46
 3. استخدام در ايكائو
  ???? reza dezfuli ?? ????? اخبار سازمانهای جهانی هوانوردی
  ????: 0
  ????? ?????: April 18th, 2011, 02:41:52
 4. ????: 1
  ????? ?????: January 13th, 2008, 13:38:44
 5. ????: 0
  ????? ?????: December 10th, 2007, 00:13:16

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0