برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. Ali Pilot ?????? ??
  Ali Pilot

  عضو شورا هوانوردی
  July 2009
  TEHRAN
  5,035
  تعداد تشکر : 11,640
  Thanked 31,849 Times in 5,065 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 2

  ??? ??? گوری از جنس یخ// یکصدمین سالگرد غرق شدن تایتانیک
  کشتی بخار بزرگی بود که در چهاردهم آوریل ۱۹۱۲، در هنگام سفر از بندر ساوتهمپتون انگلیس به نیویورک آمریکا به علّت تصادف با کوه یخ غرق شد و نزدیک به ۱۷۲۵ نفر از مسافران آن جان خود را از دست دادند.

  طراح اصلی این کشتی بزرگ، مهندس ایرلندی، توماس اندروز و ناخدای کشتی کاپیتان ادوارد جان اسمیت بود. مدیر شرکت دریایی ستارهٔ سفید (صاحب کشتی تایتانیک) بروس ایزمای فرار کرد و زنده ماند. شمار ۷۰۵ نفر از ۲۳۰۰ نفری که در کشتی بودند زنده ماندند.

  یکی از مسافرانی که نجات یافت ایملی ریچاردز بود که بعدها گفت : "صحنهٔ غرق شدن مسافران یکی از ترسناک‌ترین صحنه هایی بود که تا به حال دیده بودم." در کتاب هایی از جمله کتاب عجیب تر از علم علّت هایی که علّت برخورد با کوه یخ گردیده نقل شده است. که یکی از آن‌ها بودن تابوتی نفرین شده است که بودن این تابوت در وسیله‌های نقلیهٔ دیگر نیز ایجاد حادثه ای ناگوار کرده است.

  کسانی دیگر پیش از این که کشتی تایتانیک به کوه یخ برخورد کند از این حادثه به طور الهی و یا در خواب آگاه شده بودند که یکی از آن‌ها کسی بود که سروده ای که در یکی از بخش‌های آن نوشته شده بود "همهٔ کسانی که در کشتی اند را نجات بده" و صدای آب را در خواب خود می شنید و فردای آن شب کشتی تایتانیک غرق شد.

  ساخت تایتانیک در یکی از کارخانجات کشتی‌سازی شهر بلفاست در ایرلند شمالی در سال ۱۹۰۹ میلادی اغاز شد و در ۱۹۱۲ پایان یافت. در ساخت تایتانیک بیش از ۱۵۰۰۰ هزار کارگر فعالیت داشتند. تایتانیک بزرگترین کشتی دنیا بود. وزن آن ۵۲٫۳۱۰ تن، طول آن ۲۶۵ متر و ارتفاع آن ۲۸ متر بود. تایتانیک دارای ۳ ابر موتور بود که می توانست کشتی را با حداکثر سرعت ۴۳ کیلومتر بر ساعت حرکت دهد.

  در طراحی تایتانیک از بهترین تکنیک‌های روز و تدابیر امنیتی و ضد غرق شدن بهره‌گیری شده بود. تایتانیک دارای ۱۵ در امنیتی بود که با بسته شدن آنها امکان نفوذ اب به قسمت‌های دیگر وجود نداشت. به نظر طراحان و مهندسان، ضریب بالای ایمنی باعث میشد که تایتانیک هرگز غرق نشود.

  این کشتی دارای ۳ کلاس (درجه) مختلف برای حمل مسافر بود: درجه یک برای افراد ثروتمند، درجه دو برای طبقه متوسط و درجه ۳ که برای کسانی که امکان مالی برای مسافرت لوکس نداشتند. بخش درجه سه در بخش زیرین بدنه کشتی قرار داشت بود. قیمت کلاس‌های مختلف کشتی بر حسب ذیل میباشد:

  کلاس اول{لوکس‌ترین کلاس}:۴٫۳۵۰ دلار کلاس دوم:۱٫۷۰۰ دلار کلاس سوم:۳۰ دلار  شب ۱۴ اوریل ۱۹۱۲ در ساعت ۱۱:۴۰ دقیقه شب دیدبان کشتی حضور کوه یخ را اعلام کرد.به دستور کاپیتان تایتانیک به سمت چپ هدایت شد.

  بعد از ۳۷ ثانیه از دستور کاپیتان هیچ اتفاقی نیفتاد و کشتی با سرعت ۴۰ کیلومتر مستقیم به سمت چند میلیون تن یخ حرکت میکرد.بعد از ۳۷ ثانیه کشتی شروع به چرخیدن به سمت چپ کرد.کوه یخ از جلو و کنار کشتی گذشت کاپیتان فکر کرد خطر رفع شد تا ناگهان صدای از سمت راست کشتی بلند شد که ترس بر اندام تمام ملوانان و کپیتان انداخت. تایتانیک با کوه برخورد کرد.

  کاپیتان اسمیت کاپیتان ارشد به خاطر صدای بلند برخورد تایتانیک از خواب بیدار شد و سراسیمه پرسید که چه اتفاقی افتاده یکی از ملوانان گفت که متاسفانه با کوه یخ برخورد کردیم و ما موتور هارا از کار انداختییم.تایتانیک ارام ارام سرعتش کم شد تا توقف کرد.کاپیتان پرسید ایا درهای امنیتی را بسته اید ملوان جواب داد بله'  کاپیتان اسمیت به توماس گفت:قسمت‌های ۱ و ۲ و۳ و ۴ و ۵ پر از اب است این چقدر خطرناک است؟؟ توماس بارنگ پریده پاسخ داد:خیلی بد این کشتی داره غرق میشه کاپیتان:اما تو گفتی تایتانیک هیچ وفت غرق نمی‌شود توماس:بله گفتم تایتانیک اگر ۳ قسمتش پر اب شه امن اگر ۴ قسمتش پر از اب شه بازم امن اما ۵ قسمت نه کاپیتان:چند ساعت وقت داریم؟ توماس:نمی‌دونم حد اکثر ۲ ساعت بدنه و انتن باهم میرند  جک فیلیپس از تایتانیک پیغامی رو با رادیو به متن کمک-تایتانیک رو در ساعت ۱۲:۱۵ شب فرستاد نزدیکترین کشتی به تایتانیک کشتی کالیفرنیا بود که چون اپراتور در ان لحظه خواب بود پیغام کمک تایتانیک رو نشنید.بعد ار کالیفرنیا کشتی کارپاتیا بود که پیغام را دریافت کرد و پاسخ داد و به تایتانیک گفت که ما به سوی شما حرکت میکنیم اما آنان تا تایتانیک ۹۲ کیلومتر فاصله داشتند. تایتانیک در ساعت ۱۲:۴۵ شروع به پرتاپ موشک‌های نور افشان کمک کرد و پس از ان هر ۱۰ دقیقه یک موشک پرتاب می‌کردند. در ساعت ۴ صبح دیگر اثری از تایتانیک نبود.کشتی‌های کمک ساعت ۶ صبح به تایتانیک رسیدند یعنی بیش از ۵ ساعت دیر تر از موقعی که تایتانیک به کمک آنان نیاز داشت.  از تایتانیک به عنوان قصری شناور که به لوازم گرانبها و بسیار مجلل مجهز شده بود یاد می شود بعد از غرق شدن تایتانیک قاشق و چنگال های طلا و نقره اعلا و بسیاری دیگر از اشیاء باارزش در کف دریا پراکنده شدند.

  سال ها پس از غرق شدن تایتانیک بسیاری سعی کردند که محل غرق شدن و اشه این کشتی رویایی را پیدا کنند اما هیچ کدام موفق نشدند هیچ کس از محل غرق شدن این کشتی اطلاع نداشت تا این که سرانجام در سال 1985 رابرت بالارد محقق و پژوهشکر توانست با کمک های سازمان های اقیانوس شناسی و نیروی دریایی امریکا بتواند پس از ماه ها جستجو لاشه تایتانیک را در عمق 4000 متری کف دریا پیدا کند این کشتی پس از برخورد به کوه یخ به دو قسمت اصلی شکسته شده بود که در بستر دریا با فاصله ی حود 600 متر از یکدیگر قرار گرفته بودند.تا بدین روز تعدادی از اشیا داخل تایتانیک از جمله ظروف و پیش بند یکی از خدمتکاران و قطعاتی از بدنه آن به خشکی آورده شده است. اما تایتانی پس از 100 سال هنوز در عمق 4000 متری دریا قرار دارد گوری از جنس یخ با اشباح غوطه ور....

  گردآوری Ali pilot
  #1 ارسال شده در تاريخ April 12th, 2012 در ساعت 17:59:00

 2. The Following 11 Users Say Thank You to Ali Pilot For This Useful Post:

  A-2727 (April 12th, 2012), AB4SQ21*2 (April 12th, 2012), Amiralikarimi (April 13th, 2012), ehsanmilitant (April 13th, 2012), HOSJAN78 (April 12th, 2012), IR Blue SKY (April 12th, 2012), mobinall (April 13th, 2012), Mohammadme (April 12th, 2012), YASHAR A&P (April 12th, 2012), دارا (April 12th, 2012), لیلا رستمی (April 13th, 2012)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0