برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

???? 1 ?? 2 12 ??????????
????? ?????: ?? 1 ?? 10 ?? 15
dqw
  1. F.A ?????? ??
    F.A
    هوانورد نیمه فعال-ستوان سوم
    December 2009
    THR
    188
    تعداد تشکر : 292

Angry معدل کتبی دیپلم برای خلبانی , 12 به بالا می باشد

سلام دوستان
    متاسفانه مشکلی پیش آمده که ناگزیرم از شما مشورت بگیرم. امروز برای کسب اطلاعات ثبت نام با مدرسه خلبانی 110 تماس گرفتم . مسئول پشت خط شروع کرد توضیح دادن (چیزایی که هممون میدونیم)اما من حرفشو قطع نکردم تا اینکه رسید به یکی از شرایطی که نشنیده بودم. معدل کتبی دیپلم بالاتر از 12 !!!! البته قبلا تو سایت 110 دیده بودم اما گمان می کردم فقط مختص این آموزشگاه هست ولی وقتی متوجه شدم بخشنامه سازمان هواپیما کشوری هست انگار یه پارچ آب سرد ریختن رو سرم. کسی از دوستان می تونه منو راهنمایی کنه؟ راه حلی وجود داره؟
    سپاس فراوان
    #1 ارسال شده در تاريخ April 17th, 2012 در ساعت 12:18:27

2. The Following 2 Users Say Thank You to F.A For This Useful Post:

kamaz (October 1st, 2012), لیلا رستمی (April 17th, 2012)

3. Captain Mostafavi ?????? ??
    Captain Mostafavi
    هوانورد فعال-سرهنگ
    January 2012
    Iran Blue Sky
    965
    تعداد تشکر : 3,212
    ارسال هاي وبلاگ : 1

??? ??? پاسخ: شوک!!

??? ??? ????? ???? ???? F.A ????? ??? ??
    سلام دوستان
    متاسفانه مشکلی پیش آمده که ناگزیرم از شما مشورت بگیرم. امروز برای کسب اطلاعات ثبت نام با مدرسه خلبانی 110 تماس گرفتم . مسئول پشت خط شروع کرد توضیح دادن (چیزایی که هممون میدونیم)اما من حرفشو قطع نکردم تا اینکه رسید به یکی از شرایطی که نشنیده بودم. معدل کتبی دیپلم بالاتر از 12 !!!! البته قبلا تو سایت 110 دیده بودم اما گمان می کردم فقط مختص این آموزشگاه هست ولی وقتی متوجه شدم بخشنامه سازمان هواپیما کشوری هست انگار یه پارچ آب سرد ریختن رو سرم. کسی از دوستان می تونه منو راهنمایی کنه؟ راه حلی وجود داره؟
    سپاس فراوان
    سلام دوست عزیز،مگه شما معدل کتبیتون زیر 12 هست؟؟؟!!!
    این قانون مختص تمومی آموزشگاهای خلبانی ایران هست و بنده که خودم با مرکز آموزش هما،بوتیا ماهان و فنون و خدمات هوایی تماس داشتم،گفتن که باید معدل کتبی سوم دبیرستانت بالای 12 باشه،اما محدودیت رشته تحصیلی در دبیرستان وجود نداره،یعنی رشتتون تو دبیرستان هر چیزی میتونه باشه،فقط محدودیت معدل وجود داره.
    ?????? ???? Captain Mostafavi : April 17th, 2012 ?? ???? 13:30:31

#2 ارسال شده در تاريخ April 17th, 2012 در ساعت 13:29:25

4. The Following 4 Users Say Thank You to Captain Mostafavi For This Useful Post:

A-2727 (April 17th, 2012), kamaz (October 1st, 2012), دارا (April 17th, 2012), لیلا رستمی (April 17th, 2012)

5. F.A ?????? ??
    F.A
    December 2009
    THR
    188

این قانون خیلی مسخره است قبلا ازین صحبتها نبود فقط دیپلم ریاضی لازم بود. من الان ترم 5 مهندسی صنایع هستم یعنی چون مشکل معدل دیپلم دارم که بر می گرده به 4-5 سال پیش نمی تونم خلبان شم؟ واقعا مضحک نیست؟؟؟؟
    #3 ارسال شده در تاريخ April 17th, 2012 در ساعت 13:50:40

6. The Following User Says Thank You to F.A For This Useful Post:

دارا (April 17th, 2012)

7. Captain Mostafavi ?????? ??
    Captain Mostafavi
    هوانورد فعال-سرهنگ
    January 2012
    Iran Blue Sky
    965

نه،به نظر بنده قانون درستیه،چون کسایی که معافیت سربازی دارنو با مدرک دیپلم وارد عرصه خلبانی میشن،باید از لحاظ درسی قوی باشن،الان دانشگاهو و رشته مهندسی واسه همه هست ولی همه مهندس واقعی نیستنو بخاطر همین این همه بیکار داریم،الان مهندسی خوندن ملاک سواد بالا نیست
    یکی از دوستان بنده الان داره مهمندسی عمران دانشگاه آزاد میخونه،ایشون دو هفته پیش در مورد انتگرال ساده کتاب انتگرال پیش دانشگاهی مشکل داشتنو اومدن از بنده پرسیدن،در حالی که دانشجوی ترم هفته مهندسیه
    با این مراکز آموزش عالی،فک نکنم الان کسی دانشگاه ندیده باشه،بخاطر همین به نظر بنده،خیلی قانون درستیه،حالا باید یکمم بالا ببرن،خلبان از لحاظ تحصیلات و بهره هوشی باید نمونه باشه

#4 ارسال شده در تاريخ April 17th, 2012 در ساعت 14:53:37

8. The Following 3 Users Say Thank You to Captain Mostafavi For This Useful Post:

A-2727 (April 17th, 2012), kamaz (October 1st, 2012), دارا (April 17th, 2012)

9. F.A ?????? ??
    F.A
    December 2009
    THR
    188

??? ??? ????? ???? ???? رپتور 1 ????? ??? ??
    نه،به نظر بنده قانون درستیه،چون کسایی که معافیت سربازی دارنو با مدرک دیپلم وارد عرصه خلبانی میشن،باید از لحاظ درسی قوی باشن،الان دانشگاهو و رشته مهندسی واسه همه هست ولی همه مهندس واقعی نیستنو بخاطر همین این همه بیکار داریم،الان مهندسی خوندن ملاک سواد بالا نیست
    یکی از دوستان بنده الان داره مهمندسی عمران دانشگاه آزاد میخونه،ایشون دو هفته پیش در مورد انتگرال ساده کتاب انتگرال پیش دانشگاهی مشکل داشتنو اومدن از بنده پرسیدن،در حالی که دانشجوی ترم هفته مهندسیه
    با این مراکز آموزش عالی،فک نکنم الان کسی دانشگاه ندیده باشه،بخاطر همین به نظر بنده،خیلی قانون درستیه،حالا باید یکمم بالا ببرن،خلبان از لحاظ تحصیلات و بهره هوشی باید نمونه باشه
    استاد !!!
    من خیلیا رو سراغ دارم که تو دبیرستان هر سال تجدید میاوردن اما الان تو دانشگاه خیلی موفقن. نمیشه واسه یه نمره یه عمر یه نفرو محدود کرد. اصلا چطور میشه یه نمره ملاک باشه؟ متاسفانه مشکلاتی گریبان گیر من در اون دوره شد که اینجا جاش نیست بحث بشه. در ضمن من معدل کل دیپلمم 17 هست. من 6 سال با عشق پرواز و خلبانی زندگی کردم حالا یکی اومده واسه ما قانون طرح کرده؟ اصلا معدل دیپلم چه ربطی به به قول شما بهره هوشی داره؟ یه مثال میزنم. یکی از دوستان من مهندس متالوژی از دانشگاه آزاد یکی از شهرستانهای دور افتاده هستند . حتما میگید بهره هوشیش پایین بوده. نخیر ایشون در کل دوران تحصیل دبیرستان معدل بالایی داشتن شاگرد اول بودن. اما 2 شب مونده به کنکور بیمار میشن . یه بیماری سخت. حالا انصافه بگیم ایشون بی سواد هستند. من بعد از 6 سال شرایطو محیا کردم حالا واسه همچین چیز مسخره ای باید قید همه چیو بزنم.؟؟؟؟؟ شده به خود کاپیتان نخجوانی نامه بدم این کارو انجام میدم.
    #5 ارسال شده در تاريخ April 17th, 2012 در ساعت 15:07:41

10. The Following 2 Users Say Thank You to F.A For This Useful Post:

A-2727 (April 17th, 2012), Persian Tom Cat (April 17th, 2012)

11. Ali Pilot ?????? ??
    Ali Pilot

عضو شورا هوانوردی
    July 2009
    TEHRAN
    5,035
    تعداد تشکر : 11,640
    ارسال هاي وبلاگ : 2

دوست عزیز توجه داشته باشید که نمره ملاک دقیق از سطح دانش هر فرد نیست اما معیاری است برای اینکه میزان سواد یک فرد سنجیده بشود و بالاخره باید یک چیزی برای سنجش باشد. موردی که فرمودید هم از موارد خاص هست و ملاک اکثریت می باشد. نمره کتبی دیپلم بسیار مهم است تا به جایی که 25 درصد موفقیت افراد در کنکور ارتباط کاملا" مستقیم با نمره کتبی دیپلمشان دارد.
    #6 ارسال شده در تاريخ April 17th, 2012 در ساعت 16:16:03

12. The Following 6 Users Say Thank You to Ali Pilot For This Useful Post:

A-2727 (April 17th, 2012), Captain Mostafavi (April 17th, 2012), kamaz (October 1st, 2012), Mahan (April 17th, 2012), Persian Tom Cat (April 17th, 2012), دارا (April 17th, 2012)

13. Captain Mostafavi ?????? ??
    Captain Mostafavi
    هوانورد فعال-سرهنگ
    January 2012
    Iran Blue Sky
    965

??? ??? ????? ???? ???? Ali Pilot ????? ??? ??
    دوست عزیز توجه داشته باشید که نمره ملاک دقیق از سطح دانش هر فرد نیست اما معیاری است برای اینکه میزان سواد یک فرد سنجیده بشود و بالاخره باید یک چیزی برای سنجش باشد. موردی که فرمودید هم از موارد خاص هست و ملاک اکثریت می باشد. نمره کتبی دیپلم بسیار مهم است تا به جایی که 25 درصد موفقیت افراد در کنکور ارتباط کاملا" مستقیم با نمره کتبی دیپلمشان دارد.
    بنده هم کاملا با شما موافقم،نمره ای که 25% سرنوشت اشخاصو در کنکور سراسری رقم میزنه،نمره بی ارزشو مضحکی نیست،موردی که شما فرمودین شاید از بین 1000 تا دانش آموز،یه نفرو شامل بشه،شما سوابق همه دانش آموزان برتر کنکورو بررسی کن،ببین معدل کتبی زیر 12 دارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    نمره کتبی سوم دبیرستان،نمره با ارزشیه،چون دبیر مربوطه در تعیین معدل کتبی هیچ تاثیری نداره و هر کس با درک و فهمی که از دروس داشته،نمرشو رقم میزنه چون تو معدل کتبی حتی نمره مستمرم بی تأثیره.
    خدمتتون عرض شود که معدل کل هیچ ارزشی در هیچ جا نداره چون اولا در محاسبه اون نمره مستمر تمامی دروس منظور شده و هم دروس تاریخ و کامپیوتر و ورزش هم در این معدل تأثیر گزارن و به همین دلیل نه در خلبانی و نه در کنکور سراسری واسش تره ام خرد نمیکنن چون واسه دانش آموزای ریاضی هیچ دبیری دروس تاریخ و کامپیوتر و ورزشو سخت گیری نمیکنه و اکثرا نمرات دانش آموزان بالاست.
    بنده بازم روی حرف خودم هستم که معدل کتبی پایین یعنی دانش آموز ضعیف از لحاظ پایه و ادراک که اصلا به نظرم برای دروس خلبانی شایسته نیست مخصوصا که معدل بیاد بشه زیر 12
    قرار نیس هر کی یه دیپلم ریاضی گرفت و همه درسا رو ناپلیونی پاس کرد،صاف صاف بره بشینه تو کلاسای آموزش خلبانی،باید معیار و ملاکی باشه که به نظر بنده با توجه به مفهومی بودن معدل کتبی،بهترین ملاک ممکنه.
    معدلی که شما عرض میکنید که بعضیا هر سال شاگرد اولنو بعد کنکور میرن نا کجا آباد درس میخونن،این اشخاص به احتمال 99% معدل کتبی پایین دارن،اما معدل کل و معدل پیش دانشگاهی بالایی دارن،شاید تو هر 10 سال تحصیلی،پنشتا دانش آموز باشن که معدل کتبی بالای 17 داشته باشنو تو دانشگاه معتبر سراسری تحصیل نکنن.
    مؤفق باشید دوست عزیز
    ?????? ???? Captain Mostafavi : April 17th, 2012 ?? ???? 21:34:54

#7 ارسال شده در تاريخ April 17th, 2012 در ساعت 17:40:09

14. The Following 4 Users Say Thank You to Captain Mostafavi For This Useful Post:

A-2727 (April 17th, 2012), Ali Pilot (April 17th, 2012), kamaz (October 1st, 2012), دارا (April 17th, 2012)

15. F.A ?????? ??
    F.A
    December 2009
    THR
    188

??? ??? ????? ???? ???? رپتور 1 ????? ??? ??
    بنده هم کاملا با شما موافقم،نمره ای که 25% سرنوشت اشخاصو در کنکور سراسری رقم میزنه،نمره بی ارزشو مضحکی نیست،موردی که شما فرمودین شاید از بین 1000 تا دانش آموز،یه نفرو شامل بشه،شما سوابق همه دانش آموزان برتر کنکورو بررسی کن،ببین معدل کتبی زیر 12 دارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    نمره کتبی سوم دبیرستان،نمره با ارزشیه،چون دبیر مربوطه در تعیین معدل کتبی هیچ تاثیری نداره و هر کس با درک و فهمی که از دروس داشته،نمرشو رقم میزنه چون تو معدل کتبی حتی نمره مستمرم بی تأثیره.
    خدمتتون عرض شود که معدل کل هیچ ارزشی در هیچ جا نداره چون اولا در محاسبه اون نمره مستمر تمامی دروس منظور شده و هم دروس تاریخ و کامپیوتر و ورزش هم در این معدل تأثیر گزارن و به همین دلیل نه در خلبانی و نه در کنکور سراسری واسش تره ام خرد نمیکنن چون واسه دانش آموزای ریاضی هیچ دبیری دروس تاریخ و کامپیوتر و ورزشو سخت گیری نمیکنه و اکثرا نمرات دانش آموزان بالاست.
    بنده بازم روی حرف خودم هستم که معدل کتبی پایین یعنی دانش آموز ضعیف از لحاظ پایه و ادراک که اصلا به نظرم برای دروس خلبانی شایسته نیست مخصوصا که معدل بیاد بشه زیر 12
    قرار نیس هر کی یه دیپلم ریاضی گرفت و همه درسا رو ناپلیونی پاس کرد،صاف صاف بره بشینه تو کلاسای آموزش خلبانی،باید معیار و ملاکی باشه که به نظر بنده با توجه به مفهومی بودن معدل کتبی،بهترین ملاک ممکنه.
    معدلی که شما عرض میکنید که بعضیا هر سال شاگرد اولنو بعد کنکور میرن نا کجا آباد درس میخونن،این اشخاص به احتمال 99% معدل کتبی پایین دارن،اما معدل کل و معدل پیش دانشگاهی بالایی دارن،شاید تو هر 10 سال تحصیلی،پنشتا دانش آموز باشن که معدل کتبی بالای 17 داشته باشنو تو دانشگاه معتبر سراسری تحصیل نکنن.
    معدل کتبی بنده 17.83 و معدل کلم 19.74 هست و الان در دانشگاه سراسری تبریز دانشجوی مهندسی شیمی هستم.
    شما هم تا دلتون میخواد نامه نگاری کنینو به تموم کاپیتانای ایران نامه بنویسین،مطمین باشین بی فایده هست،اونوقت هیچی روال قانونیشو طی نمیکرد.
    مؤفق باشید
    شما خیلی راحت به همه اهانت می کنید آقای با سواد . اشکال از شما نیست . اشکال از منه که فکر کردم اعضای انجمن مثل قدیم هستند اما غافل از اینکه افرادی چون شما که خیلی هم اندکند به خودشون اجازه می دهند هر حرفی رو به زبون بیارن سوادتون رو به رخ می کشید جناب ؟ از کلامتون مشخصه از سواد بی بهره اید چرا که هر کس عالم تر است خاشع تر است. چکاره اید که فتوا می دهید هر کسی نمی تواند خلبان شود؟ این نظر تنگی بواسطه ی چیست؟ خوشبحال شما علامه که ناپلئونی نمی آورید. مرا یاد کسانی انداختید که چیزی بلدند اما مبادا کسی را کمک کنند تا دیگری نیز بیاموزد. نمیدانی عشق چیست. اگر می دانستی ایگونه سر گشاده سخن نمی گفتی با کسی که بار ها از کابوس های خداحافظی با پرواز با ترس از خواب پریده. جاه طلبانه سخن می گویی به کجا رسیدی که این چنین کبر میورزی؟ حیف عکس آن قهرمان که ... بگذریم.
    Ali Pilot عزیز که مدتهاست در این انجمنی از تذکرت متشکرم و از نزاکت گفتارت بیشتر.

الحمدلله با چند نفر از دوستان صحبت کردم و قضیه حل شدنیست خداروشکر. از رئیس گرامی خواهش دارم این تاپیک را بسته اعلام کنند. با سپاس فراوان
    #8 ارسال شده در تاريخ April 17th, 2012 در ساعت 20:27:55

16. The Following 4 Users Say Thank You to F.A For This Useful Post:

A-2727 (April 17th, 2012), Ali Pilot (April 17th, 2012), kamaz (October 1st, 2012), دارا (April 17th, 2012)

17. A-2727 ?????? ??
    A-2727

معاون اجرايي - راهبردي
    August 2011
    تهران
    1,221
    تعداد تشکر : 7,895

دوست عزیز جناب F.A
    زمانی که یک قانونی وضع میشود باید به همه زوایای اون از همه جهات نگاه بشه .
    یک قانون در حالی که باید جامع باشد باید مانع نیز باشد .
    یعنی نباید قانونی وضوع بشه که دم به دقیقه برای اون تبصره و ماده صادر بشه . به همین دلیل هم هست که قانونگذارانی که این دستورالعمل رو وضع کرده اند می بایستی یک متر معین و یک میزان سنجش جامعی که در 99 درصد مواقع گویای صدق باشه را انتخاب بکنند و به همین دلیل هست که تصمیم بر این گرفته شده که معدل کتبی رو به عنوان میزان سنجش هوش و سواد یک دانشجوی خلبانی انتخاب کنند .
    درسته که افراد متعددی رو میشه یافت که معدل دیپلم اونها به دلایل مختلفی نشانه سطح دانش اونها نیست و بهشون جفا شده ولی به نظر شما اینگونه از افراد چند درصد جامعه فارغ التحصیلان دبیرستان رو تشکیل می دهند ؟ این تعداد در مقایسه با خیل کثیری از افراد که به حق معدل دیپلمشان نشانه سوادشان است بسیار قابل چشم پوشی است .
    احساسات شما قابل درک است . ولی سعی کنید که احساساتی نشین و معقولانه فکر کنید .
    فکر می کنم کاربر رپتور هم منظورشون از نوشته هاشون همینی هست که بنده نوشتم اما نوع نوشتار ایشون جوری بود که شما اون رو به خودتون گرفتید .
    علی ایحال به نظر من هم این دستورالعمل درست است و البته یک تلورانسی هم باید برای خطای مقیاس اون در نظر گرفت که بسیار ناچیز است و متأسفانه شما هم توی اون درصد خاصی از افراد قرار گرفتید که تأثیر منفی براتون داره . این خاصیت هر قانونی است که در هر جای دنیا وضع میشه و مطلق نبودن اون امری طبیعیه .
    به نظرم شما تلاش خودتون رو بکنید و به چند تا از آموزشگاهها هم حضوری سر بزنید و ازشون مشاوره بگیرید . به هر حال شاید این مسئله تبصره و قانون خاصی برای افرادی مثل شما داشته باشه که براتون راهگشا باشه .
    امیدوارم که به مراد دلتون برسید و همونجوری بشه که می خواهید .
    یا حق .
    #9 ارسال شده در تاريخ April 17th, 2012 در ساعت 21:14:36

18. The Following 5 Users Say Thank You to A-2727 For This Useful Post:

Captain Mostafavi (April 17th, 2012), F.A (April 17th, 2012), IR Blue SKY (April 17th, 2012), kamaz (October 1st, 2012), دارا (April 17th, 2012)

19. Captain Mostafavi ?????? ??
    Captain Mostafavi
    هوانورد فعال-سرهنگ
    January 2012
    Iran Blue Sky
    965

??? ??? ????? ???? ???? F.A ????? ??? ??
    شما خیلی راحت به همه اهانت می کنید آقای با سواد . اشکال از شما نیست . اشکال از منه که فکر کردم اعضای انجمن مثل قدیم هستند اما غافل از اینکه افرادی چون شما که خیلی هم اندکند به خودشون اجازه می دهند هر حرفی رو به زبون بیارن سوادتون رو به رخ می کشید جناب ؟ از کلامتون مشخصه از سواد بی بهره اید چرا که هر کس عالم تر است خاشع تر است. چکاره اید که فتوا می دهید هر کسی نمی تواند خلبان شود؟ این نظر تنگی بواسطه ی چیست؟ خوشبحال شما علامه که ناپلئونی نمی آورید. مرا یاد کسانی انداختید که چیزی بلدند اما مبادا کسی را کمک کنند تا دیگری نیز بیاموزد. نمیدانی عشق چیست. اگر می دانستی ایگونه سر گشاده سخن نمی گفتی با کسی که بار ها از کابوس های خداحافظی با پرواز با ترس از خواب پریده. جاه طلبانه سخن می گویی به کجا رسیدی که این چنین کبر میورزی؟ حیف عکس آن قهرمان که ... بگذریم.
    Ali Pilot عزیز که مدتهاست در این انجمنی از تذکرت متشکرم و از نزاکت گفتارت بیشتر.

الحمدلله با چند نفر از دوستان صحبت کردم و قضیه حل شدنیست خداروشکر. از رئیس گرامی خواهش دارم این تاپیک را بسته اعلام کنند. با سپاس فراوان
    بنده قصد اهانت به شما رو نداشتم،فقط نظر شخصیمو بیان کردم،اگه سوء تفاهم شده معذرت میخوام.
    بنده هیچوقت کسیو حقیر نکردمو نخواهم کرد
    باز شرمنده ام

#10 ارسال شده در تاريخ April 17th, 2012 در ساعت 21:16:00

20. The Following 3 Users Say Thank You to Captain Mostafavi For This Useful Post:

A-2727 (April 17th, 2012), F.A (April 17th, 2012), دارا (April 17th, 2012)

???? 1 ?? 2 12 ??????????

???? ??? ????? ? ??????

• ??? ????????? ????? ????? ????? ????
  • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
  • ??? ????????? ???? ????? ????.
  • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
  •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0