برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. Yasser_Maximus ?????? ??
  Yasser_Maximus

  هوانورد ارشد-سرهنگ
  November 2010
  THR/OIII
  1,224
  تعداد تشکر : 866
  Thanked 5,152 Times in 1,140 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 10

  alert شهر هزاران موشك

  امروز روز نماد مقاومت و پایداری دزفول، شهری با هزاران سال پیشینه تاریخی است، دیاری كه در دوران دفاع مقدس، شهر هزار موشك نامیده شد و با استقامت و ایستادگی دلاورانه مردمانش در مقابل رژیم بعث برگ زرین دیگری بر افتخارات این مرزوبوم افزود.

  سی و دو سال پیش دزفول از كهن ترین شهرهای خوزستان هدف موشك ارتش عراق قرار گرفت و اینگونه امنیت و آسایش آن دیار تهدید شد، اما مردم با اتحاد و همدلی به كمك یكدیگر شتافتند و خود را آماده مقابله با نیروهای عراق كردند، نخستین موشكی كه دزفول را نشانه رفت آغازی بر حمله های موشكی پی در پی به این شهر بود و به همین دلیل این خطه؛ شهر 'هزار موشك' نامیده شد.

  دزفول از همان روزهای آغاز جنگ تحمیلی مورد حمله نیروهای عراقی قرار گرفت. مقاومت و ایستادگی مردم این شهر كینه سخت حزب بعث را به همراه داشت و همین دشمنی سبب شد تا در دوران جنگ تحمیلی، مورد حمله 200 فروند موشك نیروهای بعثی قرار گیرد.
  ایستادگی و از خودگذشتگی مردم در این شهر، تنها در پاسداری از دزفول خلاصه نمی شد آنان هماره برای تامین مایحتاج سایر مناطق درگیر در جنگ تحمیلی و جبهه های نبرد حق علیه باطل نیز تلاش می كردند و هیچگاه از هدف والای خود دور نشدند. مردم دزفول با تشكیل تیپ هفت ولی عصر(عج) كه بعدها به یك لشكر تبدیل شد، حماسه بزرگ دیگری نیز خلق كردند.
  شهر دزفول در طول هشت سال دفاع مقدس آماج حمله های سهمگین ارتش بعث عراق قرار گرفت؛ 176 موشك غول پیكر این شهر را هدف گرفتند، 489 بمب و راكت برسرمردم بی دفاع شهر فرو ریخت و پنج هزار و 821 گلوله توپ نقاط مختلف شهر را ویران ساخت. در این مدت حدود 19هزار و پانصد واحد مسكونی، تجاری و آموزشی نیز به طور كامل ویران شد.

  اما در این میان مردم قهرمان دزفول با تقدیم بیش از دوهزار و 600 شهید، چهار هزار جانباز، 452 آزاده سرافراز و 147 مفقود و جاویدالاثر؛ حماسه ساز مقاومت و پایداری در تاریخ پربار ایران اسلامی شدند.
  امام خمینی(ره) به پاس مقاومت و ایستادگی مردم دزفول فرمودند: 'شما دزفولی ها امتحان دادید و از این امتحان خوب بیرون آمدید. شما دین خود را به اسلام ادا كردید.'
  دزفول به رغم اینكه بارها مورد حمله قرار گرفت و در تیررس توپخانه دشمن بود، اما هرگز تسلیم نشد و مردم در شهر باقی ماندند تا نشان دهند ذره ای از خاك وطن را به بیگانگان نمی دهند و یار و یاور رزمندگان در دفاع از سرزمین پرافتخارشان هستند. ایستادگی، ایثار و دلاوری مردم دزفول باعث شد، تا در دوران جنگ این خطه، شهر استقامت نام گیرد.

  در سال 1366 و هفتمین سال از جنگ تحمیلی به مناسبت پنجمین سال آزادسازی خرمشهر، با پیشنهاد دولت، بررسی های وسیع و گسترده ای جهت معرفی شهر نمونه مقاومت صورت گرفت و به دلیل مواردی چون پایداری و استقامت سرسختانه مردم دزفول و اصرار آنها بر عدم مهاجرت و ترك شهر، بازسازی حین جنگ، پشتیبانی از رزمندگان جبهه ها، بالاترین آمار شهدای موشكی و بمباران به عنوان 'شهر نمونه مقاومت كشور' معرفی شد.
  شورای فرهنگ عمومی كشور در 1389 هجری خورشیدی، چهارم خرداد را به پاس تلاش‏ها و مقاومت مردم دزفول به عنوان 'روز مقاومت و پایداری' نامگذاری كرد تا بهانه ای باشد، برای سپاس از ایثار، شجاعت، ایستادگی و از خودگذشتگی انسان هایی كه دلاورانه مقاومت كردند و پیروز و سربلند از این امتحان الهی بیرون آمدند.
  اكنون با گذشت سال ها از پایان جنگ، در جای جای این شهر هنوز نجوای تكبیر یاران شنیده می شود و آثار و پیامدهای ناشی از حمله نیروهای بعثی نگاه ها را به سوی خود می كشاند. آری امروز روز دزفول است.
  ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
  خبرگزاری مهر
  تاريخ انتشار : 04/03/1391 - 10:58


  با آسمان بگویید احوال آب چشمم


  میل خزیدن نیست بغض است مرا پرواز
  #1 ارسال شده در تاريخ May 24th, 2012 در ساعت 12:41:12

 2. The Following 7 Users Say Thank You to Yasser_Maximus For This Useful Post:

  Captain Mostafavi (May 24th, 2012), Farhan (May 24th, 2012), IR Blue SKY (May 24th, 2012), IRIAF F-14A (May 25th, 2012), Mahan (May 24th, 2012), PILOTSAEED (May 24th, 2012), SPACE MAN (May 24th, 2012)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0