برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. مديريت تالار اخبار ?????? ??
  مديريت تالار اخبار

  مدیر تالار
  June 2012
  ايروسنتر
  167
  تعداد تشکر : 10
  Thanked 1,270 Times in 167 Posts

  ??? ??? توافق براي دو نرخي‌ شدن قيمت بليت هواپيما

  براي دو نرخي‌ شدن قيمت بليت‌هاي بخش حمل و نقل هوايي توافق‌هاي لازم صورت گرفته است.

  به گزارش خبرنگار راه خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، براي دو نرخي‌ شدن قيمت بليت بعد از اجراي فاز دوم طرح هدفمند‌سازي يارانه‌ها، بين وزارت راه و شركت‌هاي ذي‌ربط از جمله انجمن شركت‌هاي هواپيمايي كشور توافق‌هاي لازم صورت گرفته است.

  در اين باره دكتر شهريار افندي‌زاده ـ نماينده تام‌الاختيار وزارت راه و ستاد هدفمند‌سازي يارانه‌ها به ايسنا گفت: پيشنهاد دو نرخي‌شدن قيمت بليت هواپيما پس از اجراي فاز دوم طرح هدفمند‌سازي يارانه‌ها به ستاد هدفمند‌سازي يارانه‌ها ارائه شده است.

  او ادامه داد: براي اين منظور طي جلسه‌اي مشترك بين وزارت راه، انجمن شركت‌هاي هواپيمايي و شركت بزرگ هواپيمايي كشور جلساتي برگزار شد و طي آن تمامي حاضران در جلسه با دو نرخي‌بودن بليت هواپيما در ساعات پيك و غيرپيك پرواز‌ها موافقت كردند.

  به اين منظور سازمان هواپيمايي كشور، شركت فرودگاه‌ها و نيز انجمن شركت‌هاي هواپيمايي نسبت به اجراي موارد موجود در پيشنهاد ما به ستاد هدفمندي يارانه‌ها موظف شدند.  به گفته‌ي او، بعد از افزايش قيمت سوخت به دنبال اجراي فاز دوم طرح هدفمند‌سازي يارانه‌ها به خاطر حمايت از مشتريان تصميم گرفته شده قيمت بليت در دو زمان اوج ترافيك هواپيماها و نيز ساعت‌هاي غيراوج با دو نرخ متفاوت، بليت هواپيما فروخته شود.

  وي افزود: در اين راستا تصميم‌ بر آن شد در ساعت‌هاي غيراوج بليت هواپيما با تخفيف 15 درصد فروخته شود تا به اين ترتيب هم در حمل‌ونقل هوايي استفاده شود و هم بتوان از ظرفيت فرودگاه‌ها، در طول روز به‌طور يكنواخت بهره برد.

  وي با تاكيد بر اين‌كه بعد از اجراي مرحله‌ي دوم طرح هدفمند‌سازي يارانه‌ها قيمت سوخت افزايش يافته و به تبع آن شاهد اين افزايش قيمت سوخت هواپيما و بليت آنها خواهيم بود، گفت: دو نرخي‌كردن قيمت بليت در ساعت‌هاي اوج پرواز‌ها و ساعت‌هاي غيراوج قصد حمايت از مصرف‌كننده را داريم كه البته به كاهش‌نيافتن مسافرين و حمايت از شركت‌هاي هواپيمايي نيز منجر خواهد شد.

  به گفته‌ي نماينده تام‌الاختيار وزارت راه و ستاد هدفمند‌سازي يارانه‌ها اوج ترافيك پرواز‌هاي هوايي 6 تا 10 صبح و 5 تا 9 شب است كه قيمت اين پرواز‌ها در صورت پذيرش ستاد هدفمند‌سازي يارانه‌ها مطابق با پيشنهاد ما براي بعد از افزايش نرخ سوخت خواهد بود. اين پيشنهاد به ستاد ارائه شده است و اعلام آنكه چه مقدار افزايش را شامل مي‌شود، به ستاد هدفمند‌سازي يارانه‌ها بستگي دارد.

  افندي‌زاده هم‌چنين اظهار كرد: براي ساعات غيراوج شركت‌هاي هواپيمايي توافق كردند قيمت بليط 15 درصد نسبت به ساعات اوج كاهش داشته باشد.

  وي معتقد است: براي اعمال اين تخفيف به‌طور قطع از سوي ستاد هدفمند‌سازي يارانه‌ها با مشكلي مواجه نخواهيم شد، زيرا مسوولين در اين ستاد با كاهش قيمت مخالفت نخواهند كرد.

  معاون وزير راه و شهرسازي تاكيد كرد: دو نرخي‌شدن قيمت بليت به ساعات اوج و تخفيف 15 درصدي براي ساعت‌هاي غيراوج مربوط به تمامي پرواز‌هاي داخلي مي‌شود.

  وي هم‌چنين اظهار كرد: براي پرواز‌هاي خارجي چنين فرمولي وجود ندارد و نرخ بليط در اين پرواز‌ها در محيط رقابتي مشخص مي‌شود.

  نماينده تام‌الاختيار وزارت راه و ستاد هدفمند‌سازي يارانه‌ها ياد‌آور شد: در سال سوم قانون برنامه‌ي پنجم توسعه كه از آغاز سال 92 خواهد بود، دولت موظف به آزاد‌سازي نرخ قيمت بليت هواپيما شده است. بنابراين دو نرخي‌شدن قيمت بليت با ترتيب گفته شده، تنها تا پايان سال 91 امكان‌پذير خواهد بود كه در صورت انجام فاز دوم طرح هدفمند‌سازي يارانه‌ها در اين سال اجرا مي‌شود.

  سيد عبدالرضا موسوي رييس انجمن شركت‌هاي هواپيمايي نيز به ايسنا گفت: اين انجمن و شركت‌هاي زيرمجموعه‌ي آن با پيشنهاد ارائه‌شده مبني بر دو نرخي‌بودن قيمت بليت در ساعات غيراوج و اوج پرواز‌ها موافق است و در اين راستا تلاش مي‌كند تا اجراي آن به بهترين نحو صورت بگيرد.

  وي افزود: اجراي صحيح پيشنهاد ارائه‌شده به ستاد هدفمند‌سازي يارانه‌ها براي مسافرين و نيز شركت‌هاي هواپيمايي و در مجموع كل صنعت هوايي كشور سود‌بر است.

  وي تاكيد كرد: در صورت تاييد اين پيشنهاد بايد برنامه‌ريزي‌هاي لازم براي چگونگي اجراي آن به منظور آنكه از ايجاد هرگونه مشكل مالي براي شركت‌ها پرهيز شود، اقدام كرد.
  #1 ارسال شده در تاريخ June 12th, 2012 در ساعت 22:13:22

 2. The Following 7 Users Say Thank You to مديريت تالار اخبار For This Useful Post:

  IR Blue SKY (June 12th, 2012), Mohammadme (June 13th, 2012), mona (June 13th, 2012), Persian Tom Cat (June 12th, 2012), saeed airport (June 13th, 2012), sfaiazy (June 13th, 2012), YASHAR A&P (June 12th, 2012)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0