برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 3 ?? 3
dqw
  1. Ali Pilot ?????? ??
    Ali Pilot

عضو شورا هوانوردی
    July 2009
    TEHRAN
    5,035
    تعداد تشکر : 11,640
    ارسال هاي وبلاگ : 2

??? ??? مهندس پرواز زن ایرانی(فهیمه احمدی)

علاقه، کار خودش را کرد. آن هم در یک صبح زمستانی وقتی برای نخستین بار درون "کاک پیت" (کابین خلبان) به عنوان مهندس پرواز نشست. در جایگاه نخستین زنی که در ایران لقب مهندس پرواز را از آن خود کرده است.

پرواز با هواپیما، نقطه شروع، لحظه ای فراموش نشدنی و به ثمر نشستن یک آرزو! پریدن و پر کشیدن تا اوج آسمان است. امری که " فهیمه احمدی" بالاخره آن را تجربه کرد. او 27 سال بیشتر ندارد.

او در زمینه های هوانوردی، رشته مهندسی پرواز و دوره های زمینی خلبانی و دیسپچری آموزشهای لازم را دیده است و دارای تجربه پرواز با چتر (پاراگلایدر) و گلایدراست. کسی که امروز در جایگاه تنها مهندس پرواز زن در جهان، نبض زندگی صدها مسافر را در میان دستانش می‌گیرد و آنها را به سلامت به مقصد می‌رساند درباره خودش این چنین می‌گوید:

" ذاتا اهل هیجان هستم و پرواز را از کودکی دوست داشتم؛ شاید هم یک جورایی عاشقش بودم! بادبادکهای رنگی درست می‌کردم و به هوا می فرستادم. انگار درست کردن بادبادک، بهانه ای بود تا لذت پرواز را از نزدیک لمس کنم..."
    از مهندسی پرواز بگو؟

- فهیمه احمدی: آشنایی با کلیه سیستمهای موتور یک هواپیما، سوخت، الکترونیک و بقیه قسمتهای فنی از جمله وظایف یک مهندس پرواز است. علاوه بر اینها یک مهندس پرواز بهتر است به مسائل ناوبری هواپیما نیز آگاهی داشته باشد.

* چه مهارت هایی لازمه یک مهندس پرواز خوب بودن است؟

- تسلط بر مهارتهای ویژه لازمه هر کاری است. فردی که می‌خواهد وارد این حرفه شود باید از سلامتی کامل جسمی و روحی برخوردار باشد. او در مراحل مختلف مورد آزمایشهای متعدد پزشکی قرار می گیرد.

* پرواز با هواپیما سخت است؟

- نه! هیچ کاری سخت نیست این ما هستیم که آن را سخت می کنیم.

* بالاخره لحظات سخت هم دارد؟!

- قرار گرفتن در وضعیتهای اضطراری در هواپیما می‌تواند یکی از آن شرایط سخت باشد!

* آن وقت وظیفه شما چیست؟

- باید در آن شرایط کاملا هوشیار و مسلط باشم.

* حس نخستین پرواز؟

- خیلی هیجان زده بودم. آنقدر که نفهمیدم چه موقع رفتم و چه موقع برگشتم؟!

* اولین تجربه پرواز از کدام خط هوایی آغاز شد؟

تهران - مشهد. از زیباییهای منحصر به فردی که در اوج آسمان می‌بینی برایمان بگو؟ -همیشه در آخرین لحظه های فرود به شهر مشهد، گردش دور حرم یکی از زیباترین تصویرهایی است که می‌بینم. علاوه بر این رشته کوههای زاگرس در غرب، عبور از دریا، قله دماوند، طلوع و غروب خورشید و خیلی چیزهای بی نظیر دیگر، مناظری هستند که در هیچ حالت دیگری نمی‌توانیم مشابه آن را ببینیم.

* از آموزشهای هوانوردی برای بانوان در ایران بگو؟ وضعیت چطور است؟

- موسسات، آموزشگاهها و مدارس هوانوردی زیادی در ایران فعالیت می کنند که به لحاظ سطح آموزشی از درجه بالایی برخوردارند. البته نا گفته نماند که هزینه آموزشها خیلی بالاست.

سطح آموزشها در مقایسه با کشورهای دیگر چگونه است؟

- خوب است و من خوشحالم که در کشور خودم و زیر نظر اساتید فرهیخته ایرانی آموزشهای لازم را دیده ام.

* در حال حاضر هم آموزش می بینی؟

-بله؛ آموزشها همچنان ادامه دارد.لازمه پیشرفت در این حرفه به روز رسانی آموزشهاست.

* اهل ورزش هم هستی؟

-دو و میدانی و سنگ نوردی را به شکل حرفه ای دنبال می‌کنم.

* از پرواز چه آموختی؟

- نظم و برنامه ریزی، هدیه پرواز به من بود.
    * از چه زمانی دوست داری نپری؟!

- از هیچ وقت!
    * حرف آخر؟

- مثل پروانه ای که از پیله بیرون می‌آید، آماده پرواز شو؛ تو پرواز می کنی تا هر اوجی که بخواهی!

تو نبودی بوسه ام برخاک ریخت
    #1 ارسال شده در تاريخ June 18th, 2012 در ساعت 17:13:31

2. The Following 13 Users Say Thank You to Ali Pilot For This Useful Post:

abasza (June 18th, 2012), Farhan (June 18th, 2012), HOSJAN78 (June 18th, 2012), IR Blue SKY (June 18th, 2012), IRIAF F-14A (June 18th, 2012), Mahan (June 18th, 2012), MeLoDY (June 18th, 2012), mobinall (June 18th, 2012), Mohammadme (June 18th, 2012), Persian Tom Cat (June 18th, 2012), SKY MAN (June 18th, 2012), SPACE MAN (June 18th, 2012), YASHAR A&P (June 18th, 2012)

3. عبدالاحد ?????? ??
    عبدالاحد

هوانورد ارشد - سرهنگ
    February 2011
    منزل
    1,402
    تعداد تشکر : 4,588
    ارسال هاي وبلاگ : 3

??? ??? پاسخ: مهندس پرواز زن ایرانی(فهیمه احمدی)

در دانشگاه های ایران الان خانم ها مهندسی پرواز نمی خونند؟

ما پگرمندء بین گوں دیما روگین ذمہ دارے نہ گوں گوستگین یادان

#2 ارسال شده در تاريخ June 18th, 2012 در ساعت 20:46:27

4. The Following 2 Users Say Thank You to عبدالاحد For This Useful Post:

HOSJAN78 (June 18th, 2012), SPACE MAN (June 18th, 2012)

5. SPACE MAN ?????? ??
    SPACE MAN

کارشناس هوانوردی
    November 2008
    tehran
    634
    تعداد تشکر : 711

??? ??? پاسخ: مهندس پرواز زن ایرانی(فهیمه احمدی)

??? ??? ????? ???? ???? عبدالاحد ????? ??? ??
    در دانشگاه های ایران الان خانم ها مهندسی پرواز نمی خونند؟

سلام...
    البته خانم احمدی الان کمک md ایر تور هستن... و واقعا پرفکت... مهندس پروازی دیگه کم کم منسوخ شده.و از 8.9 ماه پیش مهندس پروازهای tu154 شرکت ایرتور منجمله خانم احمدی و بسیاری از مهندسان عزیز جناب جاهد(سرفلیت مهندسین ایرتور) و دوست خوبم مهندس شاهرخ پرهیزگار الان مشغول گذراندن cpl هستن....
    پرواز اندازه آدم رو بر ملا میکنه... هر چی بالاتر میری.بالاتر و بالاتر میری.... دنیا از دید تو بزرگتر میشه و تو از دید دنیا کوچکتر. . .

آرزو دارم در آسمان بمیرم ......... در آغوش عشق دومم پرواز بمیرم ......به عشق اولم خدا نزدیکتر باشم .... و از عشق سومم خانواده کمی دور ... تا درد جدایی ودل کندن را کمتر احساس کنم .....
    #3 ارسال شده در تاريخ June 18th, 2012 در ساعت 21:02:43

6. The Following 4 Users Say Thank You to SPACE MAN For This Useful Post:

HOSJAN78 (June 18th, 2012), IR Blue SKY (June 18th, 2012), MeLoDY (June 18th, 2012), Mohammadme (June 18th, 2012)

???? ??? ????? ? ??????

• ??? ????????? ????? ????? ????? ????
  • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
  • ??? ????????? ???? ????? ????.
  • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
  •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0