برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

???? 1 ?? 6 123456 ??????????
????? ?????: ?? 1 ?? 10 ?? 53
dqw
  1. عابدین ?????? ??
    عابدین
    هوانورد نیمه فعال-ستوان یکم
    June 2012
    فضولی مگه؟
    329
    تعداد تشکر : 211
    ارسال هاي وبلاگ : 1

new_1 اموزش ماکتهای مقیاس دار (رنگ و اسمبل)

دوستان در صورت تمایل اعلام نظر فعال بنماید.
    باتشکر.
    #1 ارسال شده در تاريخ June 24th, 2012 در ساعت 10:41:39

2. The Following User Says Thank You to عابدین For This Useful Post:

عبدالاحد (June 26th, 2012)

3. F-14A TOMCAT ?????? ??
    F-14A TOMCAT

هوانورد فعال-سرهنگ
    November 2011
    ----
    1,811
    تعداد تشکر : 2,998
    ارسال هاي وبلاگ : 2

??? ??? پاسخ: اموزش ماکتهای مقیاس دار (رنگ و اسمبل)

من هستم هم رنگ آمیزی بلدم هم اسمبل

اینم نمونه کار هام هست:

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    ?????? ???? F-14A TOMCAT : June 24th, 2012 ?? ???? 11:17:03
    #2 ارسال شده در تاريخ June 24th, 2012 در ساعت 11:08:42

4. The Following 3 Users Say Thank You to F-14A TOMCAT For This Useful Post:

امیر تاک (June 14th, 2013), HOSJAN78 (June 27th, 2012), عبدالاحد (June 26th, 2012)

5. عابدین ?????? ??
    عابدین
    June 2012
    فضولی مگه؟
    329

چشم جناب تامکت عزیز.

شروع میکنیم.منتها من یه چند روزی وقت میخوام.تاجم و جور شم.
    #3 ارسال شده در تاريخ June 26th, 2012 در ساعت 21:52:06

6. The Following 2 Users Say Thank You to عابدین For This Useful Post:

F-14A TOMCAT (June 26th, 2012), عبدالاحد (June 26th, 2012)

7. عبدالاحد ?????? ??
    عبدالاحد

هوانورد ارشد - سرهنگ
    February 2011
    منزل
    1,402
    تعداد تشکر : 4,588
    ارسال هاي وبلاگ : 3

تو یاد گیری منم هستم چند تا از کار هام رو تو لینک مربوط به خودم گزاشتم میتونید ببینید .

ما پگرمندء بین گوں دیما روگین ذمہ دارے نہ گوں گوستگین یادان

#4 ارسال شده در تاريخ June 26th, 2012 در ساعت 21:56:41

8. عابدین ?????? ??
    عابدین
    June 2012
    فضولی مگه؟
    329

ابتدا لازم میدونم با کسب اجازه از جناب بابک چالنگی استاد ماکت سازی در زمینه ی بیشتر ماکتهای هواپیما شروع بهتوضیح نماییم.
    ماکت سازی یه حرفه ی کاملا هنری با ذوق و سلیقه شخصی در زمینه های متفاوت از هواپیما گرفته تا هر چیزی که تصور شود.
    ماکت سازی هواپیما به وسایل زیادی لازم ندارد فقط چند تا ابزار و رنگ که بیس اصلی در شکل دادن به ماکت است و چندتا وسایل دیگر که در ادامه به اونهاشاره میکنم.
    اولین ابزار .ابزار ساخت میاشند که شامل قلموهای متفاوت رنگ از شماره های یک صفر گرفته تا 4 و... .دومین ابزار در زمینه ی ماکت هواپیما وسیله ای به نام ایر براش هستش که خود از دو بخش پمپ و قلموی ایربراش میباشد.قابل ذکر است که این وسیله بیشتر کار مات رو حرفه ایی تر کرده و کار با اون ساده میاشد.فقط یکم هزینش زیاده.(شما میتونید به این سایت یه سری بزنید و پمپ های مختلف و قلمو های مختلف رو ببینید.:روبوت ابزار)
    قلم های ایربراش دارای نوع های متفاوتی هستند.و همین طور پمپها.
    وسایل متفرقه ی دیگر مثل سمباده های بسیار نرم شماره ی 1800 تا 2000.که بعدن اشاره میکنیم.
    کاتر یا همون تیز برها ی معمولی.سیم چین مخصوص برش قطعات ماکت.چسب های مخصوص .و هر نوع ابزار ظریفی که به درد این کار هنری بخوره.
    مهمترین اصل این حرفه خود ماکتهای خام هستش.که دارای مقیاسهای متفاوتی اند .ملا برای ماکتهای جنگنده بیشترین مقیاسها از 1.144 و 1.72 و 1.48 و 1.32 و گاهی 1.24.که هرچقدر مقیاسها ریز شوند از نظر ععدی طول ماکت هم بیشتر میشه.کلا.
    ماکتها دارای انواع و اقسام متفاوت هستند که بیشتر از روی نام شرکت اونها کیفیتشون مشخص میشه.کیفیت از نظر ظرافت کاره مثل مشخص تر بودن خطو ط روی بدنه و مواردی از این قبیل که به واقعیت ماکت رو بیشتر نزدیک کنه نسبت به نمونه ی اصلی ماکت.
    از جمله شرکتهای معروف میتوان به هاسگاوا و ترومپتر و ایتالری و ها بی باس و اکادمی و زوزدا و رول و.... اشاره کرد. البته این نکته مورد توجه باشد که تمام ماکتها ی تولیدی توسط این شرکتها مرغوب نیستند. مثلا اف 4 و اف 14 هاسگاوا عالیه .یا مثلا میگ 29 فقط اکادمی خوبه.اما میگ 29 هاسگاوا و... خوب نیست .هرچند که هاسگاوا نفر اول در تولید هم است با کیفیت برتر .اما این موارد ریز رو فقط باید با تجربه بیشتر در ک کرد.
    مورد دیگر رنگها هستند.از جمله بهترین رنگها میتوان به تامیا و ترومپتر و ایتالری اشاره نمود.که البته مبحث رنگ کاری یه قضیه ی بسیار مفصل و کاملا مهم هستش که این بحث رو میزاریم در پستهای بعدی.که ریز تر و باکمک دوست عزیزمونجناب چالنگی که تجربشون بیشتر از بنده میباشد.
    لین نکات بسیار مختصری بودش که گفتم بگم.

کار اول رو با ماکت اف -4 مدل اس (ایتالری ) شروع میکنیم:

متاسفانه از جهاتی که در ایران تعداد محدودی اف ۴ دی موجوده و اکثرا هم کیت‌های هسگوا هستند من از کیتی استفاده کردم که در دسترس تمامی‌ دوستان هست و قیمت بسیار مناسبی هم داره و در فروشگاه تکچین قابل دسترسی است .

اف ۴ اس‌ ایتالری که با کمی‌ دقت به اف-۴دی تبدیل می‌شه و همینطور از جزئیات قابل قبولی بر خوردار .

کد جعبه : 0170

خود کیت :

کیت در دو درخت پلاستیکی خاکستری و یک شفاف بسته بندی شده متاسفانه ایتالری فقط بسته را مهر و موم میکند و خود ماکت در پلاستیک پلوم شده قرار ندارد و از جهاتی که خود قطعات روی درخت شل گیر کردن ممکن است زمان باز کردن ماکت قطعات در خود جعبه بمانند که نیاز به دقت و نگاه کردن در جعبه دارد.

خوطوط هواپیما برجسته است با همین امر سیاه کاری و کهنه کاری رو سخت می‌کنه ولی‌ غیر ممکن نیست.

کیت دارای خلبان نیست و دیتیل کابین مناسب و نه خوب از نگاه من رده بندی میشود.
    بدن اصلی‌ هواپیما از دو سمت چپ و راست ساخت شده . متاسفانه کیت در قسمت‌هایی‌ دچار مشکلات اساسی‌ در جفت و جور شدن است که برای اصلاح نیاز به بتونه کاری و سمبت داره .

مشکله دیگری که در این کیت هست نقاط تزریق پلاستیک بر روی بدنه و موشک‌ها قابل مشاهده است
    دکل‌های موجود در کیت برای دو فروند اف-۴اس‌ نیروی دریای آمریکا تهیه شده ولی‌ من می‌خواهم رنگ آمیزی نیروی هوای ایران رو کار کنم که در این کار از دکل‌های سفارش داده شده توسط جناب توسلی استفاده می‌کنم .

با توجه به تجربه من بر روی این کیت و کیت‌های مشابه من به این کیت نمره ۷ از ۱۰ رو میدم

منبع:بابک چالنگی.تکچین.

?????? ???? عابدین : June 27th, 2012 ?? ???? 00:31:57
    #5 ارسال شده در تاريخ June 27th, 2012 در ساعت 00:20:30

9. The Following 3 Users Say Thank You to عابدین For This Useful Post:

F-14A TOMCAT (June 27th, 2012), mohammad hossein (July 6th, 2012), yusuf (August 6th, 2012)

10. عابدین ?????? ??
    عابدین
    June 2012
    فضولی مگه؟
    329

ادامه ساخت ماکت اف -4 اس:

کار ساخت ماکت اف ۴

با توجه به نقش شروع می‌کنیم ابتدا کابین را ساخت و می‌‌گذاریم چسب‌ها خشک شوند پیشنهاد می‌کنم پنل جلوی خلبان‌ها را روی خود درخت کار کنید اینگونه کار روی آنها آسانتر است ومیتونید در رنگ آمیزی اونها دقت بالاتری به خرج دهید

ابتدا من یک لایه رنگ خاکستری به روی کابین اسپری کردم تا پایه و اساس رنگ‌های من شود بعد از اون یک لایه نازک کلیر بر روی ماکت اسپری کردم اینکارا برای پنل‌ها هم انجام دادم

در فاصله‌ای که کابین خشک شود دو بدنه اصلی‌ را از درخت با احتیاط کامل جدا کردم و پلاستیک‌های اضافی را با سبده و تیغ از روی بدنه کندم تا بدنه تمیز شود

دماغه این هواپیما از ۲ بخش ساخت شده که اگر دقت نشود زمان پایان کار خط اتصال این‌ها روی هم دیده میشود که باعث میشود تا کار مصنوعی به نظر بیاید

برای رفع این خطوط من از بتونه رول استفاده کردم به این صورت که بتونه را روی خطوط کشیدم با یک تیغ به شیار دماغ هدایتش کردم بد از خشک شدن بتونه که زمان کمی‌ در رول میبرد با استفاده از سمباده و سوهان نخون نرم اضافات بتونه را ورداشتم این کار را تا جای ادامه میدهیم تا دیگر آثاری از خط و یا برجستگی بتونه دیده نشود

قبل

بعد

بد از خشک شدن کابین با استفاده از خلال دندان و رنگ‌های سفید و قرمز به دیتیل دادن به کابین به صورت کلی‌ و نه جزئ پرداختم بعد از اون با استفاده از مواد سیاه کاری و کهنه کاری که در دسترس دارم دیتیل‌های جزئ و دقیقه کابین را کامل کردم .

ابتدا

انتهای کار دیتیل

بعد از پایان کار کابین و نصب آن در داخل بدنه اصلی‌ بدنه را سر هم کردم معمولا من دماغه را بعد از پایان کار رنگ آمیزی نصب می‌کنم ولی‌ در این کیت مقداری از بدنه اصلی‌ به دماغ وصل است که من را مجبور کرد تا دماغ را نصب کنم که البته با توجه به تجربه من بر روی این کیت می‌دانستم که دماغ اصلا و به هیچ عنوان خوب بر روی بدنه نصب نمی‌شود و به بتونه زیادی نیاز دارد از این جهت بعد از نصب دماغ با استفاده از بتونه رول دور دماغه را گرفته و به نرمی با سمباده بسیار نرم روی آن را صاف کردم این عمل برای من ۵ بار تکرار شد تا سطحی نرم و صاف و هم راستا با بدن داده شود که زمان ۴۵ دقیقه طول کشید

بابک چالنگی.تکچین.
    ?????? ???? عابدین : June 27th, 2012 ?? ???? 00:41:44
    #6 ارسال شده در تاريخ June 27th, 2012 در ساعت 00:36:36

11. The Following User Says Thank You to عابدین For This Useful Post:

F-14A TOMCAT (June 27th, 2012)

12. عبدالاحد ?????? ??
    عبدالاحد

هوانورد ارشد - سرهنگ
    February 2011
    منزل
    1,402

??? ??? Re: اموزش ماکتهای مقیاس دار (رنگ و اسمبل)

با اجازه دوستان منم لینک دانلود چند مدل هواپیمای مدل رو برای دوستان میگزارم که نیازی به پول خرج کردن نیست فقط کافیه دانلود بفرمائید و با پرینت رنگی در هر ابعادی که میخواید چاپ کنید و بعد قطعات رو به هم بچسبانید :
    خیلی هم جالب در میاند خودم درست کردم عین واقعیت - اگر روی کاغذ براق چاپ کنید خیلی جذاب تر از خودش هم در میاد :
    روال کار رو بهتون بگم :1- یک قیچی و یک چسب باید داشته باشید . فقط همین
    نکته : اگر قبل از به هم متصل کردن کاغذ ها یک لایه چسب کاغذی بزنید طرح شما براق در میاد .
    این هم لینک های دانلود :
    Air India Boeing777-300ER - Vehicles - Paper CraftCanon CREATIVE PARK

British Airways Boeing747-400 - Vehicles - Paper CraftCanon CREATIVE PARK

STARFLYER AIRBUS A320 - Vehicles - Paper CraftCanon CREATIVE PARK

Hikawa Maru - Vehicles - Paper CraftCanon CREATIVE PARK
    Sailship: Nippon Maru - Vehicles - Paper CraftCanon CREATIVE PARK

#7 ارسال شده در تاريخ June 27th, 2012 در ساعت 08:05:31

13. The Following 3 Users Say Thank You to عبدالاحد For This Useful Post:

F-14A TOMCAT (June 27th, 2012), mohammad hossein (July 6th, 2012), عابدین (June 27th, 2012)

14. عبدالاحد ?????? ??
    عبدالاحد

هوانورد ارشد - سرهنگ
    February 2011
    منزل
    1,402
    ?????? ???? عبدالاحد : June 27th, 2012 ?? ???? 08:34:00

#8 ارسال شده در تاريخ June 27th, 2012 در ساعت 08:26:45

15. F-14A TOMCAT ?????? ??
    F-14A TOMCAT

هوانورد فعال-سرهنگ
    November 2011
    ----
    1,811
    تعداد تشکر : 2,998
    ارسال هاي وبلاگ : 2

البته دوستان اکثرا معتقد هستند که F-14 مال شرکت هابی باس بسیار عالی هست همچنین F-5

همچنین F-4 رول چون آلمان خودش فانتوم داره طراحیش بهتر

راستی هواپیما های روسی رو د.زدا بهتر میزنه چون مال کشور روسیه هست
    #9 ارسال شده در تاريخ June 27th, 2012 در ساعت 10:01:40

16. عابدین ?????? ??
    عابدین
    June 2012
    فضولی مگه؟
    329

اره تامکت جان شما هم درست میگید. ولی من خودم از از چندتا از دوستان و وارد کنندگان این کیتها مثل تکچین و... پرسیدم گفتند از لحاظ کیفیت خطوط روی بدنه و دقت هاسگاوا مدلهای اف-4 ای و... عالیه از بقیه و اف-14 هاش.
    هابی باس هم بسیار باکیفیت هستش.
    مدلهای شرکت زوزدا هم خوبن من بیشتر معتقدم که ترابری هاش بهتره.
    ترومپتر هم که عالیه.ولی گرونند.چون امکاناتشون زیاده.
    #10 ارسال شده در تاريخ June 27th, 2012 در ساعت 10:26:36

???? 1 ?? 6 123456 ??????????

???? ??? ????? ? ??????

• ??? ????????? ????? ????? ????? ????
  • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
  • ??? ????????? ???? ????? ????.
  • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
  •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0