برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. Ali Pilot ?????? ??
  Ali Pilot

  عضو شورا هوانوردی
  July 2009
  TEHRAN
  5,035
  تعداد تشکر : 11,640
  Thanked 31,849 Times in 5,065 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 2

  ??? ??? افزایش 100 درصدی ظرفیت پارکینگ هواپیما در مهرآباد/ طلب170 میلیاردی از ایرلاین‌ها
  مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها در پاسخ به فارس ‌خبر داد
  افزایش 100 درصدی ظرفیت پارکینگ هواپیما در مهرآباد/ طلب170 میلیاردی از ایرلاین‌ها

  خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها با اشاره به بدهی 170میلیارد تومانی ایرلاین‌‌های داخلی به این شرکت، از افزایش 100 درصدی ظرفیت پارکینگ هواپیما در مهرآباد خبر داد و گفت: از 20 دی‌ عملیات حج عمره در فرودگاه امام انجام می‌شود.  به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» محمود رسولی‌نژاد امروز طی نشست خبری به مناسبت فرا رسیدن بیست و یکمین سالگرد تأسیس شرکت فرودگاه کشور، اظهار داشت: اول تیرماه 71، شرکت فرودگاه‌های کشور تأسیس شد، در سال 81 رسماً شکل گرفت و در سال 84 درآمد ـ هزینه‌ای شد.

  وی با تشریح دو مأموریت اصلی شرکت فرودگاه‌های کشور، تصریح کرد: مدیریت و راهبری 54 فرودگاه بزرگ موجود و ارائه خدمات ناوبری به فضای کشور براساس تبصره ب ماده 161 قانون برنامه پنجم، دو مأموریت راهبردی شرکت‌ فرودگاه‌ها است.

  رسولی‌نژاد ضمن اشاره به توسعه نیروی انسانی در شرکت فرودگاه‌های کشور اظهار داشت: 5 هزار و 800 نفر در ستاد و 54 فرودگاه کشور مشغول به کار هستند که سه پنجم آنها قرارداد مشخص و دوپنجم آنها رسمی و پیمانی هستند.

  وی ادامه داد: 3300 نفر نیز در قالب جذب نیروهای خصوصی از ابتدای خرداد امسال به مجموعه اضافه شده‌اند.

  * اعزام پذیرش 45.9 میلیون مسافر داخلی و بین‌المللی در سال گذشته

  مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور با تشریح عملکرد سال گذشته شرکت‌ فرودگاه‌ها اظهار داشت: ‌در سال گذشته بیش از 160 هزار پرواز عبوری از آسمان کشور انجام شد، یعنی در واقع روزانه 460 پرواز انجام گرفت.

  رسولی نژاد ادامه داد:‌ سال گذشته 37 میلیون نفر مسافر داخلی و 8.9 میلیون نفر مسافر بین‌المللی اعزام پذیرش شدند ضمن آنکه در سال گذشته 342 هزار تن بار از طریق صنعت جابه‌جا شد.

  مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور اضافه کرد: شرکت در سال گذشته شرکت 420 میلیارد تومان درآمد داشت و 408 میلیارد تومان هزینه کرد و برای اولین بار 12 میلیون تومان سود خالص داشت.

  * 170 میلیارد تومان از ایرلاین‌ها طلب داریم/ماهان، هما و آسمان اصلی‌ترین بدهکاران هستند

  وی ادامه داد: در وصول مطالبات از شرکت‌های هواپیمایی به اهداف موردنظر نرسیده‌ایم؛ سال گذشته 145 میلیارد تومان مطالبات معوق از ایرلاین‌ها داشتیم که امسال به 170 میلیارد تومان افزایش یافته است.

  رسولی‌نژاد افزود: مقرر شده است بدهی شرکت‌های هواپیمایی تا قبل از سال 91 به صورت تقسیط پرداخت شود و ایرلاین‌ها بدهی خود را در سال 91 به صورت نقدی پرداخت کنند.

  مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور گفت: عمده مطالبات ما از شرکت‌های هواپیمایی ایران ایر، ماهان و آسمان است که 120 میلیارد از 170 میلیارد تومان بدهی این سه شرکت است.

  وی ادامه داد: ماهان و آسمان برای پرداخت بدهی خود همکاری‌های لازم را انجام می‌دهند و ایران‌ایر نیز منتظر فروش هتل‌های خود برای پرداخت بدهی به شرکت فرودگاه‌ها است.

  مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور ادامه داد: طلب ما از ایرلاین‌های خارجی نیز رقم جداگانه‌ای است، اما شرکت‌های خارجی اغلب بدهی‌های خود را به موقع پرداخت می‌کنند.

  * هزینه‌کرد 1200 میلیارد ریال در قالب فعالیت عمرانی ‌فرودگاه‌ها

  وی در خصوص فعالیت های عمرانی در فرودگاه اظهار داشت: در سال گذشته در 18 فرودگاه کشور فعالیت عمرانی انجام شد؛ در فرودگاه‌های ساری، گرگان، کرمان، شهر کرد و یاسوج طرح جامع فرودگاهی تصویب شد که هم‌اکنون در حال انجام است، همچنین در فرودگاه‌های مهرآباد، اردبیل، ارومیه، رشت، آبادان، سیرجان، بیرجند، بجنورد، زاهدان و همدان عملیات عمرانی فاز یک به اتمام رسید.

  رسولی‌نژاد یادآور شد: در فرودگاه‌های اصفهان، بیرجند، رفسنجان، تبریز، کلاله، اهواز، زاهدان و بوشهر بهسازی و انجام روکش انجام شده است.

  مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور اضافه کرد: در سال گذشته 1200 میلیارد ریال فعالیت عمرانی در فرودگاه‌ها انجام شد که یک سوم این رقم از محل اعتبارات استانی و دوسوم از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‌ها تأمین شد.

  * انجام عملیات حج در فرودگاه‌های زنجان و بیرجند

  مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور در خصوص انجام عملیات پرواز حج در فرودگاههای کشور اظهار داشت: امسال برای اولین بار پرواز حج عمره از فرودگاه زنجان انجام می‌شود و در شش ماهه دوم سال فرودگاه بیرجند شاهد انجام عملیات حج خواهد بود.

  * رشد پرواز‌‌ها در سه ماهه ابتدایی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل

  رسولی‌نژاد اظهار داشت: در سه ماهه ابتدایی سال جاری، 120 هزار و 900 پرواز از آسمان کشور انجام شد که نسبت به سال گذشته 3.4 درصد رشد داشته است.

  وی ادامه داد: در سه ماهه ابتدایی سال جاری 39 هزار و 903 نشست و برخاست داخلی انجام شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 7.9 درصد رشد داشته است.

  رسولی‌نژاد ادامه داد: همچنین طی این مدت 16 هزار و 907 نشست و برخاست بین‌المللی انجام شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 4 درصد رشد داشته است.

  مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور خاطرنشان کرد: در مجموع طی سه ماهه اخیر 102 هزار و 900 پرواز داشته‌ایم که نسبت به مدت مشابه سال قبل (96 هزار و 684 پرواز) 4 دهم درصد رشد داشته است.

  * افزایش 100 درصدی پارک‌پوزیشن هواپیما در مهرآباد تا شهریور امسال

  وی در خصوص تعداد پارک‌پوزیشن در فرودگاه مهرآباد اظهارداشت: 48 پارک‌پوزیشن استاندارد در مهرآباد وجود دارد، اما چون اغلب ایرلاین‌ها متمایل هستند هواپیمای خود را شب در مهرآباد پارک کنند تا صبح پرواز به موقع داشته باشند، شب‌ها 65 تا 75 فروند هواپیما در مهرآباد پارک می‌شود.

  رسولی‌نژاد گفت: در این راستا طی هماهنگی به عمل آمده از تمامی فضای موجود استفاده لازم به عمل می‌آید و قصد داریم تا شهریورماه امسال که اجلاس سران غیرمتعهدها برگزار می‌شود، ظرفیت پارک‌پوزیشن هواپیما را در مهرآباد با استفاده از فضاهای موجود 100 درصد افزایش دهیم.

  وی در خصوص تعرفه پارکینگ هواپیما در مهرآباد اظهار داشت: در فرودگاه‌های بین‌المللی وزن هواپیما در عدد 6 ضرب

  می‌شود و هر رقمی که حاصل شد همان عدد به دلار به عنوان حق فرود و عوارض پارکینگ و این قبیل دریافت می‌شود؛ مثلاً اگر این هواپیما 100 تن وزن داشت 600 دلار از آن هواپیما دریافت می‌شود،البته حق پارکینگ هواپیما در 2 ساعت اول رایگان است.

  * فرودگاه‌های شیراز، تبریز و اصفهان تا شهریور امسال سود‌ده می‌شوند

  رسولی‌نژاد اظهارداشت: فرودگاههای مشهد، امام خمینی(ره) و مهرآباد سودده هستند و تا 50 درصد بیشتر از هزینه‌هایشان درآمد دارند.

  مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور ادامه داد: در شش ماهه ابتدایی سال جاری و حداکثر تا شهریورماه فرودگاه‌های شیراز، اصفهان و تبریز از زیان‌دهی خارج می‌شوند.

  * انجام پرواز‌های حج عمره در فرودگاه امام خمینی (ره) از 20 دی‌ماه

  وی با اشاره به اینکه ترمینال زیارتی فرودگاه امام در حال احداث است، اظهار داشت: این ترمینال زیارتی 45 هزار مترمربع زیربنا دارد و با در نظر گرفتن پیشرفت فیزیکی کنونی 15 درصدی تا تیرماه 93 به بهره‌برداری می‌رسد.

  مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور افزود: در سال جاری تمهیداتی اندیشیده‌ایم که پروازهای حج تمتع در مهرآباد انجام شود و پروازهای عمره از 20 دی‌ماه از فرودگاه امام انجام گیرد.

  * بهره‌برداری از هتل فرودگاهی فرودگاه امام خمینی (ره) تا بهمن امسال

  وی ضمن اشاره به استفاده از توان بخش خصوصی و توسعه فرودگاه‌ها اظهار داشت: هتل فرودگاهی فرودگاه امام خمینی (ره) با اعتبار 700 میلیارد ریال در بهمن امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

  مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور ادامه داد: در فرودگاه شیراز، بخش خصوصی با هزینه‌کرد 170 میلیارد ریال پارکینگ خودرو می‌سازد، ضمن آنکه در فرودگاه مهرآباد بخش خصوصی با سرمایه 90 میلیارد ریالی در حال احداث پارکینگ خودرو است.

  رسولی‌نژاد در خصوص سرمایه‌گذاری کنسرسیوم‌های خارجی و داخلی در فرودگاه امام، اظهار داشت: کنسرسیوم‌‌های مختلفی اعلام آمادگی کردند، اما در حال ارزیابی توان عملیاتی کنسرسیوم‌ها هستیم.

  مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور خاطرنشان کرد: احتمالاً 2.5 میلیون دلار سرمایه‌گذاری در فاز دوم فرودگاه امام انجام خواهد شد و تا اوایل مهرماه کنسرسیوم دراین باره جذب می‌شود.
  #1 ارسال شده در تاريخ June 28th, 2012 در ساعت 19:00:56

 2. The Following 3 Users Say Thank You to Ali Pilot For This Useful Post:

  A-2727 (June 29th, 2012), Farhan (June 28th, 2012), IR Blue SKY (June 28th, 2012)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0