برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 2 ?? 2
dqw
 1. NightVision ?????? ??
  NightVision
  هوانوررد عادي
  October 2009
  - OITT - RW 30R
  1,995
  تعداد تشکر : 2,829
  Thanked 8,067 Times in 1,997 Posts

  ??? ??? سامانه کشف جنگنده های رادارگریز (Nebo)


  سامانه مدرن کشف جنگنده های رادارگریز (Nebo)
  سامانه قدرتمند روسی با نام (Nebo)، یک رادار ویژه است که می تواند از انواع اختلالات الکترونیکی عبور کرده و از باند های مخصوص رادیویی اقدام به شناسائی جنگنده های رادار گریز کند. ایران نیز امروزه به علت تجهیز جنگنده های غربی به بدنه های رادارگریز اقدام به خرید تعدادی از این سامانه ها کرد که رسما در ۱۸ آوریل ۲۰۱۰ به نماش در آمدند. این رادار قدرتمند روسی یک مدل کششی است که برای شناسائی جنگنده های غربی از فاز فعال الکترونیکی VHF و (ضد پنهانکار) استفاده کرده و ایران نیز اقدام به خرید مدل NNIIRT 1L119 Nebo کرد.
  به دلیل اینکه روسها (به دلیل محرمانه بودن) مطلبی را از این سامانه قدرتمند فاش نکرده است، اطلاعات دقیقی از وضع تولید و صادرات در دسترس نیست. همانطور که گفته شد این رادار با استفاده از سیستم راداری VHF و با استفاده از توانایی های AESA قابلیت هدایت الکترونیکی امواج و رهگیری و تعقیب زاویه ای تک پالسها و دارای تصویر سازی ۴ بعدی برای رد کردن اخلالگرهای دیجیتال را داراست. البته مدلی که در ایران به نمایش درآمد بسیار شبیه به مدلهای روسی بود، با این تفاوت که این سامانه دارای یک آنتن یاگی چهار سر بوده که هرگز بر روی مدل های روسی دیده نشده بود.
  البته از این رادار در دهه ۸۰ نیز مدلهایی ساخته شده بود که به ۱L13 شهرت دارند، ولی این چهار آنتن ثابت می کنند که مدل های موجود در ایران از نسل جدید و مدل ۱L119 Nebo SVU AESA هستند.
  این رادار یکپارچه و تماما دیجیتال میتواند کمک زیادی به ایران در کشف جنگنده های رادارگریز کند و میتواند در برابر اقدامات متقابل نیز مقاومت بالایی داشته باشد و هم چنین این رادار توانایی تعقیب در حال جستجو را نیز داراست. از طرفی این رادار با داشتن قابلیت آنتن جستجوگر الکترونیکی خود را بسیار شبیه به هم نوع غربی خود یعنی رادار ایجیس آمریکائی می کند.
  البته آمریکا نیز اقدامات متقابلی برای از کار انداختن این رادارها کرده است که میتوان به سیستم اخلال گر باند کوتاه ALQ-99 اشاره کرد. ولی به احتمال زیاد این اخلال گر توانایی مقاومت در برابر نسل های جدید این سامانه را ندارد. البته لازم به ذکر است که سامانه نو توانایی مختل کردن سیستم های اخلال گر را نیز داراست. با این وجود تعداد سیستم های راداری نبو در ایران و وضعیت عملیاتی بودن آنها نا مشخص است.
  در پایان نیز تاکید شده است که : اگر جنگنده های رادارگریز آمریکائی یا اسرائیلی بخواهند بر علیه ایران به پرواز درآیند نباید متعجب شویم که با توانایی های شگفت انگیزی در سیستم راداری و دفاع یکپارچه ایرانیان روبرو شوند.
  منبع: مجله جنگ افزار – شماره ۷۹ – ص ۴۷
  #1 ارسال شده در تاريخ July 3rd, 2012 در ساعت 12:52:49

 2. The Following 3 Users Say Thank You to NightVision For This Useful Post:

  Alireza1 (August 7th, 2012), saber007 (July 3rd, 2012), عبدالاحد (July 3rd, 2012)

 3. NightVision ?????? ??
  NightVision
  هوانوررد عادي
  October 2009
  - OITT - RW 30R
  1,995
  تعداد تشکر : 2,829
  Thanked 8,067 Times in 1,997 Posts

  ??? ??? پاسخ: سامانه کشف جنگنده های رادارگریز (Nebo)
  #2 ارسال شده در تاريخ July 3rd, 2012 در ساعت 12:54:33

 4. The Following 4 Users Say Thank You to NightVision For This Useful Post:

  demorgan (July 3rd, 2012), invisable (July 12th, 2012), saber007 (July 3rd, 2012), عبدالاحد (July 3rd, 2012)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0